Ivetas stāsts par Aglonas svētceļojumu - izlūdzās vīru un apprecējās cietumā

Ticība Ivetas dzīvē darījusi brīnumus - Aglonas svētceļojumā viņa izlūgusies Dievam vīru, ar kuru apprecējusies, vēl esot cietumā.

Latvijas Televīzija 1.augustā kopā ar Kristus Karaļa draudzes svētceļniekiem sāk 280 kilometru garo ceļu uz Aglonu un satiek cilvēkus, kuri dalās ar saviem stāstiem. 

 

Iveta savas kāzu bildes atnes kā vislielāko dārgumu. Taču no citām kāzu fotogrāfijām šīs atšķiras, jo Iveta precējās cietumā.

Tās bija lielākās kāzas Olaines atklātā tipa cietumā. Kopā ar līgavu un līgavaini bija 15 kāzu dalībnieki. 

Iveta ir sēdējusi divas reizes. Par ko sēž sievietes? Par slepkavībām, slepkavību mēģinājumiem, narkotikām. 

Tieši cietumā Iveta nokristījās. Par labu uzvedību saņēma atļauju iet arī svētceļojumā uz Aglonu. "Tas bija neaizmirstami! Mēs gājām trīs dienas. Un es izlūdzu vīru!" stāsta Iveta. Ar vīru sākumā sarakstījusies ar vēstuļu palīdzību. Tad nolēmuši sarakstīties pa īstam - oficiāli. 

"Kleita man bija no brīvības! Māsa šuva, un man atļāva to ienest cietumā," saka Iveta. Bet vislielāko dāvanu viņai kāzu dienā sagādāja brīvprātīgā Tamāra Krēsliņa, kura ieslodzītajām pasniedza ievadu ticībā. Tamāra uzdāvināja kāzu frizūru.

Friziere saņēma īpašu atļauju un drīkstēja ienākt cietumā ar visiem frizieres darbarīkiem, lai Ivetas garos matus ielokotu īstā princeses frizūrā. 

Pēc tam Iveta arī saņēma atbrīvojumu pirms termiņa - nu, dzīvo kopā ar vīru. Vēl tikai jāatrod darbs. Iveta labi gatavo un šuj. "Es varu uzcept jebkādu torti! Visu pati! Arī biskvītus un krēmus," stāsta sieviete. 

Ivetai ir cieša pārliecība, ka "ne jau cietums labo cilvēku, bet ticība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti