Sadaļas Sadaļas
Latvijā
Eksperiments: Covid-19 testu nodošanas vietas sazvanīt grūti; rindas – garas
Palielinoties Covid-19 radītajiem ierobežojumiem, arī testu nozīme, lai varētu veikt kādas ikdienišķas darbības, aug. Tādēļ arī pēdējā laikā redzamas īpaši lielas rindas pie testu nodošanas vietām. Latvijas Radio nelielā eksperimentā centās saprast, cik viegli sazvanīt Covid-19 testēšanas punktus, cik ērti pieteikties testam internetā, un noskaidrot, vai tuvāko dienu laikā vispār ir kāda brīva vieta.
No rīta daudzviet autoceļi apledo (papildināts)
Otrdienas, 19. oktobra, rītā vietām apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informēja valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi”.
Infektoloģe: Nav neviena kritērija Covid-19 saslimstības smaguma paredzēšanai
Tā kā izskan ziņas par cilvēkiem, kas vakcinācijas vietā izvēlas Covid-19 pārslimošanu, būtiski ir ņemt vērā, ka nepastāv neviens kritērijs, kas ļautu iepriekš noteikt, cik smagi konkrētais cilvēks izslimos koronavīrusu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.
Latvijā no 21. oktobra plāno «lokdaunu»: mājsēdi vakaros, mācības attālināti un pulcēšanās aizliegumu (papildināts)
Pēc aptuveni deviņu stundu ilga darba Krīzes vadības padome pirmdien, 18. oktobrī, izšķīrusies par stingru "lokdaunu" no 21. oktobra līdz 15. novembrim. Tas nozīmē, ka strādās tikai veikali, kur var nopirkt pašas nepieciešamākās preces, bet pārējie būs slēgti. Netiks sniegti nekādi pakalpojumi un būs ierobežota pulcēšanās. Par nedēļu tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks, un pēc tam mācības klātienē atsāks tikai mazākie skolēni, bet lielākie mācīsies attālināti. Vēl "lokdauna" laikā būs jāievēro mājsēde.
Trīs seniores: pret Covid-19 vakcīnu noskaņotā, šaubīgā un potētā. «Aizliegtais paņēmiens» uzklausa viņu domas
Kā ar senioru vakcināciju pret Covid-19 veicas Latvijā? Cik daudz vai maz senioru to ir izdarījuši laikā, kad citās Eiropas valstīs šīs grupas vakcinācijas aptvere ir tuvu 100%? To Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidros operācijā "Vakcinācija un seniori. 1. daļa", kuras laikā viesosies arī Latgalē, Rēzeknes novadā, kur vakcinēto senioru īpatsvars ir viens no zemākajiem valstī. Tur raidījums satika trīs seniores – nepotētu, šaubīgu un vakcinētu, lai uzklausītu viņu argumentus.
Pilsētu transportā grūtības ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu pārbaudi
Pasažieru pārvadātāji brīdina par pakalpojuma pārtraukšanu reģionos nepietiekamā finansējuma dēļ un lūdz piešķirt 14 miljonus eiro. Pilsētās sarežģījumus rada prasība no nākamās nedēļas sabiedriskajā transportā maksas atvieglojumus piemērot tikai tiem sabiedriskā transporta pasažieriem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19. Pilsētās tagad valda neziņa, kā ierobežojumus ieviest.
Naida runas apkarošana internetā nesokas tik raiti
Eiropas Komisija jau sesto reizi publicējusi monitoringa datus, kas izvērtē lielo tehnoloģiju kompāniju un sociālo tīklu rīcību situācijās, kad interneta komentāros vērojama naida runa. Proti, cilvēki par kādām situācijām vai citiem cilvēkiem izsakās ar publisku izsmieklu, pazemošanu, naidīgumu. Dati rāda, ka 2016. gadā pieņemtais Rīcības kodekss cīņai ar naidīgiem izteikumiem realitātē nespēj tik galā ar visām naida runas situācijām.
Arī Vidzemes slimnīcā pārtrauc plānveida pakalpojumu sniegšanu
Ņemot vērā straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu un ārstniecības iestādes kapacitāti, Vidzemes slimnīca ar pirmdienu, 18. oktobri, izsludina ārkārtas situāciju un uz laiku pārtrauc plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu stacionārā un dienas stacionārā, informēja SIA "Vidzemes slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.
VIDEO. Diskusija. «Būris». Cīņa pret Covid-19 Latvijā – novēlota un zaudēta?
Par to, kā pārliecināt šaubīgos, ka ieguvumi pēc vakcinācijas pret Covid-19 tomēr atsver riskus, "Būrī" esam jau diskutējuši. Situācija Latvijā pašlaik mainās pat ne pa dienām, bet pa stundām – saslimušo skaits arvien aug, un 18. oktobrī Slimību profilakses un kontroles centrs ziņoja, ka Latvija ir pirmajā vietā pasaulē pēc tempa, kādā aug saslimstība ar Covid-19. Tas valdībai liek lemt par jauniem, daudz drastiskākiem ierobežojumiem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt