Dienas ziņas

Mēness aptumsumu vēro Balgalē

Dienas ziņas

Īrijā sveic latviešu kopienas aktīvistus

T/p «Alfa» veikta ugunsdrošības pārbaude

VUGD neplānotajā pārbaudē «Alfā» atklāj vairākas problēmas

Pēc tam, kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis ziņas par slēgtajām evakuācijas durvīm tirdzniecības centrā “Alfa” un par to, ka evakuācija notikusi caur būvlaukumu, otrdien, 22. janvārī, VUGD “Alfā” veica ugunsdrošības pārbaudi, kurā konstatēti arī vairāki pārkāpumi.

ĪSUMĀ:

  • Pirms nedēļas “Alfā” evakuācijas laikā kino apmeklētāji atdūrās pret slēgtām durvīm.
  • Pēc šīm ziņām VUGD ugunsdrošības pārbaudē “Alfā” konstatēja vairākus pārkāpumus.
  • VUGD konkrētus pārkāpumus nenosauc, “Alfa” sola tos drīzumā novērst.
  • VUGD: Ir vienkārši novēršamas problēmas, ir tādas, kas prasa ieguldījumus. 
  • VUGD neatbalsta arī evakuāciju caur būvlaukumu, bet tas saskaņots ar būvvaldi.
  • VUGD: Kopumā ugunsdrošības situācija tirdzniecības centros ir uzlabojusies.

VUGD konkrētus pārkāpumus neatklāj, bet tirdzniecības centrs sola tos pēc iespējas ātrāk novērst.

Pagājušajā nedēļā tirdzniecības parkā “Alfa” notikusi evakuācija, kurā tirdzniecības centrā esošā kinoteātra apmeklētāji atdūrās pret slēgtām evakuācijas durvīm.  Tās neatvērās, jo pēc trauksmes signāla ieslēgšanās  šīm durvīm nenostrādāja automātiskā durvju atvēršanās sistēma.

VUGD neplānotajā pārbaudē «Atlfā» atklāj vairākas problēmas
00:00 / 01:35
Lejuplādēt

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības nodaļas vecākā inspektore Vera Solovjova Latvijas Radio pastāstīja, ka pēc šī gadījumā notikušajā pārbaudē “pārkāpumi tika konstatēti, par to īpašnieks saņems arī savu lēmumu.

Pārkāpumi ir, kurus var vienkārši atrisināt, un ir tādi, kuros ir jāiegulda līdzekļi.”

VUGD pārstāve Agrita Vītola  pastāstīja, ka tirdzniecības centrā neplānotajā pārbaudē pārbaudītas evakuācijas izejas, kā arī automātiskā ugunsgrēka atklāšanas sistēma.

To, kādi tieši pārkāpumi konstatēti, VUGD nekomentē, vien uzsver, ka lielveikala apmeklētājiem nav pamata satraukties.

Tāpat arī nav zināms, vai tie saistīti ar to, ka pēc trauksmes signāla atsakņošanas evakuācijas durvis tomēr neatvērās. Tām vajadzēja atvērties automātiski, tomēr šoreiz esot nostrādājis arī cilvēciskais faktors, atklāja Solovjova:

“Tā dēļ, ka bija ļoti liela informācijas plūsma, tas darbinieks, kuram vajadzēja sekot līdz, vai visas durvis ir atvērušās, diemžēl neieskatījās monitorā un to neieraudzīja. Tiklīdz ieraudzīja, viņš nospieda to pogu, kuru vajadzēja, un attaisījās visas durvis.”

Tirdzniecības centra pārstāve Ilze Žūka Latvijas Radio sacīja, ka par pārbaudes rezultātiem plašāku informāciju varēs sniegt tikai pēc tam, kad no VUGD būs saņemts pārbaudes akts, un arī viņu interesēs ir iespējamo nepilnību pēc iespējas ātrāka novēršana.

Veikala pārstāvji arī norādīja, ka dienesta pārbaudes laikā durvis, kas iepriekš neatvērās, šoreiz darbojās.

Tāpat Žūka iepriekš teica, ka risinājums – evakuāciju organizēt caur būvlaukumu, kas arī radīja pārsteigumu daudziem apmeklētājiem, - patiesībā esot saskaņots.

“Tieši šādi evakuācijas ceļi arī ir paredzēti, kamēr “Alfa” netiek pabeigta un šī jaunā piebūve netiek nodota ekspluatācijā. Šāds evakuācijas ceļš ir saskaņots un pieļaujams. Jā, es piekrītu, ka būvobjektā, kamēr viņš nav pabeigts, evakuācija nav pierasta,” sacīja Žūka.

VUGD gan norāda, ka ar viņiem šī evakuācija nav saskaņota. Tomēr Ilze Žūka apgalvoja, ka šādas evakuācijas risinājums esot saskaņots būvvaldē.

Glābšanas dienesta ugunsdrošības inspektore Solovjova gan uzskata, ka kopumā šāds risinājums nebūtu atbalstāms.

“Būvlaukums tomēr ir būvlaukums, un tur var notikt būvdarbi tajā pašā brīdī. [..] Tā konstrukcija, ko būvē, vēl nav nodota ekspluatācijā. Un līdz ar to ekspluatēt kā evakuācijas izeju viņu nedrīkst. Tur var atrasties tikai celtnieki un būvnieki,” norādīja VUGD pārstāve.

Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests lielveikalos un tirdzniecības centros veic regulāras ugunsdrošības pārbaudes, kā arī tās notiek pēc šādiem gadījumiem, kad saņem iedzīvotāju ziņojumus par iespējamiem pārkāpumiem.

VUGD pārstāve stāstīja, ka kopumā ugunsdrošības situācija tirdzniecības centros ir uzlabojusies. Tāpat viņa norāda, ka arvien vairāk tirdzniecības centru nomnieki saprot, ka evakuācijas izejas nedrīkst norobežot. Iepriekš tas bija visbiežākais pārkāpums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt