Kultūras ieteikumi
Svētku nedēļā bez lāpām un himnas. Iesakām kultūras notikumus
Latvijas Radio žurnālistei, sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas loceklei Justīnei Savitskai oficiāli un patriotiski svētku pasākumi nav tik saistoši kā alternatīvi, bet ne mazāk jaudīgi notikumi. "Piedodiet, šajos ieteikumos bez gājieniem un svētku koncertiem," raksta Justīne.
Literatūras zīmē – notikumus kultūrā iesaka rakstniece Ilze Jansone
Šīs nedēļas kultūras notikumi galvenokārt literatūras zīmē – beidzot sagaidīta filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde, tiks atzīmēta Kārļa Skalbes 140. jubileja, pārlasāms daudzšķautnains katalāņu romāns, un arī Jāņa Šneidera gleznojumi atklāj detaļu svarīgumu. Par to visu sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekles, rakstnieces Ilzes Jansones ieteikumi.
Nozīmīgi un neatkarīgi – intelektuālus notikumus šonedēļ iesaka Toms Treibergs
Filma par avangarda māksliniekiem padomju laikā, mākslinieču – feministu izstāde mūsdienās, neatkarīga un melanholiska rokgrupa un jauno literātu pirmie lasījumi – tam visam uzmanību veltīt iesaka sabiedrisko mediju balvas „Kilograms kultūras” žūrijas loceklis, Latvijas Radio kultūras žurnālists, dzejnieks un etīžu teātra "Nerten” dalībnieks Toms Treibergs.
Skaudru lasāmvielu, izaicinošu izrāžu skati un izstādes (par) sievietēm iesaka Henrieta Verhoustinska
Ja pludmales, meža pastaigu un liderīgas omas laikā – vasarā - var aizbildināties, ka prāts nenesas ne uz ko nopietnu, tad rudens ļauj apstāties, aizdomāties, ielasīties un ieskatīties. Neatkarīgā Ģertrūdes ielas teātra jubilejas izrāžu skati, grāmatu par kultūras traumām, feministu izstādi, bet atslodzei – arī dāmu krinolīnus aicina novērtēt Latvijas Televīzijas kultūras žurnāliste, teātra kritiķe un sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska.
Jaunākās ziņas
Interesanti