Kultūras ieteikumi
Piesātinājums līdzīgi kā smaržu sprādziens dabā. Kultūras izlase šai nedēļai
Piesātinājums līdzīgi kā smaržu sprādziens dabā. Kultūras izlase šai nedēļai
Esam tikuši cauri Muzeju naktij, Eirovīzijai un gandrīz arī hokeja trakumam. Bet, kamēr fani klaigā ielās, savus sezonas noslēguma koncertus svin orķestri un sezonas pēdējās pirmizrādes izspēlē teātri. Mēs tos varam baudīt maija ziedonī, līdzīgi kā smaržu eksploziju mūsu parkos un mežos pilnbrieda pavasarī. Dažus akcentus izvēlas LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.
Sezonas noslēgums bez atslābuma. Kultūras notikumi šonedēļ
Sezonas noslēgums bez atslābuma. Kultūras notikumi šonedēļ
Daudzviet afišās varam pamanīt atzīmi "sezonas noslēgums". Bet tas par atslābumu kultūras dzīvē nebūt neliecina – dažus akcentus tajā iezīmē "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV "Kultūras ziņu" vadītāja Liene Jakovļeva.
Solodziesmas, teātris un «Gora» jubileja. Kultūras akcenti šai nedēļai
Solodziesmas, teātris un «Gora» jubileja. Kultūras akcenti šai nedēļai
Pēc svētku brīvdienām atgriežamies darbā un kultūras dzīvē ar starptautisku vērienu – šonedēļ gaidāmi gan intriģējoši pašmāju mākslinieku notikumi, gan atzītu ārvalstu mūziķu viesošanās Latvijā. Dažus no notikumiem izceļ Latvijas Radio 3 "Klasika" un LTV kultūras žurnāliste Anete Ašmane-Vilsone.
Neparasti atklājumi un pasaules elpa kultūras ieteikumos šonedēļ
Neparasti atklājumi un pasaules elpa kultūras ieteikumos šonedēļ
Noslēpumi, ko mākslinieki glabājuši savos rakstāmgaldos, un pasaules elpa ienāk gan teātra, gan kino, gan izstāžu notikumos, ko šonedēļ piedāvā piedzīvot sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, raidījuma "Kultūrdeva" vadītāja Henrieta Verhoustinska.
Jaunākās ziņas
Interesanti
Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Gunda Vaivode
Gunda Vaivode
Vētraini notikumi risinājušies ceļā uz "Sinfonietta Rīga" sezonas programmu, tāpēc ir vērt...
Vētraini notikumi risinājušies ceļā uz "Sinfonietta Rīga" sezonas programmu, tāpēc ir vērts ieklausīties diriģentā Normundā Šnē, kurš tajā īpaši izceļ divas lietas: atzīta solista klātbūtni (uzbeku pianists Behzods Abduraimovs atkal atgriežas Rīgā), ar kuru esot bezvārdu saprašanās un kas šoreiz interpretēs Prokofjeva Otro klavierkoncertu, un neparastā amerikāņu-meksikāņu komponista Konlona Nankarova mūzika. Viņš aranžējis "Etīdi mehāniskajām klavierēm", un tas mūziķiem būs izaicinājums gan ātruma, gan ritmiskās komplicētības ziņā. Šnē un "Sinfonietta Rīga" nav iedomājami arī bez Haidna mūzikas.
Turpinās Andreja Osokina iniciatīva ar mūziku atbalstīt Krievijas karadarbības rezultātā cietušos. 1...
Turpinās Andreja Osokina iniciatīva ar mūziku atbalstīt Krievijas karadarbības rezultātā cietušos. 1. jūnija koncertā Anglikāņu baznīcā pulcēsies raiba latviešu un ukraiņu mūziķu buķete – dziedātāji, bandūriste, klaviernieki, vijolniece, aktieris un animatore, lai sniegtu atbalstu Ukrainā cietušajiem četrkājainajiem draugiem, kuriem arī komponisti veltījuši savu uzmanību. Savukārt 2. jūnija vakarā Anglikāņos skanēs pandēmijas un Ukrainas kara laikā radīta oriģinālmūzika, ko sacerējuši Platons Buravickis un Annika Lanka. Dzirdēsim arī Paula Dambja monosonātes pirmatskaņojumu Riharda Plešanova sniegumā, Oskara Herliņa, Raimonda Tigula darbus un arī paša Andreja Osokina oriģinālmūziku.
Devītais Talsu pakalns, kas visaugstākais, 3. jūnijā aicina uz kopābūšanu jau divpadsmito reizi. Ima...
Devītais Talsu pakalns, kas visaugstākais, 3. jūnijā aicina uz kopābūšanu jau divpadsmito reizi. Imanta Ziedoņa 90. jubilejas zīmē dzejnieku godinās Kaspars Znotiņš, viesu vidū būs Lielās Mūzikas balvas laureāte Inga Ozola un nominanti Ieva Šablovska un Rihards Plešanovs, kuri atskaņos viņu trio speciāli komponēto Raimonda Tigula "It's time". Būs rezidējošie ģitāristi Rihards Lībietis un Roberts Rasa, skanēs mūzika filmai "Mātes piens", un ceļā uz Dziesmu svētkiem – jaunas un jau iecienītās Raimonda Tigula dziesmas Renāra Kaupera, kora "Kamēr…" un Jurģa Cābuļa priekšnesumā. Dod, Dieviņi, labu laiku. Bet tāds arī rādās, ka būs.