Apbalvos medijpratības konkursa «Pilna doma» uzvarētājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā nākamnedēļ tiks godināti medijpratības iniciatīvas “Pilna doma” konkursa šī gada uzvarētāji. Tie ir vidusskolēni, kas ieguvuši lielāko punktu skaitu, aizpildot LSM.lv un "Pilnas domas" medijpratības testus

Projekta “Pilna doma” gaitā vienpadsmit pieredzējuši žurnālisti viesojās 45 skolās visā Latvijā - no Nīcas līdz Naukšēniem un no Ventspils līdz Ludzai.

Šogad uz skolām devās Ella Semjonova (Latvijas Radio 1), Filips Lastovskis (Delfi), Guntis Bojārs (LTV), Iļja Kozins (TVNET), Ina Strazdiņa (LTV), Inese Pučeka (Pieci.lv), Inga Spriņģe (Re:Baltica), Karmena Stepanova (Pieci.lv), Monta Jakovela (TV3), Olga Dragiļeva (LTV) un Rudīte Spakovska (LTV). Nodarbību laikā jauniešiem bija iespēja ne tikai mācīties no žurnālistu pieredzes, bet, veicot praktiskus uzdevumus, arī uzzināt, kādēļ medijpratība un kritiskā domāšana ir svarīgas prasmes.  

Jelgavas 4.vidusskolā ar Karmenu Stepanovu. 2019.gada rudens
Jelgavas 4.vidusskolā ar Karmenu Stepanovu. 2019.gada rudens

Papildus nodarbībām skolās šogad ir jaunums - testu sērija internetā, kas dod iespēju gan mācīties, gan pārbaudīt, vai skolēni spēj atpazīt maldinošus vēstījumus un kritiski izvērtēt informācijas avotus. Visi testi, materiāli un nodarbības skolā ir pieejamas gan latviešu, gan krievu valodā.

Kopumā trīs tiešsaistes medijpratības testus aizpildīja 4147 cilvēki. 10-11. klašu skolēniem, kuri ieguvuši lielāko punktu skaitu, būs iespēja viesoties mediju redakcijās un piedalīties noslēguma pasākumā pirmdien, 2. decembrī, Rīgā kopā ar īpašo muzikālo viesi - VIŅA. Noslēguma pasākumam tiešraidē no plkst. 14.00 varēs sekot sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”, kā arī “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” "Facebook" lapā

Projekta ietvaros skolēniem un pedagogiem tika piedāvāts arī plašs mācību materiālu klāsts medijpratībā latviešu un krievu valodā portālā sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”.  
 
Medijpratības iniciatīva “Pilna doma” notiek jau trešo gadu. Projektu īsteno Baltijas Mediju izcilības centrs ar "British Council" un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

“Pilna doma” sadarbības partneri ir Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM un kustība "Iespējamā misija".

“Pilna doma” noslēguma pasākumu atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti