Rožlapa Igaunijas velomaratonā uzvarētājai zaudē tikai sekundi

1.jūnijā Igaunijā notika "SEB 33.Tartu Rattaralli", kurš ir viens no lielākajiem šosejas velomaratoniem Austrumeiropā. 133km distancē otro vietu ieguva Dana Rožlapa, uzvarētājai zaudējot tikai vienu sekundi un finišējot ar rezultātu 3:05:17.

Velomaratona maršruts sākas Tartu un ved cauri Otepes (Otepää), Kērikas (Kääriku) un Elvas (Elva) pilsētām, atgriežoties atpakaļ Tartu. Otra, 71 kilometru garā distance startēja un finišēja Tartu pilsētā, izmetot loku pa valsts dienvidaustumdaļu.

133km distancē starp 1760 finišētājiem uzvaru ar rezultātu 3:01:07 izcīnīja soms Semjuels Pokalā (Samuel Pökälä). Sieviešu konkurencē ātrākā bija igauniete Līsa Ehrberga (Liisa Ehrberg), aiz kuras sekundi vēlāk finišēja latviete Dana Rožlapa. Abas finišēja otrajā grupā tikai četras minūtes aiz uzvarētājgrupas, kuras priekšgalā bija augstākpieminētais soms. Kopumā 133 kilometru distancē finišēja 121 sieviete.

Ja Dana Rožlapa uzvarētājai zaudēja tikai sekundi, tad trešā dāma finišu sasniedza vien deviņas minūtes vēlāk.

Latvijas labākai riteņbraucējai uzvara savā vecumgrupā.

Jāpiebilst, ka dienu iepriekš Pļaviņās Dana Rožlapa uzvarēja "MySport" kalnu divriteņu sacensībās, kur vīriešu konkurencē uzvarēja Dmitrijs Sorokins.

No 1936 dalībniekiem, kuri Tartu finišēja 71 kilometru distancē, trešo vietu ieguva latvietis Artis Barons (1:55:02), kurš finišēja vien trīs sekundes aiz uzvarētāja igauņa Marko Adelbert (Markko Adelbert).

Kopā nedēļas nogalē sacensībās piedalījās 7395 riteņbraucēji, pulcējot arī komandas velotūrē no Tallinas uz Tartu. Bet sestdienas, 31. maija, bērnu velomaratons ar gandrīz 4000 dalībniekiem Tartu ielās ir viens no lielākajiem šāda veida pasākumiem pasaulē.