Profesionāļu apvienība vai politisks spēks: kas notiek ar Apvienoto Latvijas sarakstu pirms 14. Saeimas vēlēšanām?

Uldis Pīlēns, Aiva Vīksna, Igors Rajevs, Artis Velšs, Andris Kulbergs

Jānis Domburs 5.jūlijs, otrdiena 12:00
«16 pašvaldībām reforma ar mīnusa zīmi» un «zvērīgs darbs par €1700» – skolu realitāte
Lai gan Izglītības ministrija uzskata, ka nauda pedagogu algām Latvijā ir atvēlēta pietiekamā apmērā, turīgo un lielo reģionu skolu pedagogi ir pārstrādājušies, bet mazās pašvaldības nesaskata iespējas vēl vairāk samazināt skolu tīklu, diskusiju raidījumā "Kas notiek Latvijā?" sacīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents (LIVA) Rūdolfs Kalvāns un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").
14. Saeimu gaidot – «Saskaņa» par uzskatu konfederāciju, zaudētām cerībām un aprēķina laulībām
Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" ilgus gadus baudījusi plašāko vēlētāju atbalstu Latvijā, taču nu tas ir mainījies – kopš aizvadītajām Saeimas vēlēšanām partijas Saeimas frakcija zaudējusi vairākus deputātus un ietekmi galvaspilsētas Rīgas domē. 2. jūnijā cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā "Saskaņas" politiķi neskopojās ar kritiku "varas partijām", taču analizēja arī pieļautās kļūdas, zaudētās ilūzijas un biedru "atbiruma" iemeslus.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Latvijas Reģionu apvienība
3. jūnijā raidījuma “Kas notiek Latvijā?” speciālizlaidumu cikla “Kādai jābūt 14. Saeimai?” diskusijā piedalās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Edvards Smiltēns, LRA domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kā arī Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente, LRA valdes locekle Ilze Ortveina, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis un Ķekavas domes priekšsēdētāja vietniece Agnese Geduševa.
«Neviens negrib būt sliktais»? LPS, LIVA un LIZDA pret izglītības ministri par skolotāju algām un skolu tīklu
Izglītības ministre Anita Muižniece ("Konservatīvie") norāda, ka pēdējo 10 vai 11 gadu laikā skolu tīkls Latvijā lielā mērā arī saistībā ar demogrāfisko situāciju tiek sakārtots vidēji par 2% gadā. Pedagogu algu palielināšanā valsts pēdējā laikā mērķtiecīgi ik gadu ieguldījusi vidēji ap 40 miljoniem eiro, bet pašlaik esam situācijā, kad viena skolēna izglītošanas izmaksas ir ievērojami lielākas nekā, piemēram, Igaunijā. Pašvaldībām, pēc ministres domām, trūcis apņēmības sakārtot skolu tīklu un būt atbildīgām par to, lai viņu skolotāji saņemtu labu atalgojumu.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Saskaņa»
Ceturtdien, 2. jūnijā, raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu ciklā "Kādai jābūt 14. Saeimai?" piedalās "Saskaņas" politiķi – Saeimas deputāts un partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs, parlamenta deputāti Valērijs Agešins, Regīna Ločmele un Andrejs Klementjevs, kā arī bijušais parlamentārietis Ivars Zariņš.
VIDEO. Diskusija: Kas notiek ar pedagogu algām, skolu tīklu un izglītības kvalitāti?
1. jūnija LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" debatēs "Kas notiek ar pedagogu algām, skolu tīklu un izglītības kvalitāti?" piedalās izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ("Konservatīvie"), Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents Rūdolfs Kalvāns un Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejas vadītāja, Kuldīgas domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, kā arī Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas izglītības eksperte, kādreizējā izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, "Iespējamās misijas" valdes priekšsēdētāja Ramona Urtāne un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne Linda Daniela.
14. Saeimu gaidot – Nacionālā apvienība par saliedētību un ēšanu no Krievijas rokas
Problēmas ar Latvijas sabiedrības saliedētību uz kopīgām valstiskām vērtībām pastāv un [integrācijas] rezultāti ir slikti, to raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atzina Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars, norādot, ka tā viņš ir uzskatījis arī pirms četriem gadiem. Uz jautājumu, vai tā nav tieši Nacionālās apvienības atbildība, kultūras ministrs Nauris Puntulis atbildēja, ka nevar tam piekrist. Integrācija ar katru gadu nedaudz uzlabojas, taču par strauju progresu mēs nevarēsim runāt, kamēr nebūsim sakārtojuši pamatlietas – izglītību valsts valodā un vienotas informatīvās telpas izveidi.
14. Saeimu gaidot – partija «Stabilitātei!» par ledus halli Rēzeknē un sankcijām pret Krieviju
Partija “Stabilitātei!” neatbalsta sankciju ieviešanu pret Krieviju, Ukrainas karā tā nenostājas nevienā no pusēm un nelieto vārdu agresors, jo slikti rīkojas abi konflikta dalībnieki, turpretim pašu partijas dibinātāju – “Saskaņas” konsultantu  Valērija Petrova un Jefimija Klementjeva agrākajās darbībās neko nosodāmu tā nesaskata, jo tiesas lēmumu nav un šajās lietās ir saskatāms konkurentu pirksts, diskusijā “Kas notiek Latvijā?” atzina “Stabilitātei!” valdes loceklis Aleksejs Rosļikovs.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – Nacionālā apvienība
Otrdien, 31. maijā, raidījuma "Kas notiek Latvijā?" cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalījās Nacionālās apvienības (NA) deleģētie politiķi – NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, kultūras ministrs Nauris Puntulis, Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.
VIDEO. Diskusija «Kādai jābūt 14. Saeimai?» – «Stabilitātei!»
Pirmdien, 30. maijā, LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" speciālizlaidumu cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā piedalās partijas “Stabilitātei!” politiķi – partijas valdes priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs, advokāts un iekšlietu ministra amata kandidāts Vilis Sruoģis, skolotāja Ina Barkanova, ekonomists Pāvels Kuzmins un Rīgas Stradiņa universitātes mācību procesa organizatore Laura Valgere.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt