Žurnālisti: Ministru algu palielināšanai nekad nebūs piemērota laika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Žurnālistiem ir atšķirīgi viedokļi, vai būtu jāpalielina ministru algas, taču šim solim nekad nebūs piemērota laika, secināja mediju pārstāvji Latvijas Televīzijas raidījumā „Skats no malas”.

Žurnālists Māris Antonēvičs, kurš uzskata, ka ministriem ir jāmaksā vairāk, atzina, ka šoreiz šis priekšlikums par ministru algu palielināšanu nav veiksmīgi pasniegts sabiedrībā. Radies iespaids, ka Lolita Čigāne („Vienotība”) esot pierunāta šo jautājumu virzīt - ar cerību, ka tādējādi viņa izgāzīsies un tas nāks viņai kā politiķei par sliktu.

„Ir jāmāk sagaidīt īstais brīdis un pamatojums,” sacīja Antonēvičs, piebilstot, ka cilvēku reakcija bija sagaidāma, jo tas bija tikai vienas deputātes, nevis visas partijas ierosinājums, turklāt izteikts pēc vēlēšanām.

Savukārt žurnāliste Inga Spriņģe uzskata, ka nekad nebūs piemērots laiks, lai palielinātu algas ministriem, jo vienmēr būs trūcīgi cilvēki, un tas ir nežēlīgi pret pensionāriem un trūcīgām ģimenēm.

Un tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi, lai ministru amatos būtu profesionāļi, kas cīnītos ar ēnu ekonomiku. Viņa uzskata, ka ministru algas ir jāpalielina.

Tikmēr Antonēvičs un žurnāliste Anita Daukšte uzsvēra, ka ministru algas nevar salīdzināt ar firmu vadītāju atalgojumu.

Abi mediju pārstāvji uzskata, ka ministriem ir jāstrādā ar pavisam citu motivāciju - ar misijas jeb politiskās apņēmības apziņu, un algas nopelnīšana nevar būt galvenais darba dzinulis.

Pēc Daukštes domām, par ministru algu celšanu nevar būt ne runas, kamēr tas netiek darīts arī attiecīgajā nozarē, proti, nevar palielināt darba samaksu izglītības vai veselības ministram, ja to pašu nedara skolotājiem vai mediķiem.

„Nepataisīsim ministrus par pēdējiem nabadziņiem, kas nespēj savilkt galus kopā,” sacīja Daukšte.

Savukārt raidījuma vadītājs Kārlis Streips norādīja, ka nav normāli, ka Saeimas deputāti par darbu var saņemt dažādas piemaksas un arī pašvaldībās deputātiem ir iespējas piepelnīties padomēs, bet ministri to nedrīkst darīt.

Runājot par jaunās valdības veidošanas procesu, Daukšte atzina, ka šoreiz valdība tiek veidota salīdzinoši viegli, jo koalīcijas partneri jau ir iepriekš sastrādājušies un zina viens otra vājās vieta. Topošo Ministru kabineta sastāvu nevar uzskatīt par ideālu, taču tajā vismaz nav pārsteigumu, ka amatos nonāk cilvēki bez jebkādas pieredzes.

Žurnālisti atzina, ka būs interesanti vērot gan ekonomikas ministra amata kandidātes Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS), gan veselības ministra amata kandidāta Gunta Belēviča (ZZS) uznācienu. 

Jau vēstīts, ka Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija oktobra vidū noraidīja priekšlikumu palielināt algas valdības locekļiem.

Šogad jūlijā Ministru prezidenta neto alga bija 1945 eiro, ministra - 1757 eiro, bet parlamentārā sekretāra - 1379 eiro. Palielinot koeficientus, kurus izmantojot tiek noteikta valdības locekļu alga, premjera neto alga pieaugtu līdz 2769 eiro, ministru - līdz 2572 eiro, bet parlamentārā sekretāra - līdz 1634 eiro. Tātad premjera algas neto pieaugums būtu 824 eiro, ministru - 814 eiro, bet parlamentārā sekretāra - 255 eiro.

Attiecīgi premjera algas bruto pieaugums būtu 1164 eiro, ministru - 1153 eiro, bet parlamentārā sekretāra - 348, liecina  „Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieces Lolitas Čigānes aprēķini.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti