Dziedātāja Līga Reņģe pieņem izaicinājumu – 40 dienās top 40 kleitas

40 dienās – 40 kleitas, šādu izaicinājumu īstenojusi burtnieciete Līga Reņģe. Iecere radās Covid-19 ierobežojumu laikā, kad viņas vadītajiem vokālajiem ansambļiem mēģinājumi nenotika, bet negribējās arī sēdēt dīkā un bija vēlme radoši izpausties.

Dziedātāja Līga Reņģe pieņem izaicinājumu – 40 dienās top 40 kleitasGunta Matisone

Savukārt viņas dzīvesbiedram Ivaram tas devis citu izaicinājumu – dokumentēt sievas šūtās 40 kleitas fotosesijā.  

Līgai un Ivaram  ir arī vēl kāda ilgāka laika kopīga aizraušanās – muzicēšana. Ar Līgu un Ivaru Reņģēm Latvijas Radio tikās viņu mājās Burtnieku novada „Cidonijās”.  

Lai apskatītu 40 dienu 40 kleitas, Līga aicina uz savu šūšanas studiju, nelielu namiņu blakus mājai un, protams, saruna sākas ar kleitu apskati, kas cita no citas ir ļoti atšķirīgas un neviens modelis neatkārtojas.

“Nu te ir viena no manām mīļākajām kleitiņām, sarkanā, fotosesija notika Burtnieku ezerā, vējš, viņa plīvo, ir viegla un gaisīga. Sanāk tā, ka no rīta izdomā ideju, ideja nāk pirmā par tēmu, kas būs tēma, un tad es sāku skatīties audumus, pārsvarā es eju pēc sajūtām, man katrs tērps ir pēc sajūtām,” atklāj Līga.

Izaicinājuma uzšūt 40 kleitas 40 dienās pamatā, kā stāsta Līga, ir bijuši vairāki rosinājumi, protams, arī Covid-19 laika ierobežojumi.

“Es pārāk ilgi nevaru nosēdēt mierā, kādu brīdi – jā, un tad sākās – ko lai izdara, ko lai izdomāju. Un idejas visu laiku galvā rosās, mums bija dažādas idejas, ka mēs varētu katru dienu pa vienai dziesmai iedziedāt, ierakstīt un atrādīt, jo tā atrādīšana sociālo tīklu vidē tomēr tev uzliek tādu atbildības sajūtu - ja tu esi ko nolēmis, tad dari līdz galam.

Bet kaut kā mums nesanāca ar to muzicēšanu tā saņemties, nu tad ķeršos klāt pie šūšanas,” stāsta Līga.

Līgas dzīvesbiedrs Ivars atzīst, ka sākums gan nav bijis viegls.

“Sākums bija ļoti smags, jo Līga tiešām bija vienīgi šūšanas darbnīcā, nu es jau ar to rēķinājos, ka sāksies tas 40 dienu izaicinājums, es rēķinājos, ka būs grūti, bet tad, kad pagāja kādas divas nedēļas… Līgai vajag stimulu, un mums te ar meitiņu iet grūti un visi darbi pašiem ir, sākums bija ļoti smags, bet beigās man iepatikās,”  atzīst Ivars.

Četrdesmit kleitas tagad redzamas arī Ivara fotogrāfijās, un šīs fotosesijas arī bija savā ziņā izaicinājums – katru jauno kleitu nofotografēt savā vietā un ar savu domu.

“Ja paskatās, teiksim, tās sākuma bildes, mums sanāca diezgan švaki, uz beigām jau iemācījāmies atrast vietas tādas, atrast apstākļus un bez kautrēšanās iziet pilsētas vidū, vai, jā, sarunāt kaut kādas lietas, ko normāli neriskētu runāt. Katrai kleitai “Facebook”, kur jūs varat apskatīt visas tās bildes, pie katras kleitas tur ir klāt stāsts, kaut kāda doma, atziņa,”  stāta Ivars.

Līga var teikt, ka būtībā ir profesionāla šuvēja, bet sapnis par šo profesiju jau ir no bērnības.

Dziedātāja Līga Reņģe pieņem izaicinājumu – 40 dienās top 40 kleitas
“Es dzīvoju pieticīgā ģimenē, bet man mode vienmēr tik ļoti ir patikusi un tik ļoti gribējās. Tā bija kāda ceturtā, piektā klase, kad man gribējās izskatīties labāk, nekā es to varu atļauties, un tad es atradu mammas šujmašīnu, izrādās arī viņa kādreiz bija bijusi šuvēja, tad es paņēmu viņas šujmašīnu un pa kluso sāku mēģināt kaut ko,” atceras Līga.

Šūšanas jomā strādāts arī Īrijā, kur viņai bija arī savs šūšanas salons, bet darba un pasūtījumu bija tik daudz, ka nācās izšķirties – laiks ģimenei vai darbs.

Atgriežoties Latvijā, Līga iepazinās ar Ivaru un abiem izrādījās arī kopīgs vaļasprieks – muzicēšana, ko tagad jau gluži par vaļasprieku vien vairs nenosaukt, jo abi labprāt piedalās arī koncertos, Līga startēja arī konkursā „X faktors”.

“Mēs tā nopietni muzicēšanu sākām kopā pirms trijiem gadiem, tā nopietni, ka mēs uz skatuves ejam, viena stunda dienā mums sanāk kopā, ko mēs izpildām, kur Līga dzied, bet es spēlēju,” stāsta Ivars.

“Tas tā kā vairāk dvēselei sanāk; tās dienas, kad mēs neesam muzicējuši to stundu kopā, tas nozīmē, ka mums kaut kāds strīds bijis vai briest, bet pārsvarā mums sanāk,” piebilst Līga.

“Bet, runājot par 40 kleitu izaicinājumu, tas tagad dod gandarījumu, ka esi to paveicis un pierādījis vispirms jau sev, ka vari. Es teiktu, ka viena no tām lietām ir, cilvēkiem lauzt stereotipu, kas ir iespējams, un, ja nopietni tam pieej, tu vari izdarīt ļoti daudz”.

Lai 40 kleitas nepaliktu tikai Līgas skapī un fotogrāfijās, tad tagad ir doma tās parādīt arī modes skatē, un pirmā būs nākamajā sestdienā Kārķos. Abiem padomā esot arī jau kāds jauns izaicinājums sev.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt