Latvijā
Pāvilostā asi iebilst pret vēja parka būvniecību Sakas mežos
(papildināts)
Pāvilostā asi iebilst pret vēja parka būvniecību Sakas mežos (papildināts)
Liksim sprunguļus ritenī, lai projekts uz priekšu netiktu, – tā Pāvilostas kultūras namā, kur otrdienas vakarpusē notika sabiedriskā apspriešana par Pāvilostas vēja parka plānu, sacīja viens no tā pretiniekiem. Vēja parks iecerēts privāto mežu teritorijās starp Ziemupi un Pāvilostu, turklāt netālu no Grīņu rezervāta un Ziemupes dabas lieguma. Sabiedrisko apspriešanu apmeklēja vēl nepieredzēti liels cilvēku skaits, kuri pauda pretestību pret šo ieceri – uzbūvēt vēja parku, kur ģeneratoru augstumu cilvēki salīdzina ar Eifeļa torni. 
Kā un cik ilgi Valsts policija meklē bezvēsts pazudušu cilvēku?
Kā un cik ilgi Valsts policija meklē bezvēsts pazudušu cilvēku?
Pērn Valsts policija (VP) meklēšanā izsludinājusi 1550 personas. No tām 1300 cilvēki jeb 93% ir atrasti dzīvi. Pazušanas iemesli bijuši visdažādākie: pieaugušie mēdz doties uz ārzemēm, cenšoties aizbēgt no sadzīves problēmām, jaunieši visbiežāk vēlas izbaudīt brīvību. No tiem bezvēsts pazudušajiem, kurus atrod mirušus, lielākā daļa ir nelaimes gadījumi un pašnāvības. Pērn 20 gadījumos cilvēki atrasti noslīkuši, četros gadījumos bezvēsts pazudusī persona kļuvusi par nozieguma upuri, daļa izbeiguši dzīves gaitas paši. Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" skaidroja VP, darbs bezvēsts pazudušo gadījumos iedalās divās daļās – aktīvajā un pasīvajā meklēšanā, bet tiesa personas neatrašanas gadījumā pēc 10 gadiem to drīkst pasludināt par mirušu.
Uz pasēdēšanu Treknajā ceturtdienā Liepājas «Wanda» gaida jaunos. Un  ne tikai poļus
Uz pasēdēšanu Treknajā ceturtdienā Liepājas «Wanda» gaida jaunos. Un ne tikai poļus
"Mums bija tāds prieks sarunāties ar poļiem no Ļubļinas! Tāda bauda klausīties īstu valodu, ko runā valodas nesēji!" izsaucas Rita Rozentāle un aicina visus, kurus interesē poļu valoda un kultūra, pievienoties Liepājas poļu biedrībai "Wanda". Nu vismaz šo ceturtdien uz pončikiem. Šajā dienā, pēc poļu paražām, tie vienkārši ir jāēd, un reizi gadā taču kalorijas var neskaitīt.
No nākamās nedēļas sāks izsniegt jaunā parauga pases; nodevu paaugstina par 4 eiro (precizēta)
(papi...
No nākamās nedēļas sāks izsniegt jaunā parauga pases; nodevu paaugstina par 4 eiro (precizēta) (papildināts)
No šī gada 12. februāra Latvijas pilsoņiem sāks izsniegt jaunā parauga pases, liecina valdības otrdien, 6. februārī, atbalstītie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu noteikumos. Tāpat par 4 eiro paaugstināta valsts nodeva par pasi. Iekšlietu ministrija (IeM) norādījusi, ka jaunajās pasēs ir iekļauti inovatīvi pretviltošanas risinājumi, kas atbilst Eiropas Padomes noteikumiem.
Iereibuši nepilngadīgie rada slogu Bērnu slimnīcai; iecere par pirmo atskurbtuvi virzās gausi
Iereibuši nepilngadīgie rada slogu Bērnu slimnīcai; iecere par pirmo atskurbtuvi virzās gausi
Valstī ir atskurbtuves pieaugušajiem, un to nosaka likums, taču nepilngadīgiem tādu vietu nav. Rīgas dome jau pavasarī kā priekšlikumu izteica izveidot atskurbināšanas vietu Gaiļezera slimnīcas telpās, ko līdz šim izmantoja Bērnu slimnīca, kuras darbu bieži vien apgrūtina iereibuši bērni. Rīgā uzskata, ka jaunieši šajās telpās varētu saņemt arī rehabilitāciju un sociālo palīdzību. Kopš tā laika Saeimas atbildīgajā komisijā par risinājumiem sprieduši jau trīs reizes, taču līdz skaidrai koncepcijai tā arī nav nonākuši. 
Tiesībsarga birojs: Metodika bērnu aizsardzībai no kaitējošas seksuālas uzvedības nav adaptēta Latvi...
Tiesībsarga birojs: Metodika bērnu aizsardzībai no kaitējošas seksuālas uzvedības nav adaptēta Latvijā
Vērtējot lietu saistībā ar bērnu aizsardzību no kaitējošas seksuālas uzvedības, Tiesībsarga birojs secinājis, ka metodika, pēc kuras šajā jomā tiek apmācīti izglītības speciālisti, nav adaptēta Latvijas tiesiskajai sistēmai. To intervijā Latvijas Radio pastāstīja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas juridiskā padomniece Kristīne Freiberga. Birojs mudina valsti izstrādāt pamatnostādnes aizsardzībai no bērniem kaitējošas informācijas.
Saeimā ar pašvaldību apspriež Rudzātu vidusskolas nākotni
Saeimā ar pašvaldību apspriež Rudzātu vidusskolas nākotni
Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) reformu plānus piebremzējusi, pašvaldībās turpina zīlēt, kādas skolas varēs turpināt uzturēt rudenī. Piedāvājumu atteikties no vidusskolas posma laukos ar sašutumu uztvēruši skolēnu vecāki Rudzātos. Pirmdien, 5. februārī, aizvadīta vecāku sapulce, bet jau otrdien jautājums apspriests Saeimā.
Uz ASV–Meksikas robežas mētājas Latvijas pases
Uz ASV–Meksikas robežas mētājas Latvijas pases
Iekļūt ASV no Meksikas un krūmos iemest... Latvijas pilsoņa pasi. Šādus kadrus var redzēt ASV raidījuma "60 minūtes" ziņojumā par robežpārkāpējiem, kuri caur Meksiku iekļūst Amerikas Savienotajās Valstīs. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē skaidroja – var būt, ka dokuments viltots vai ka video redzamā sieviete tiešām ir Latvijas pilsone. Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja biedrs Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība) jau pieprasījis sievietei anulēt pilsonību, un informāciju pārbauda arī policija.
Stradiņa slimnīca lauzīs līgumu ar būvnieku «Velve»; būvfirma sola lēmumu apstrīdēt
(papildināts)
Stradiņa slimnīca lauzīs līgumu ar būvnieku «Velve»; būvfirma sola lēmumu apstrīdēt (papildināts)
Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) ar 13. februāri lauzīs līgumu ar SIA "Velve" par jaunā A2 slimnīcas korpusa būvniecību, jo uzņēmums nepilda līguma saistības, kavē būvdarbu izpildi un nespēj sniegt uzticamus pierādījumus par spējām īstenot būvniecības līgumu, otrdien, 6. februārī, paziņojusi Stradiņa slimnīcas padome. Būvnieks pārkāpumus sauc par izdomātiem un sola šo lēmumu apstrīdēt. 
Rīgas Dīķa ielas dīķis kļuvis neizbraucams, domē saka – iela nav domāta braukšanai
Rīgas Dīķa ielas dīķis kļuvis neizbraucams, domē saka – iela nav domāta braukšanai
Apbraukt sastrēgumu pa sev zināmu ceļu šķiet laba ideja un laika ietaupījums. Tāpat arī uzskata Bieriņu, Ziepniekkalna un citi iedzīvotāji, kuru ikdienas ceļi ved pa Graudu ielu Rīgā. Pēdējo dienu laikā pie augstskolas "Turība" dzelzceļa stacijas Atgāzenes pusē, vēloties izmantot alternatīvus ceļus, vairāki autovadītāji nav spējuši pārvarēt milzīgu peļķi. Vietējie iedzīvotāji par situāciju ir sašutuši un vaino domi, taču tur norāda, ka vieta nemaz nav paredzēta braukšanai.   
Godina labākos Rīgas skolēnus
Godina labākos Rīgas skolēnus
Viņi ir tādi paši jaunieši kā visi citi, tikai viņi dara mazliet vairāk par pārējiem. Viņi labi mācās, dejo, dzied, palīdz kā brīvprātīgie. Šodien sumināja Rīgas pašvaldības skolu labākos skolēnus. 
Pašvaldības apzina pagrabus, gatavojoties iespējamai «X» stundai
Pašvaldības apzina pagrabus, gatavojoties iespējamai «X» stundai
Pašvaldībām trūkst informācijas un arī naudas bunkuru būvei, gatavojoties iespējamai "X" stundai, lai pasargātu savus iedzīvotājus. Vietvarās tiek apzināti pagrabi, kuros varētu patverties ārkārtas situācijās. Padomju laikos celtie bunkuri ir zināmi, bet tie ir novecojuši, turklāt arī agresorvalsts par tiem zinātu, tāpēc tos izmantot nevar.
Saeimā atskaitās par gatavību šā gada eksāmenu sesijai
Saeimā atskaitās par gatavību šā gada eksāmenu sesijai
Kas ir darīts, lai skolēnu sniegumu mācībās uzlabotu, tā vietā, lai atkāptos no iepriekšējās ieceres celt eksāmena nokārtošanai nepieciešamās prasības? Vai skolas nepārvēršas par eksaminācijas centriem? Šos un  citus jautājumus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darbiniekiem otrdien, 6. februārī, uzdeva Saeimas atbildīgās komisijas darbinieki, aicinot eksāmenu sistēmu lieki nesarežģīt un godīgi atzīt, kad dažādas reformas nav nesušas cerētos rezultātus.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd