Zinātnieki atgādinās par solījumu piešķirt zinātnei 2,5% no IKP

Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes otrajā sēdē pārrunās zinātnes finansēšanu no valsts budžeta nākamajā gadā.

„Jautājums, kam pagājušajā reizē pietrūka laika, šinī reizē noteikti tiks diskutēts. Tas ir mūsu akadēmiķa Elmāra Grēna sagatavotais pārskats par valsts budžeta finansējuma pieauguma nodrošinājumu - apsolīto 2,5% no IKP. Protams, ka zinātne ļoti cer, ka šie skaitļi ir ne tikai uz papīra, bet arī reāli,” saka Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, piebilzdams, ka arī sanāksmē esošie ministri šo faktoru uztvers nopietni un ieklausīsies zinātnieku teiktajā.

Zinātnieki bažījas, ka valstī uzstādītais mērķis par finansējuma pieaugumu nozarei varētu neīstenoties, jo paredzēts, ka liela naudas daļa varētu nākt tieši no uzņēmējiem. Taču ražotāju slānis attīstās lēni.

Tāpat padomes locekļi analizēs Izglītības un zinātnes ministrijas Viedās specializācijas attīstības stratēģijas ieviešanas plānu. Šajā stratēģijā vēl plānots iekļaut arī zinātnieku priekšlikumus par tehnoloģijiu attīstības centra izveidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti