«Madara Cosmetics» akcijas ļauj nopelnīt jaunu «iPhone»

Jau pirmajā tirdzniecības dienā "Nasdaq Riga" biržā uzņēmuma "Madara Cosmetics" akcijas nodrošināja investoriem vairāk nekā 20% peļņu. Saprotams, ja investori paspēja akcijas pārdot, raksta Rus.lsm.lv.

Pirms nedēļas, līdz pieteikšanās termiņa beigām 3.novembrī parakstoties uz ekokosmētikas ražotāja "Madara" akcijām, tās varēja iegādāties par 6,25 eiro. Rus.lsm.lv jau rakstīja, ka cenu nevarēja nosaukt par zemu, tomēr uzņēmuma attīstības perspektīvas ļāva cerēt uz attīstību nākotnē.

Rezultātā sākotnējā publiskajā piedāvājumā (IPO) pieprasījums pārsniedza piedāvājumu 2,6 reizes. Visu privāto investoru pieprasījumus apmierināja ar ierobežojumiem - katrs varēja saņemt ne vairāk kā 500 akciju. Apmēram puse jauno akcionāru - 400 cilvēku - bija no Latvijas, aktīvi pieteicās arī pircēji no Igaunijas un Somijas.

Turpinājumā aizvadītajā piektdienā "Madara" akciju cena biržā strauji pieauga, tās pirka un pārdeva 7,20-8,10 eiro robežās.

Tādējādi ļaudis, kas IPO laikā iegādājās maksimumu - 500 akciju par 6,25 eiro katru (iztērējot 3100 eiro) un pārdeva tās visas par astoņiem eiro katru, nedēļā nopelnīja 875 eiro. 

Starp citu, pārdevēju nebija daudz. Tirdzniecības apjoms dienā bija mazāk nekā 3000 akciju par kopējo summu 22 000 eiro. 

"Rezultāts, protams, pozitīvs," uzskata "INVL Index Direct" pensiju plāna vadītājs Andrejs Martinovs. "Tas, ka IPO akciju pieprasījums pārsniedza piedāvājumu 2,6 reizes, deva cerību, ka cena biržā var vēl augt. Rezultātā akciju cena pieauga pat vairāk nekā tika gaidīts. Var apsveikt tos, kuri piedalījās IPO. Viņi pelnīti saņēma prēmiju.

"Madara" piemērs pierādīja, ka vietējā biržā var labi nopelnīt."

(Martinovs iepriekš pieļāva iespēju, ka investīcijas "Madara" akcijās noteikti nav gadījums, kad nopirkt akcijas lētāk un pēc pusgada pārdot par 25% dārgāk.)

Ko darīt tagad - pārdot un fiksēt peļņu, vai vēl nogaidīt? Tas atkarīgs no attiecīgo cilvēku mērķiem, uzskata Martinovs. "Tie nedaudzie vietējie spekulanti, kas piedalījās IPO, tagad diez vai atteiksies saņemt daļu peļņas. Savukārt parastie iedzīvotāji, kuri IPO piedalījās "Madara" biznesa ilgtermiņa perspektīvu dēļ, viņiem šī perspektīva nekur nav zudusi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti