VUGD aptauja: Vairums mājokļu – bez dūmu detektoriem un pārbaudītām elektroinstalācijām

No Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) visā Latvijā aptaujātajiem vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašniekiem (lietotājiem) lielākā daļa nav pietiekami parūpējušies par ugunsdrošību savos mājokļos – elektroinstalāciju pārbaudes nav veiktas 71% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos, bet dūmu detektors nav uzstādīts 83% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos, par aptaujas rezultātiem informē VUGD.

VUGD amatpersonas no teritoriālajām struktūrvienībām visā Latvijā aizvadītajā gadā no 10. augusta līdz 3.decembrim aptaujāja un par ugunsdrošību konsultēja vairāk nekā 10 400 mājokļu īpašnieku (lietotāju).

Četru mēnešu laikā konsultēti vairāk nekā 860 iedzīvotāji Rīgā un Pierīgā, 740 Zemgalē, 1705 Kurzemē, 3020 Vidzemē un 4100 mājokļu īpašnieku Latgalē.

VUGD amatpersonas ieinteresētos iedzīvotājus konsultēja par ugunsdrošības prasībām, kas jāievēro privātmāju un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iemītniekiem, lai novērstu ugunsgrēkus vai mazinātu to sekas, kā arī veica aptauju, lai gūtu ieskatu mājokļu ugunsdrošībā kopumā.

VUGD pozitīvi vērtē to, ka no 10 400 aptaujātajiem iedzīvotājiem 89% zina, kur zvanīt ugunsgrēka gadījumā, 76% aptaujāto ir veikuši sodrēju tīrīšanu no apkures ierīces un dūmvada. 96% aptaujāto ir sakopuši teritoriju ap dzīvojamajām ēkām, bet 80% iedzīvotāju atklāja, ka pārzina, kur atrodas tuvākās ugunsdzēsības ūdensņemšanas vietas.

Tiesa, aptaujas rezultāti liecina arī par tendenci, ka ugunsdrošības pasākumi, kuru īstenošanā jāiegulda finanšu līdzekļi, lielākoties nav īstenoti

– elektroinstalācijas pārbaudes nav veiktas 71% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos, bet dūmu detektoru nav uzstādīts 83% aptaujāto iedzīvotāju mājokļos,

VUGD norāda, ka konsultācijas veiktas, lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī, informējot un atgādinot, ka mājokļos būtiskākos pasākumus ugunsnelaimju nepieļaušanai vai to seku mazināšanai ir jāveic un var veikt paši iedzīvotāji. Piemēram, uzstādīt mājokļos dūmu detektorus, kas ar skaņas signālu brīdinās par mājās izveidojušos sadūmojumu.

No 2020. gada janvāra katrā mājoklī ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, un tā izmaksas ir salīdzinoši nelielas – vienkāršākos modeļus var iegādāties par aptuveni pieciem eiro, atzīmē VUGD.

Dienests aicina neatlikt rūpes par savu un tuvinieku drošību, bet gādāt, lai mājoklis būtu drošs.

Ja iedzīvotājiem ir kādi jautājumi par ugunsdrošību mājoklī, VUGD aicina ar tiem vērsties pie dienesta amatpersonām - rakstot, zvanot vai vēršoties tuvākajā VUGD postenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti