Valdemārpilī jau 10 gadus aktīvi darbojas mazpulku organizācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valdemārpils Kurzemē ir viena no vietām Latvijā, kur aktīvi darbojas mazpulku organizācija. Valdemārpils mazpulkus nu jau desmit gadus vada Anda Dzene, kura ar lielu cieņu un aizrautību stāsta par katru, kurš gatavs darīt un iesaistīties. Dzenes vadītajā mazpulkā ir aptuveni 40 dalībnieku, vēstīja Latvijas Radio.

Valdemārpilī jau 10 gadus aktīvi darbojas mazpulku organizācija
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Anda Dzene ir skolotāja Valdemārpils vidusskolā. Pirms desmit gadiem, atjaunojot mazpulkus, bijuši ļoti aktīvi skolēni, kas arī ļāvis ar jaunu sparu uzsākt darboties Valdemārpils mazpulkiem.

"Sākums bija pamatīgi aktīvi, vienkārši nevarēja atslābt. Nāca nākamie, un tā mēs arī darbojamies. Tagad oktobrī būs desmit gadu," viņa atzina.

Dzene spriež, ka mazpulku organizācijā galvenokārt īpaši aktīvi darbojas bērni, kur iesaistās arī viņu ģimenes, – tieši ģimenes piemērs un atbalsts ir priekšnoteikums daudzu ideju īstenošanai.

"Protams, mazpulks pirmssākumos ļoti lielu nozīmi pievērš lauksaimniecībai, un arī tagad ir nozīme lauksaimniecībai, bet, protams, var arī rokdarbus strādāt, pētīt vēsturi, var individuālus projektus, grupas projektus strādāt. Lauki nepazudīs, un, cik es redzu no saviem audzēkņiem, no mazpulcēniem, – var teikt, – nav tā, ka neinteresē. Ir, kam interesē, ir, kuram varbūt mazāk, varbūt šajā mirklī mazāk, bet izaug lielāks un viņam vismaz ir sapratne par to. Es teiktu, Latvijā jauniešiem ļoti daudz interesē tas, kas tieši mūsu zemē aug. Gan arī uzturā lietot, cik redzu savus skolēnus vēlāk,  – daudzi izvēlas Latvijas preci," viņa sacīja.

Šogad tiek īstenoti vairāki projekti, taču prioritāri saistīti ar lauksaimniecību un dzimtas kokiem,

atklāja mazpulku vadītāja.

"Šogad man ir divas meitenes Marta un Agate, kas audzē biznesam pastinakus un nodos rudenī "Ezerkauliņiem". Tad ir bērni, kas strādā pie saviem dzimtas kokiem, kas arī ir prioritārais projekts. Tur strādā Elīza un Elizabete. Tad ir individuālie projekti, kur bērni audzē tomātus, gurķus, sīpolus, saulespuķes, burkānus, zaļumus. Protams, ir arī bērni, kam patīk gatavot dažādus našķus un kārumus, ar kuriem varētu tirgoties mazpulcēnu tirdziņos," viņa uzskaitīja.

Vēl viens virziens, kurā darbojas mazpulki, ir labdarība, liela nozīme ir izglītojošiem semināriem.

Dzene skaidroja: "Mēs divus gadus darbojamies arī Latvijas Dabas fondā, aktīvi vācām sēklas dabiskai pļavai. Arī tur bija semināri, ļoti izglītojoši un pamācoši, un mazpulcēni atzina, ka ļoti daudz uzzina tādas lietas, par ko ikdienā pat neaizdomātos. Latvijas Mazpulki ļoti daudz semināru organizē. Tagad Vislatvijas nometne būs Pūrē no 25. jūlija. Tur arī dažādas apmācības bērniem notiek."

Vislatvijas mazpulku nometne divas reizes notikusi arī Valdemārpilī. Organizācijā brīvprātīgi  iesaistās arī jauni cilvēki līdz 30 gadu vecumam.

"Šeit arī māca projektu rakstīšanu un īstenošanu. Pašreiz arī mēs uzrakstījām vietējo projektu "Mēs un Krišjānis Valdemārs". Izveidosim sajūtu taku Priežu kalnā par godu Krišjānim Valdemāram, jo tā viņam iemīļotākā pastaigu vieta bijusi. Ceram, ka tā būs mūsu iedzīvotājiem laba pastaigu vieta un jauns objekts tūristiem," norādīja Dzene.

Dzene uzskaitīja arī mazpulku vērtības, kas nezaudē savu aktualitāti cauri laikiem – tā ir laba sirds, ass prāts, stipra veselība un čaklas rokas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti