Pēc trauksmes lielveikalā «Alfa» cilvēki evakuējoties atdūrušies pret slēgtām durvīm

Piektdien, 18. janvārī, sociālajos tīklos vairāki tirdzniecības parkā “Alfa” esošā kinoteātra apmeklētāji dalījās par piedzīvoto: skaļruņos atskanot evakuācijas paziņojumam, viņi no ēkas izkļuva tikai pēc desmit minūtēm. Turklāt norādītā evakuācijas izeja tos aizveda līdz slēgtām durvīm. Cilvēkiem tās izdevās atvērt, tikai pielietojot spēku. Bet viņus sagaidīja vēl viens pārsteigums - cilvēki nonāca būvlaukumā, kur notiek lielveikala paplašināšana. Aculiecinieki kritizē, ka evakuācija notikusi absolūti neorganizēti.

Evakuējoties no tirdzniecības parka Alfa, cilvēki atduras pret slēgtām durvīmRūdolfs Krieviņš

Vairāku aculiecinieku videomateriālos, kas publicēti sociālo tīklu vietnēs redzams, ka pēc aicinājuma evakuēties no ēkas cilvēki devās uz norādīto evakuācijas izeju. Tomēr nonākot tur, evakuācijas durvis atvērt nespēja.

Piektdienas vakarā uz kino bija devusies arī Renāte Cāne. Viņa Latvijas Radio pastāstīja, ka aicinājums evakuēties izskanēja filmas sākumā.

Gaisma kinoteātra zāle pēc aicinājuma evakuēties netika ieslēgta,

tādēļ skatītāji pustumsā devušies uz evakuācijas izeju, par kuru norādīja izgaismotā zaļā zīme. Neviena cilvēka, kas norādītu, kur doties, nebija. Tad visi nonāca pie durvīm, kuras atvērt nebija iespējams.

“Tad, kad mēs atradām šo izeju, kas, mūsuprāt, bija vienīgā un pa kuru pēc tam praktiski visi devās prom, durvis bija ciet. Es nevaru galvot, ka durvis bija aizslēgtas, jo atslēgas tur nav redzamas. Nu, un ko sāka darīt vīrieši, saprotot, ka citur iet jau vairs nav kur, vīrieši vienkārši sāka mēģināt šīs durvis dabūt vaļā,” stāsta Renāte.

Tas arī izdevās. Tomēr visu pārsteigums bija, ka

viņi nonākuši nevis veikala telpās, bet gan būvlaukumā, kur šobrīd būvē veikala piebūvi.

“Tad, kad mēs tikām ārā pa tām evakuācijas durvīm, tad atvērās šis būvlaukums. Un tur jau bija vēl viens, tur bija tie metāla žogi priekšā šīm evakuācijas durvīm. Tad arī tie žogi tika nostumti malā, lai mēs vienkārši tur kaut kur tiekam. Paldies dievam, ka cilvēki bija ļoti mierīgi, ļoti organizēti,” atceras Renāte.

Līdzīgā situācijā, tikai atrodot citu izeju, nonāca arī Arta Zariņa. Viņa gan atradās citā seansā, bet uz to pašu izeju viņai doties norādījis kinoteātra darbinieks. “Uzreiz parādīja durvis, ka mēs pa turieni varam iziet ārā. Tad pa tādām trepītēm nokāpām lejā uz mazāku telpu, kur priekšā vienas lielas evakuācijas durvis, kuras bija ciet. Situācija diezgan neapskaužama īstenībā,” pauda tirdzniecības centra apmeklētāja.

Tirdzniecības centra “Alfa” pārstāve Ilze Žuka īsziņā norādīja, ka plašāku informāciju par evakuāciju varēs sniegt tikai pirmdien, kad no veikala apsardzes kompānijas saņems detalizētu informāciju.

Tikmēr ugunsdrošības inženieris un civilās aizsardzības speciālists Aleksandrs Babra, noskatoties aculiecinieku video, saskatīja virkni pārkāpumu: durvīm bija jābūt viegli atveramām, būtu labi, ja kinozālē iedegtos gaisma, arī izeja uz būvlaukumu ir bīstama.

“Pēc būtības būvobjekts ir paaugstinātas bīstamības vieta, un tieši būvobjektā var notikt ugunsgrēks. Un sanāk, ka cilvēks skrien tieši uz vietu, kur tas ugunsgrēks ir izcēlies. Ja tiešām šāds risinājums ir paredzēts, visticamāk, detalizēti tas netika pētīts,” norāda Babra.

Abi aculiecinieki gan piebilda, ka lielas panikas nav bijis, cilvēki bijuši organizēti. Tikai atsevišķi apmeklētāji esot bijuši skaļāki, jo vēlējušies pēc iespējas ātrāk tikt ārā no ēkas.

Iepriekš, LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, pārbaudot evakuācijas izejas vairākos tirdzniecības centros Rīgā, norādīja uz problēmām tajos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti