Dienas ziņas

JV sarakstu līderi – deputāti un ministri

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pēc divu gadu pārtraukuma mazpulcēni tiekas vasaras nometnē

Pēc divu gadu pārtraukuma mazpulcēni tiekas vasaras nometnē Pūrē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc divu gadu pārtraukuma šonedēļ Pūrē notiek mazpulcēnu vasaras nometne. Nometne ir viens no gada lielākajiem pasākumiem, kas šogad gaidīts ar īpaši lielu nepacietību, jo mazpulcēnu darbs turpinājies arī kovida pandēmijas laikā un nometne ir iespēja ar paveikto palepoties.

Skanot mazpulku himnai, Pūrē sākusies 21. mazpulcēnu nometne. Šoreiz tā esot bijusi īpaši gaidīta, jo kovida pandēmijas dēļ iepriekšējās divas vasaras  bija jāiztiek bez lielās kopā pulcēšanās.

"Es teiktu, tas vairāk ir izklaides pasākums. Atpūta no projektiem, atpūta no skolas un mājām. Te vienmēr ir jautri. Ir sporta aktivitātes, visādas aktivitātes, pārgājieni," pastāstīja Sējas mazpulka dalībnieks Toms Nazarovs.

"Piemēram, mani jaunie bērni Lutriņos pirmoreiz uz šo nometni devās. Es viņiem stāstu un rādu, kas tur bija. Viņi saka – mēs gribam, mēs tiešām gaidījām," uzsvēra Lutriņu mazpulka vadītāja Gunta Romule.

Kā norādīja mazpulku vadītājas, tas, ka pandēmijas laikā mācības bieži notika attālināti un daudzi kopā būšanas pasākumi tika atcelti, gan nenozīmējot, ka apstājies mazpulcēnu darbs.

"Šajā gadā ir trīsmāšu dobe, ko bērni izstrādā. Tur ir kukurūza, ķirbji un kāršu pupas. Ļoti interesants projekts tas ir, izzinošs, un tad var salīdzināt. Man, piemēram, vienam bērnam blakus ir ''Druvas'' lauki, kur aug kukurūza, un tad viņš salīdzina ar savu kukurūzu," stāstīja Romule.

"Mans projekts bija ķirbji biznesam. Tas bija mans pēdējais projekts. Es domāju, ka es varēšu pielietot iegūtās zināšanas, ja es pats mājās gribēšu ko izaudzēt vai izveidot," pastāstīja Daugmales mazpulka ''Dzirkstelīte'' dalībnieks Raivo Lūsis.

Mazpulku organizācijas viens no galvenajiem uzdevumiem ir bērnu iepazīstināšana ar lauksaimniecību. Arī šajā nometnē bērni cer paviesoties pie Pūres dārzkopjiem, tomēr ne visi projekti ir saistīti tikai ar dārzeņu audzēšanu.

Valdemārpils mazpulka dalībnieks Jānis Kalmans-Kalnmals pastāstīja, ka viņa projekts ir mājas kafejnīca. Pie viņa brauks cilvēki, un zēnam jāizdomā, ar ko viesus pabarot.

Nometne, kurā šogad piedalās110 mazpulcēni no 20 mazpulkiem, kā arī 32 brīvprātīgie palīgi, noslēgsies piektdien, bet iegūtās emocijas saglabāšoties vēl ilgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti