Ziņas vieglajā valodā 11.septembrī

Ziņas vieglajā valodā 11.septembrī.

Ziņas vieglajā valodā 11.septembrīĢirts Auzāns

  Rīgā izsludinās ārkārtējo situāciju

  Valdība šodien nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. To darīt aicināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

  Valdība uzdeva Rīgas domei vienoties ar tiem uzņēmējiem, kas ir gatavi turpināt nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu pēc 15. septembra. Spēkā būs līdzšinējos līgumos noteiktā maksa par atkritumu izvešanu.

  Uzdots arī līdz 13. septembrim izsludināt un noslēgt sarunu procedūru par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tajā Rīgas daļā, kurā šobrīd uzņēmēji nav gatavi nodrošināt pakalpojumu pēc 14. septembra.

  Sarunu procedūra jāveic par teritoriju, kas ir aptuveni 12% Rīgas. Rīkojums arī noteic, ka par iespējamiem zaudējumiem, kas nodarīti iedzīvotājiem ārkārtējās situācijas laikā, atbild Rīgas pilsētas pašvaldība.

  Varētu samazināt Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu

  Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņu rosina samazināt no līdzšinējiem sešiem gadiem līdz pieciem gadiem. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā šodien otrajam lasījumam atbalstītie priekšlikumi grozījumiem Latvijas Bankas likumā.

  Saeimas komisija arī uzdeva Finanšu ministrijai līdz nākamā gada vidum izvērtēt iespēju Finanšu un kapitāla tirgus komisiju pievienot Latvijas Bankai.

  Valsts garantētās atlīdzības "PNB bankas" klientiem izmaksās tikai "Citadelē"

  No pirmdienas valsts garantētās atlīdzības "PNB bankas" klientiem izmaksās tikai bankas "Citadele" filiālēs.

  Pēc 13.septembra valsts garantētās atlīdzības izmaksas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras maksājumiem veiks jebkurā bankas "Citadele" filiālē un divās "PNB bankas" filiālēs Daugavpilī.

  Mainīs darbspēju zaudējuma un apgādnieka zaudējuma atlīdzības aprēķināšanu

  Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban. Tas ļaus precīzāk aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

  To paredz šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi.

  Patlaban atlīdzības aprēķināšanai izmanto fiksētu 12 mēnešu periodu. Bet tas ir pārāks īss.

  Plānots, ka turpmāk atlīdzību noteiks, ņemot vērā ienākumus par jebkuriem 36 mēnešiem pēc kārtas piecu gadu periodā.

  Policija brīdina par interneta krāpniekiem

  Valsts policija atkārtoti vērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās.

  Kopumā Latvijas iedzīvotājiem šādi izkrāpti vairāk nekā 460 tūkstoši eiro.

  Lauku atbalsta dienests izstrādājis mobilo lietotni

  Lauku atbalsta dienests ir pabeidzis izstrādāt mobilo lietotni lauksaimniekiem. Mobilā lietotne izstrādāta, lai turpmāk lauksaimniekiem, mežsaimniekiem un zivsaimniekiem svarīga informācija būtu pieejama arī tālrunī.

  Lietotni bez maksas viedierīcēs var izmantot visi Lauku atbalsta dienesta klienti, kuri izmanto Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

  Ņujorkā godina 11. septembra teroraktu piemiņu

  Ņujorkā šodien notika piemiņas ceremonija, godinot teju 3000 cilvēku, kas tika nogalināti 2001.gada 11.septembra teroraktos.

  Toreiz "Al Qaeda" teroristu nolaupītās pasažieru lidmašīnas ietriecās Ņujorkā Pasaules tirdzniecības centra debesskrāpjos.

  Kanādas premjers atlaidis parlamentu

  Kanādas premjerministrs Džastins Trudo šodien atlaida parlamentu. Tā premjers oficiāli sāka priekšvēlēšanu kampaņu pirms nākamajā mēnesī paredzētajām vispārējām vēlēšanām.

  Trudo vadītā Liberālā partija cer saglabāt vairākumu parlamentā.

  Parīzē tiesā Makrona portretu nozadzējus

  Šodien Parīzē sāka tiesāt astoņus aktīvistus saistībā ar apsūdzībām, ka viņi no sabiedriskām ēkām klimata protestu gaitā nozaga prezidenta Emanuela Makrona oficiālos portretus.

  Kā skaidro aktīvisti, to viņi darīja, lai pievērstu uzmanību Francijas valdības bezdarbībai saistībā ar globālo sasilšanu. Kā apgalvo akcijas rīkotāji, visā Francijā nozagti 128 portreti. Apsūdzēti 57 cilvēki.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Ziņas vieglajā valodā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti