Sadaļas Sadaļas

PAREIZAIS VIEDOKLIS par drosmīgiem vārdiem un smalkām personām

Vispirms, draugi un oponenti – šī konsultācija būs mazliet citāda. Tā sastāvēs no divām daļām – vispirms viedoklis, protams, PAREIZAIS un tad atvadīšanās. Otrkārt, ja līdz tam brīdim nebūšu nobijies, lietošu rupju vārdu. Varbūt pat divus.

Novērojums: Lai piesaistītu auditoriju, mediji arvien biežāk no sabiedrībā populāriem ļaudīm mēģina izspiest kādas vaļības un bezkaunības. No dažiem pat nav jāspiež. Nāk bez spiešanas.

1.daļa – par drosmīgiem vārdiem un smalkām personām.

Kas ir drosme?

Sievietes aizstāvēšana pret huligāniem…izraisa vienīgi skaļus smieklus un, varbūt pat tiesu darbus. Pirmkārt, šāda rīcība (aizstāvēšana) var radīt NEPAREIZU VIEDOKLI, ka sieviete ir tā kā zemāka un vājāka. To var saprast kā diskrimināciju. Arī atbildīgās personas iesaka saudzēt sevi, nejaukties iekšā, izsaukt policiju un lūrēt. Un, ja tomēr Jūs jūtaties tik varens – ja nu sakropļosit kādu no tiem, kas meņģējas un kam varbūt vēl nav 18…

Šo drosmes versiju noraidām.

Noziņot par nejēdzībām ……nav nekāda drosme. Tā ir sūdzambībeles un stukača filosofija. Arī noraidām.

Iepriekšējos vēl arvien var iedomāt ļoti naivi cilvēki, kuriem mazs sakars ar reālo pasauli. Viss attīstās.

PAREIZAIS VIEDOKLIS - īsta drosme ir pateikt kādus drosmīgus vārdus. Publiski. Sevišķi labi un drosmīgi, ja tie ir tā kā nenormatīvie vārdi. Vienkārši – lamāšanās. Vislabāk – par procesiem zem jostas vietas, norādes uz garīgo atpalicību vai seksuālu mazspēju.

Tomēr ar to vēl nav gana. Visdrosmīgākā drosme ir, ja to saka (ak, šī klišeja!) sabiedrībā zināmi cilvēki…nu, varbūt tādi kā nācijas morālie līderi. Vai kuri domājas tādi esam…

Šķiet, ka no laika, kad Mavriks Vulfsons nāca klajā ar okupācijas teikšanu, esam tālāk kā no mamutiem. Tagad okupācijas lietas cilā ne tikai tie, kam nav slinkuma, bet arī tie, kam slinkums ko vairāk izdomāt.

PAREIZAIS VIEDOKLIS – šņabja ražotājiem vajadzētu uzproducēt OKUPANTU VODKU. Ar tanku uz bildes. Noiets garantēts. Alus darītājiem nevajadzētu palikt parādā un brūvēt PATRIOTU ALU. Tam, protams, jābūt vislabākajam alum – ar kādiem 8-9 grādiem.

Atpakaļ pie drosmes. Sākumā bikli, bet tad arvien drošāk tauta atklāja, ka interneta portāli ir tā vieta, kur kādu pasūtīt var un nekas nenotiek. Pie durvīm neklauvē un arī pasūtītais nekur neiet.

Tad pamazām šo pārņēma žurnālisti. Sākumā bija dažs tiesas process par goda laupīšanu, kādu izmeta no ierindas par kritušu jaunavu piesaukšanu solīdā pārraidē, bet tagad vairs nav nekā īpaši neparasta. Kāda cita žurnālista norādi uz, piedodiet, maucībām aizvakar, pamanīja tikai paši skrupulozākie lasīklas.

Tomēr žurnālisti ir žurnālisti. Mazliet tērēti cilvēciņi. Ko no viņiem daudz paņems!

Tad izrādījās, ka ritīgākā drosme ir, ja uz vārdu vaļībām atvēzējas augstākas personas. Politiķi un trauslās mākslas pasaules pārstāvji. Priekšnesumu ievadīja oratorēšanas mākslās daudz neskolotais Prezidents, piesolot apmēram pa galvu pārāk uzbudinātam mediju fraijeram.

Tālāk lietas jau nāca kā no konveijera.

Konsultantu Rungaini neaiztiksim. Konsultanti drīkst.

Bet pietika arī bez tā. Labklājības ministre aizrādīja, ka PSRS pensionāriem nevajadzētu tik daudz čīkstēt, paši vainīgi. Izglītības ministrs (laikam jau bijušais) definēja lielu idiotu apjomu politiķu un izglītības aprindās. Mērs Ušakovs aicināja uzbāzīgus taujātājus nemuldēt un norādīja īsto statusu mistiskajai Bogdanovai.

Efekts bija labs. Daudzi krita no krēsliem un sauca pēc validola, citi gavilēja, ka beidzot pareizi pateikts. Tomēr ilgi šito nepavilks. Jāmeklē kas jauns.

Un paši pieteicās mākslas un kultūras cilvēki. Vispirms bija jāliek pie vietas LTV valde ar savām kultūras 100 gramu neveiklībām. „Kas tur par f…ing idiotiem! Rokas nost no kultūras!”, sociālajos tīklos dārdēja inteliģences viedoklis. Bet tas bija tāds daudzpersonisks un saskaldīts. Cik nu katrs jaudā tajās twitter 140 zīmēs ielikt!

Lietas sakārtoja jaunā teātra Pegazs, norādot skrandu proletariātam īsto vietu un tiesību saujiņu. Parādījās arī atdošanās pamata mērvienība – tramvaja biļete. Uh, nu bija efekts. Jezga sacēlās ne pa jokam. Piekritēji un noliedzēji ņēmās ar azartu.

Bet cik nu ilgi roze būsi… Tādēļ jāmeklē jauns objekts. Un, lūk, cienījams komponists dēļ Rīgas Jāņu kapustņika sev pamanīja skaidri izteiktas caurejas pazīmes. Masu mēdīkļi žigli skrēja pie otra slavena komponista vaicāt, ko viņš par to pirmo domā. Otrais komponists domāja, ka pirmajam jālieto ogle. Atkal abu pušu fani sacēla jezgu stingri iestājoties par vienu un tikpat konsekventi pasūtot otru. Caurejas jautājums tika iztirzāts krustu šķērsu. Nu vajadzētu atkal skriet pie pirmā komponista un vaicāt, ko viņš domā par otro. Un pēc tam atkal pie otrā – ko šis domā par pirmo. Vai arī sarīkot 1:1 televīzijas šovu. Reitingi būtu ne tikai zirgā. Reitingi būtu mākoņos.

Bet jādomā tālāk. Par laimi mums ir pietiekami daudz kulturālu ļaužu, kuri ne reizi pat kādu divdomību nav atļāvušies. PAREIZAIS VIEDOKLIS ir, ka nu vajadzētu uz apsaukāšanos izprovocēt, piemēram, Imantu Lancmani, Jāni Dripi, Ivaru Cinkusu, Vairu Vīķi-Freibergu. Kas, mēs nevaram?!

Jā, aktuāli - kāds tagad varētu garākā pastāstā tā pa smuko nolamāt Dziesmu svētkus. Būtu reāli kūli! Jezga un reitingi saceltos atkal.

Diemžēl jezga nav tas pats, kas jēga.

Ai, tika taču apsolīts rupjais vārdiņš. Piedodiet, aizmirsās.

Morāle – runāšanā, ēšanā, dzeršanā, skriešanā, seksā un daudz kur citur ir vilinošais robežas jēdziens. Robeža ir tā intriģējošākā vieta. Esot uz tās vai mazlietiņ pāri, sajūtami jaukākie brīži visās iepriekš minētās nodarbēs. Klumpačošana ar abām kājām tālu pāri piesaista tikai īsu laiku.

Arī PAREIZAIS VIEDOKLIS savās konsultācijās atļāvies to mazuliet pārkāpt, bet atkal parauties šajā pusē. Ar glanci. Gribētos to paturēt arī šodien, jo…

2.daļa – atvadīšanās

Šis ir pēdējais PAREIZAIS VIEDOKLIS portālā @lsm.lv Vismaz uz kādu brīdi. Bundžu Jānis vēlētos pateikt paldies portāla redaktorītei par attieksmi, dažu labu ideju un formas slīpējumu. Tāpat asaraini sveicieni līdzjutējiem un oponentiem.

Bundžu Jānis vienmēr ir tur, kur grūtāk. Bet nu jau LTV valde Ginta Miķelsona gudrajā pārraudzībā būs lietas sakārtojusi. Vienīgi vēl tas Latvijas Radio…

Savukārt, laikrakstā „Diena” gan neesot ne skaidrības, ne kārtības. Tādēļ jau no otrdienas PAREIZAIS VIEDOKLIS būs ieraugāms tur, kā arī portālā diena.lv

Ja Tev kādreiz būs grūti, pakāpies uz taburetes un pasauc. Bundžu Jānis ar PAREIZO VIEDOKLI būs klāt naigi vien. Tikai atceries – par rezultātu atbildēsi Tu.

Uz redzēšanos!
Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs konsultants

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt