Sports / Motoru sports
Soms Rovanpera kļūst par jaunāko pasaules rallija čempionu vēsturē
Somijas autosportists Kalle Rovanpera ("Toyota Gazoo Racing") ar uzvaru 2022. gada Jaunzēlandes rallijā pirmo reizi karjerā triumfējis pasaules rallija čempionātā (WRC), kļūstot par jaunāko pasaules čempionu vēsturē. Rovanpera panākumu izcīnīja kopā ar stūrmani Jonni Haltunenu.
Šai rallistu paaudzei liels nezināmais. Sākas pasaules rallija čempionāta posms Jaunzēlandē (papildināts)
Pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas vienpadsmitais posms šajā nedēļas nogalē labākos pasaules rallistus pēc 10 gadu pārtraukuma pulcēs Jaunzēlandē. Līdzīgi kā aizvadītajos divos rallijos uzmanības centrā būs sezonas līderis, soms Kalle Rovanpera (“Toyota Gazoo Racing”), kuram šajās sacensībās būs trešā iespēja pēc kārtas priekšlaicīgi kļūt par jaunāko pasaules rallija čempionu vēsturē. Taču Jaunzēlandē, kā allaž rallijā, ir kāds liels nezināmais, kas šoreiz būs – lielākajai daļai no pasaulē labākajiem pilotiem šis būs pirmais starts šajā rallijā.
Sportā ieguldījis sevi pilnīgi visu. Saruna ar spožu karjeru motokrosā noslēgušo Kasparu Stupeli
Četrkārtējs pasaules čempions, pieckārtējs vicečempions, divkārtējs bronzas medaļnieks blakusvāģu motokrosā un aizvadījis vairāk nekā 20 sezonu motosporta elitē. No skolnieka motokrosā kļuvis par skolotāju, Kaspars Stupelis karjeru noslēdza Prāgas pievārtē Čehijā, kur 16. reizi startēja Nāciju motokrosā blakusvāģiem un Igaunijas komandas sastāvā 15. reizi izcīnīja vietu uz pjedestāla.
Gatavi cīņai ar pasaules motokrosa līderiem: Latvijas komanda Amerikā startē Nāciju kausā
Latvijas motokrosisti nedēļas nogalē ASV piedalīsies ikgadējā Nāciju kausa izcīņā, kas ir prestižākās nacionālo izlašu sacensības motokrosā, gadu no gada pulcējot valstu labākos braucējus. Latvijas komandai arī šogad jāiztiek bez Paula Jonasa, taču ierindā "RedBud" trasē Mičiganas štatā būs šobrīd objektīvi spēcīgākie no pieejamajiem braucējiem.
Skarbā Grieķijas WRC posma priekšpēdējā dienā izstājas vairākas ekipāžas; vadību pārņem Nevils (papildināts)
Pasaules rallija čempionāta (WRC) Grieķijas posmā – Akropoles rallijā – pirms noslēdzošās sacensību dienas vadību pārņēmis beļģu sportists Tjerī Nevils (“Hyundai Shell Mobis”), kurš līderpozīcijā izvirzījās sestdienas rītā, kad nepilnas stundas laikā vairākus tā brīža sacīkšu līderus piemeklēja neveiksmes. Kopumā sestdienu piepildīja vairāku rallistu izstāšanās. 
Svarīgākais šobrīd