Sadaļas Sadaļas

Franču intelektuāļa Bernāra Sordē rakstu „Iespējamā Eiropa” pirmpublicējums – lsm.lv

Latvijas sabiedrisko mediju portāls lsm.lv sadaļā „Ārpus ētera” lasītājiem piedāvā iepazīties ar franču intelektuāļa un domātāja Bernāra Sordē (Bernard Sordet) iepriekš nekur nepublicētu rakstu sēriju, kas veltīta Latvijai.

„Man ir svarīga portāla lsm.lv sniegtā brīvība uzdot jautājumus, distancējoties no ikdienas un vienlaikus nepretendējot uz vienu patiesību, bez augstprātības pret tiem, kuriem nav iespējas un laika izrauties no ikdienas,” skaidro domātājs, mākslinieks un pasniedzējs Bernārs Sordē, papildinot, ka Latvijā, viņaprāt, slēpjas „Iespējamās Eiropas” izveidei nepieciešamais vitālās enerģijas potenciāls.

„Ikvienai valstij un kultūrai ir nozīmīga loma Eiropas kopprojektā,” uzskata Bernārs Sordē, kurš septiņus gadus strādājis par padomnieku Eiropas Komisijas delegācijā Rīgā ekonomikas un sociālajā politikā.

Autors piebilst, ka, daloties zināšanās un pieredzē, palīdz sabiedrībai ieturēt vajadzīgo distanci, lai labāk saskatītu nākotni.

Rakstu sērijā „Iespējamā Eiropa” B. Sordē iztirzā pasaulē un sabiedrībā notiekošās izmaiņas un izvirza jautājumus par citādas Eiropas iespējamību. Piemēram, vai Eiropas attīstība ir iespējama pašreizējās globalizācijas apstākļos? Kāds ir veselīgākais ceļš sabiedrības evolūcijai – savstarpēja konkurence vai sadarbība? Ko nozīmē taisnīgums Eiropā? Kā atgūt migrācijas jēgu? Kā piešķirt cilvēcisku dimensiju jēdzieniem „konkurētspēja” un „produktivitāte”? u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Esejas
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt