Kultūras ieteikumi
Koncerti, izstādes un teātris dabā. Ieteikumi šonedēļ
Lielakā daļa mūzikas un mākslas festivālu šovasar atcelti vai pārcelti. Tas, protams, mūsu pašu drošības un veselības dēļ. Latvijas Dabas fonds atgādina, ka daba neko šovasar nav atcēlusi, mudinot baudīt koncertus, izrādes un izstādes saulgriežu pļavās. Dabiskajām dzīvotnēm, zaļajām zonām, ainavām ir būtiska loma cilvēku garīgās un fiziskās veselības saglabāšanā. Tā ir vide, kur mūsdienu straujajā skrējienā atgūt mieru, līdzsvaru gan vienatnē, gan atpūsties. Tā ir vieta, kur smelties iedvesmu un gūt prieku! Neierastu kultūras notikumu izlasi šonedēļ piedāvā "Kilograma kultūras" žūrijas locekle Eva Johansone.
Kultūras izlase šai nedēļai: «Instrumenti», LNSO klaviertrio, Reinis Zariņš
"Svētdienas vakarā Doma laukumā bija diezgan daudz cilvēku. Arī āra kafejnīcā, kas pie Latvijas Radio durvīm. Pašvaldības auto rāmi kuģoja pa vecpilsētas ielām, bet tas nemazināja dzīvības acīmredzamo mošanos. Un pie mazā "Rimi" durvīm Zirgu ielas stūrī bij zīmīte, ka atvērsies atkal 3. jūnijā," novērojumos dalās Latvijas Radio "Klasika" programmu vadītājs Orests Silabriedis. "Kilograms kultūras" žūrija turpina darbu, vērojot kultūras norises arī ārkārtējās situācijas laikā, ik nedēļu iesakot lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem būtisko. 
Muzikāli ieteikumi šai nedēļai: Mielavs, «Sinfonietta Rīga», Nastavševs, Osokins, Raimonds Pauls
Kamēr šajā maijā slīgstam pārdomās un ilgās, kamēr nevaram piedzīvot īstu muzeju nakti, kurp doties ar draugiem, īstu Eirovīziju, par ko strīdēties un dusmoties, pat īstu pavasari, kurš pamatīgi aizkavējies, ekrānu pasaule ir uzsprāgusi no ideju pārpilnības. Īstiem mūzikas mīļotājiem tās ir patiesas mokas, jo klātbūtnes enerģija nav kompensējama. Tomēr beidzot cauri daudziem dīvainiem, skumjiem, nereti vizuāli nabadzīgiem ekrānu koncertpiedāvājumiem, kā saules nogribējušies pavasara asniņi spraucas cauri īstie koncerti – pirmās iespējas sajust reālu skaņu no pirmavota fiziskā veidā.
Kultūras iespējas klātienē: Lindas Leen koncerts, ziedi Rundāles pils dārzā, kino
Nenoliedzot, ka pandēmijas laika tiešsaistes, digitālo un TV pasākumu klāstā atrodama ne viena vien pērle, sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras” žūrijas locekle, LTV kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska atzīst, ka ir noilgojusies pēc “dzīvās” kultūras, gājiena uz muzeju, kino vai koncertu. Tas arī noteicis viņas šīs nedēļas izvēli.
Attālinātas kultūrdzīves ierosmes piedāvā «Kilograms kultūras» žūrija
Ņemt visu no plašā virtuālā kultūrsatura. Nepatērēt neko no tā, uzskatot, ka tas ir kā rozes smaržošana caur stiklu un kultūras imitācija. Šad tad izvēlēties tikai ko pavisam īpašu un izgaršot to kā delikatesi. Visas šīs izvēles ir saprotamas, viss var mainīties, viss var bezgalīgi apnikt, un viss var pārsteidzoši iepatikties. Kultūras izlasi šonedēļ piedāvā "Kilograma kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītāja Liene Jakovļeva.
Jaunākās ziņas
Interesanti