Latvijā
Daugavpilī skolēniem pusdienās piedāvā «zviedru galdu»
Daugavpilī skolēniem pusdienās piedāvā «zviedru galdu»
Līdz ar mācību procesa atsākšanos pēc Ziemassvētku brīvdienām vairumā Daugavpils vispārizglītojošo skolu būtiski ir mainījusies skolēnu ēdināšanas kārtība. Lielākajā daļā mācību iestāžu izglītojamajiem pusdienās piedāvā izvēles iespējas jeb tā saucamo "zviedru galdu". Līdz 1. martam to plānots nodrošināt arī tajās skolās, kur "zviedru galda" ieviešanu aizkavējusies iepirkumu pārsūdzību dēļ.
Prokremliskais aktīvists Lindermans sēžas uz apsūdzēto sola par Krievijas kara noziegumu attaisnošan...
Prokremliskais aktīvists Lindermans sēžas uz apsūdzēto sola par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu
Uz apsūdzēto sola sēdies prokremliskais aktīvists Vladimirs Lindermans. Prokuratūra izvirzījusi apsūdzības par Krievijas izvērstā kara Ukrainā mērķtiecīgu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī par darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu starp dažādu tautību iedzīvotājiem. Trešdien tiesā Lindermans savu vainu noliedza. 
CVK nereģistrē Eiroparlamenta vēlēšanām Ždanokas finansiāli atbalstītas partijas sarakstu
CVK nereģistrē Eiroparlamenta vēlēšanām Ždanokas finansiāli atbalstītas partijas sarakstu
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nav pieņēmusi divu iesniedzēju kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Viens no tiem ir partiju apvienības "Pamats-LV", kuras kodolu veido Latvijas Krievu savienības (LKS) politiķi, tostarp Tatjana Ždanoka, kas iemaksājusi drošības naudu. Deputātu kandidātu sarakstu dalībai EP vēlēšanās trešdien neizdevās iesniegt arī partijai "Tautas varas spēks". 
Krāpnieki uzdodas par Valsts ieņēmumu dienestu; brīdina nevērt vaļā viltus īsziņu
Krāpnieki uzdodas par Valsts ieņēmumu dienestu; brīdina nevērt vaļā viltus īsziņu
Valsts ieņēmumu dienests aicina iedzīvotājus neuzķerties uz telefona krāpnieku jaunāko veikumu – īsziņu, kurā piedāvā atgūt pārmaksātos nodokļus. Patlaban kibernoziedznieku radītā vietne jau bloķēta un nav zināms, cik daudzi iekrituši krāpnieku nagos. Taču noziedznieku izdoma ir neizmērojama un jau drīzumā gaidāms nākamais krāpšanas vilnis, solot atgūt hipotekārā maksājuma procentus.
KNAB veicis kratīšanas Rēzeknes domē; aizdomas – Bartaševičs esot izpaudis neizpaužamas ziņas
KNAB veicis kratīšanas Rēzeknes domē; aizdomas – Bartaševičs esot izpaudis neizpaužamas ziņas
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvji otrdien, 6. februārī, apmeklēja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību un "īstenoja kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas un pratināšanas", LTV apstiprināja KNAB. KNAB izmeklē iespējamību, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums.
ZZS Saeimas frakcija neatbalsta uzsākto skolu tīkla reformu
ZZS Saeimas frakcija neatbalsta uzsākto skolu tīkla reformu
Valdības koalīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti neatbalsta šobrīd Ministru kabineta uzsākto skolu tīkla reformu, aicinot uz diskusijām ar pašvaldībām un, uzklausot iedzīvotāju intereses, rast labākos risinājumus, kā ikkatram Latvijas bērnam nodrošināt kvalitatīvu un pieejamu izglītību.
Veselības ministrija aplēš Stradiņa slimnīcas būvniecības līguma laušanas izmaksas
Veselības ministrija aplēš Stradiņa slimnīcas būvniecības līguma laušanas izmaksas
Veselības ministrija (VM) šobrīd mēģina saprast, cik izmaksās Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības līguma laušana ar būvfirmu "Velve". Slimnīca veic darbības, lai pēc iespējas ātrāk varētu izvēlēties citu būvnieku. Jau pašlaik skaidrs, ka būvniecība ir sadārdzinājusies, un līguma laušana ir vienīgā iespēja novērst turpmāku izmaksu kāpumu bez garantētā būvdarbu noslēguma termiņa. 
Saslimstība ar gripu Latvijā turpina pieaugt; šosezon miruši 13 pacienti
Saslimstība ar gripu Latvijā turpina pieaugt; šosezon miruši 13 pacienti
Pagājušajā nedēļā Latvijā turpināja pieaugt saslimstība ar gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SKPC) apkopotā informācija. Tā liecina arī, ka šajā gripas sezonā miruši 13 pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem mirušajiem bijušas vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā. 
Eiroparlamenta vēlēšanas: «Kustība «Par!»» iesniedz sarakstu; līderi – ukrainiete Voločija, Curika u...
Eiroparlamenta vēlēšanas: «Kustība «Par!»» iesniedz sarakstu; līderi – ukrainiete Voločija, Curika un Voika
Partija "Kustība "Par!" trešdien, 7. februārī, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi partijas kandidātu sarakstu un programmu gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām. Saraksta līderi būs Eiropas Parlamenta politiskās grupas "Renew Europe" kopienas projektu vadītāja, Ukrainas un Beļģijas pilsone Ivanna Voločija, "Kustības "Par!"" valdes locekle Linda Curika un "Kustības "Par!"" līdzpriekšsēdētāja Inese Voika.
FOTO. Jaunā Liepājas cietuma būvdarbi notiek, apsteidzot plānoto laika grafiku
FOTO. Jaunā Liepājas cietuma būvdarbi notiek, apsteidzot plānoto laika grafiku
Alsungas ielā 29, Liepājā, turpinās jaunā cietuma kompleksa būvdarbi – darbus uzņēmums SIA "Citrus Solutions" šobrīd veic visām sešām kompleksa ēkām. Tieslietu ministrija (TM) norādījusi, ka darbi notiek, apsteidzot iepriekš iepirkuma piedāvājumā plānoto laika grafiku un ievērojot paredzēto budžetu. 
Kā un cik ilgi Valsts policija meklē bezvēsts pazudušu cilvēku?
Kā un cik ilgi Valsts policija meklē bezvēsts pazudušu cilvēku?
Pērn Valsts policija (VP) meklēšanā izsludinājusi 1550 personas. No tām 1300 cilvēki jeb 93% ir atrasti dzīvi. Pazušanas iemesli bijuši visdažādākie: pieaugušie mēdz doties uz ārzemēm, cenšoties aizbēgt no sadzīves problēmām, jaunieši visbiežāk vēlas izbaudīt brīvību. No tiem bezvēsts pazudušajiem, kurus atrod mirušus, lielākā daļa ir nelaimes gadījumi un pašnāvības. Pērn 20 gadījumos cilvēki atrasti noslīkuši, četros gadījumos bezvēsts pazudusī persona kļuvusi par nozieguma upuri, daļa izbeiguši dzīves gaitas paši. Kā Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" skaidroja VP, darbs bezvēsts pazudušo gadījumos iedalās divās daļās – aktīvajā un pasīvajā meklēšanā, bet tiesa personas neatrašanas gadījumā pēc 10 gadiem to drīkst pasludināt par mirušu.
Uz pasēdēšanu Treknajā ceturtdienā Liepājas «Wanda» gaida jaunos. Un  ne tikai poļus
Uz pasēdēšanu Treknajā ceturtdienā Liepājas «Wanda» gaida jaunos. Un ne tikai poļus
"Mums bija tāds prieks sarunāties ar poļiem no Ļubļinas! Tāda bauda klausīties īstu valodu, ko runā valodas nesēji!" izsaucas Rita Rozentāle un aicina visus, kurus interesē poļu valoda un kultūra, pievienoties Liepājas poļu biedrībai "Wanda". Nu vismaz šo ceturtdien uz pončikiem. Šajā dienā, pēc poļu paražām, tie vienkārši ir jāēd, un reizi gadā taču kalorijas var neskaitīt.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd