Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Naujenes bērnunamam jaunas funkcijas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dzīvnieku aizsardzības biedrības bažīgas par nākotni

Zemkopības ministrijas prasību dēļ dzīvnieku aizsardzības biedrības bažīgas par nākotni

Dzīvnieku aizsardzības biedrības uztrauc Zemkopības ministrijas iecere noteikt pienākumu reģistrēties par dzīvnieku patversmēm tām biedrībām, kuras nodrošina klaiņojošo dzīvnieku uzturēšanu pagaidu mājās. Nevalstisko organizāciju pārstāvji uzsver, ka tas faktiski nozīmētu darbības pārtraukšanu, jo patversmes izveide uzliek lielu finansiālo un birokrātisko slogu.

Līvānu biedrība “Ingato” jau piecus gadus ķer ielas kaķus, sterilizē, veic pēcoperācijas aprūpi un meklē šiem kaķiem jaunus saimniekus. Nevalstiskā organizācija darbojas ar ziedotāju un pašvaldības atbalstu, bet tādas kapacitātes, lai izveidotu patversmi, biedrībai nav. "Noteikti, ka lielākajai daļai šādu biedrību kā man tas principā būtu nāves spriedums," sacīja Līvānu biedrības “Ingato” valdes priekšsēdētāja Inita Klindžāne.

Portālā Manabalss.lv jau pagājušajā gadā tika uzsākta parakstu vākšana ar aicinājumu neuzlikt par pienākumu dzīvnieku aizsardzības biedrībām reģistrēties par patversmēm, bet risināt problēmu jau saknē – ieviešot stingrākas prasības mājdzīvnieku turētājiem un tādējādi novēršot dzīvnieku nonākšanu uz ielas. Kā vienu no veidiem Līvānu biedrība “Ingato” min sabiedriskās dzīvnieku inspektoru kustības ieviešanu, kas ārzemēs jau tagad ir ierasta prakse.

"Nebūtu šādu dzīvnieku, nebūtu arī darba biedrībām kā tādām. Varbūt šie dzīvnieku inspektori būtu kaut kāds posms, kas varētu kaut ko daudzmaz sakārtot," sacīja Klindžāne. Zemkopības ministrijā skaidro, ka šobrīd biedrībām nav obligātas prasības reģistrēt patversmi, bet šis jautājums joprojām ir dienas kārtībā, jo ir nepieciešams likumisks veids, kā kontrolēt dzīvnieku labturības kvalitāti aizsardzības biedrībās.

"Katrs dzīvnieks, ko paņem no ielas, 14 dienas jātur novērošanā. Vajadzīgs vetārsta atbalsts. Vai varat garantēt, ka jūs to izpildāt, ja jums nav patversmes, ja jūs neesat reģistrējies Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) un dienests nemaz nezina par jūsu darbību?" vaicāja Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta Dzīvnieku tirdzniecības, labturības un barības nodaļas vadītāja Liene Ansone.

Šobrīd portālā Manabalss.lv dzīvnieku aizstāvji savākuši vairāk nekā 7000 parakstu no nepieciešamajiem 10 tūkstošiem, lai iniciatīvu iesniegtu Zemkopības ministrijā. "Kontrole ir ļoti svarīga, bet tam būtu jābūt kaut kādā saprātīgā apjomā un saprātīgos mēros, nevis katrai mazai biedrībai, kur darbojas varbūt tikai viens, divi cilvēki, tagad piespiest reģistrēt patversmi," pārliecināta Klindžāne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt