Sports / Motoru sports
Latvijas motosportisti gatavi startam Motoru sporta spēlēs
Latvijas motosportisti gatavi startam Motoru sporta spēlēs
Autosportistiem nav iespēju startēt klasiskajās olimpiskajās spēlēs, taču Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) radījusi pati savu versiju autosporta olimpiskajām spēlēm, rīkojot FIA Motoru sporta spēles. Pasākums šoruden norisinās otro reizi vēsturē. Taisnības labad jāsaka, ka šī gada sacensībām vajadzēja būt jau ceturtajām spēlēm, taču Covid-19 pandēmijas ietekmē iepriekšējos divus gadus sacensības bija jāatceļ.
Precīzas braukšanas pārbaudījums. Sākas pasaules rallija čempionāta posms Spānijā
(papildināts)
Precīzas braukšanas pārbaudījums. Sākas pasaules rallija čempionāta posms Spānijā (papildināts)
Pasaules rallija čempionāta (WRC) sezona ar priekšpēdējo posmu turpināsies Spānijā – Katalonijas rallijā. Par pasaules rallija čempionu šosezon jau priekšlaicīgi kronēts soms Kalle Rovanpera ("Toyota Gazoo Racing"). Tiesa vēl turpinās cīņa komandu ieskaitē, kur uz pasaulē labākās rallija vienības godu pretendē "Toyota Gazoo Racing" un "Hyundai Shell Mobis". Spānijas rallija asfaltētie ceļi no sportistiem prasa precīzu, prātīgu un ātru braukšanu, lai iekļautos ātrākajās trajektorijās un vienlaikus nekļūdītos. 
Daudzsološais autosportists Štolcermanis: Uz nākotni skatos ar mērķi braukt formulā
Daudzsološais autosportists Štolcermanis: Uz nākotni skatos ar mērķi braukt formulā
Talantīgais latviešu kartingists Tomass Štolcermanis ir tikai 15 gadus vecs, taču jau stabili spēj uzrādīt labus rezultātus. Viņa progress daudziem autosporta faniem dod cerību, ka latvietim ir potenciāls, lai kāptu pa autosporta karjeras trepēm un kļūtu par formulas pilotu. Štolcermanis sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka nākotnē skatās uz braukšanu formulā, lai arī ceļš līdz tam nebūs viegls.
Soms Rovanpera kļūst par jaunāko pasaules rallija čempionu vēsturē
Soms Rovanpera kļūst par jaunāko pasaules rallija čempionu vēsturē
Somijas autosportists Kalle Rovanpera ("Toyota Gazoo Racing") ar uzvaru 2022. gada Jaunzēlandes rallijā pirmo reizi karjerā triumfējis pasaules rallija čempionātā (WRC), kļūstot par jaunāko pasaules čempionu vēsturē. Rovanpera panākumu izcīnīja kopā ar stūrmani Jonni Haltunenu.
Šai rallistu paaudzei liels nezināmais. Sākas pasaules rallija čempionāta posms Jaunzēlandē
(papildi...
Šai rallistu paaudzei liels nezināmais. Sākas pasaules rallija čempionāta posms Jaunzēlandē (papildināts)
Pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas vienpadsmitais posms šajā nedēļas nogalē labākos pasaules rallistus pēc 10 gadu pārtraukuma pulcēs Jaunzēlandē. Līdzīgi kā aizvadītajos divos rallijos uzmanības centrā būs sezonas līderis, soms Kalle Rovanpera (“Toyota Gazoo Racing”), kuram šajās sacensībās būs trešā iespēja pēc kārtas priekšlaicīgi kļūt par jaunāko pasaules rallija čempionu vēsturē. Taču Jaunzēlandē, kā allaž rallijā, ir kāds liels nezināmais, kas šoreiz būs – lielākajai daļai no pasaulē labākajiem pilotiem šis būs pirmais starts šajā rallijā.
Sportā ieguldījis sevi pilnīgi visu. Saruna ar spožu karjeru motokrosā noslēgušo Kasparu Stupeli
Sportā ieguldījis sevi pilnīgi visu. Saruna ar spožu karjeru motokrosā noslēgušo Kasparu Stupeli
Četrkārtējs pasaules čempions, pieckārtējs vicečempions, divkārtējs bronzas medaļnieks blakusvāģu motokrosā un aizvadījis vairāk nekā 20 sezonu motosporta elitē. No skolnieka motokrosā kļuvis par skolotāju, Kaspars Stupelis karjeru noslēdza Prāgas pievārtē Čehijā, kur 16. reizi startēja Nāciju motokrosā blakusvāģiem un Igaunijas komandas sastāvā 15. reizi izcīnīja vietu uz pjedestāla.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd