Ezerciemā palikuši tikai vecīši, kuri cits citam palīdz

Salas novada Ezerciemā palikuši tikai pensionāri, bet visi cits citam palīdz, stāsta Skaidrīte Vilciņa, kura saimnieko tēva mājās un pavisam nesen no drošas nāves izglābusi četrus kaķu bērnus. Skaidrīti ceļā uz Aglonu satika Latvijas Televīzijas, kuras žurnālisti devušies svētceļojumā kopā ar Kristus Karaļa draudzi.

Latvijas Televīzija 1.augustā kopā ar Kristus Karaļa draudzes svētceļniekiem sāk 280 kilometru garo ceļu uz Aglonu un satiek cilvēkus, kuri dalās ar saviem stāstiem. 

Šoseja uz Jēkabpili iet tieši gar Skaidrītes Vilciņas tēva mājām. Kāds no garām braucošajiem auto notrieca Skaidrītei pieklīdušo skaistuli - kaķenīti Pūci. Noraudājās un pati izraka Pūcei kapiņu. Bet pēc piecām dienām šķūnī gaidīja pārsteigums - četri mazi kaķēni ar jau vaļā actiņām un badā kurkstošiem vēderiņiem. "Ar piena maisījumu un pipeti izbarojām. Palīgi atbrauca, visus izglābām," stāsta Skaidrīte. Viens Pūces bārenītis palicis Skaidrītei - nu tāds huligāns, ka bail! Ne no kā nebaidās!

Sarmīte rāda apkaimi - kalnā palikušas tikai dažas ēkas no Ezerciema kolhoza kādreizējās godības. "Te rīkoja balles un rādīja filmas. Viss notika," saka Skaidrīte. Tagad ciemā palikuši tikai pensionāri. Vecākajai, Valda mammai, pavasarī būs 99 gadi. Tikai vienu gadu jaunāka par Latviju. "Viņa mana draudzene, atnāk parunāties!" saka Skaidrīte.

Kalnā dzīvo radinieks Otiņš. "Otiņam ir 94, viens pats, mazbērni brauc no Rīgas palīgā. Mirdza mums ir jaunākā pensionāre, viņa ar mašīnu brauc, vienmēr aizved uz veikalu, aptieku vai pie ārsta. Bet tagad pati slima, ļoti kāja sāp, un mašīna remontā. Esam bez transporta!" stāsta sieviete.

Skaidrīte arī dzīvo viena ar diviem suņiem, diviem kaķiem un skaistu dārzu. Kaķēnus Skaidrītei izdevies izglābt, bet dārzs gan šogad nav glābjams - tāds sausums!, un nav spēka tos ūdeņus sanest. "Paskat, kādi man flokši - visi beigti! Un tabaka!" rāda Skaidrīte.

Svētceļnieki sakoptās mājas pagalmā iegriežas vienmēr, un viņa katru gadu cienā svētceļniekus ar baltajiem dzidrajiem. Šogad ābele nokaltusi, toties ir gurķi un tomāti. Brenda gan uzrej, lai zina, kurš te saimnieks. Bonis glaužas pie saimnieces kājām. Bet Pūces kaķēns, arī nosaukts par Pūci, gatavs iepazīties ar katru. Ja vien izdodas viņu izvilināt no puķuzirņiem. Savāda vasara!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti