Sadaļas Sadaļas
Dziesmu un deju svētki 2018

Panorāma

Kompensāciju vietā – apdrošināšana?

Panorāma

Panorāma

Dejošana – sirdslieta, kur ievilkta visa ģimene

Ivitai dejošana – sirdslieta, kurā ievilkta visa ģimene

Ivita Lejava-Majore vada divus deju kolektīvus, kuri Jelgavas novada deju skatēs saņēma augstākās pakāpes diplomus. Dejā ievilkusi visu savu ģimeni, Ivita saka – viņai ar darbu palaimējies, un milzīgs prieks, ka arī bērni paši grib dejot.

Mēs taču arī varētu dejot – pirms 22 gadiem izdomāja Ivita, viņas māsa un vēl dažas meitenes. Ivita tautas dejas bija dejojusi jau kopš bērna kājas un piekrita uzņemties organizēšanu.

“Tagad es to tā neuzņemtos darīt, bet ko tu jaunībā neizdarīsi. No sākuma nebija grūti savākt to kolektīvu, jo visi bija tā noilgojušies pēc dejām Elejā, ka mēs arī savācām kolektīvu un tā pamazām uz priekšu,” atceras Ivita.

1997.gadā tapa jauniešu deju kolektīvs “Tracis”, pēc trim gadiem Ivita nodibināja arī vidējās paaudzes kolektīvu “Medaga”. Ivita strādā Elejas vidusskolā – pie viņas dejo gan skolēni, gan skolotāji. Pirmie, kas izauguši no “Trača”, turpina dejot “Medagas” pāros. Un vēl Ivita vada arī seno deju kolektīvu.

Ivita atzīst, ka šāda slodze nav viegla, tomēr viņa dara savu sirdsdarbu: “Vēl jau ir pamatdarbs. Bet, ja tas darbs patīk, tad ir patīkami. Es tā reizēm domāju, ka ne jau bieži cilvēkiem gadās strādāt tādu darbu, ka viņiem patīk un ir sirdslieta. Un, ja vēl par to var saņemt naudu, tad tas ir izcili.”

Vēl pēdējās dienas pirms Dziesmu un deju svētku nedēļas abi deju kolektīvi spraigi mēģina fināla iznācienu. Svētkos visam jābūt perfekti.

“Tas bija iemesls, kāpēc es atgriezos īsi pēc otrā bērniņa piedzimšanas: vai es varēšu, vai es izturēšu, vai mūsu ģimene to spēs. Un mēs spējam, un mēs braucam,” saka deju kolektīva “Medaga” dejotāja Ērika Grīnvalde.

“Super, kā vienmēr, vēl pie tam simtgade! Sajūtas noteikti būs maksimāli lielākas nekā parasti, kaut gan katru reizi jau noslēguma koncertā, kad ir fināla deja, tad asaras nāk pašas par sevi, un to tā nevar apturēt,” saka deju kolektīva “Tracis” dejotāja Eva Lejava.

Dejo abas Ivitas meitas un vīrs, arī māsa ar vīru un draugi. “Nevar jau vairs iedomāties bez tām dejām, tā jau ir ikdiena. Katru gadu sezonas beigās liekas – varbūt pietiek, bet pienāk sezonas sākums un liekas, ko tu citu darīsi. Tā tāda sirdslieta,” atzīst deju kolektīva “Medaga” dejotāja Arnita Lejava-Lembere.

Deju mēģinājumos kļūst arvien vairāk malā sēdētāju, un dejotāji smej – varbūt pienācis laiks arī bērnu deju kolektīvam. Pamatsoļus daudzi jau māk un pastāsta Ivitai, ja mamma vai tētis kaut ko izdara nepareizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt