Dienas ziņas

Pokaiņos sagaida ziemas saulgriežus

Dienas ziņas

Uz Latvijas-Krievijas robežas būs žogs

Viļānu vidusskolēni dāvā prieku vientuļiem sirmgalvjiem

Viļānu skolēni svētkos veic vientuļos pensionārus

Tradīcija pirms Ziemassvētkiem apciemot Viļānu sociālās aprūpes centra iemītniekus Viļānu vidusskolas audzēkņiem radās pirms vairākiem gadiem. Arī šogad skolēni devās pie sirmgalvjiem, lai dalītos ar visvērtīgāko no dāvanām – savu uzmanību, kas silda vientuļās sirdis un dāvā cerību.

Neskatoties uz sestdienas rītu, Viļānu vidusskolas audzēkņi kuplā skaita ir ieradušies pie sociālā aprūpes centra iemītniekiem ar pašu sarūpētām dāvanām - saldumiem, smaržīgiem mandarīniem un muzikāliem sveicieniem. Speciāli šim pasākumam ik gadu skolā tiek vākti arī ziedojumi. „Katrs skolotājs, skolēns varēja mest naudiņu un tā savācās diezgan liela summa - apmēram 20 eiro. (..) Apgrūtinoši tas nav, varbūt tas prasa nelielu pacietību, bet gala rezultāts ir fascinējošs,” paveikto vērtē Viļānu vidusskolas parlamenta prezidents Dainārs Lācis.

Sociālais aprūpes centrs, kas atrodas Viļānu slimnīcas telpās, par pastāvīgam mājām ir kļuvis 50 sirmgalvjiem. Dažādu iemeslu dēļ daži no viņiem ir vientuļi cilvēki, un šis pirmssvētku apciemojums kļūst par īstu brīnumu, kas ļauj ticēt un cerēt, ka viņi nav aizmirsti pavisam. „Tas, protams, ir patīkami, jo pavisam vecus un nevienam nevajadzīgus cilvēkus pagaidām nav aizmirsuši,” saka sociālās aprūpes centra iemītnieks Aleksandrs.

Dāvanu nozīmi apliecina arī sanitāre Ināra Soboļeva. „Jaungada dāvaniņas ir vienīgais, kas iepriecina. Viņi ļoti gaida, kad atnāk ciemiņi. (..) Slimnieki arī tādi garīgi pacilāti, ka viņus kāds ir ievērojis vismaz tādā veidā,” saka Soboļeva.

Paši skolēni stāsta, ka  nav apgrūtinoši veltīt nedaudz sava laika vientuļiem cilvēkiem, jo  citiem dāvināts prieks sniedz gandarījumu arī pašiem. „Ziemassvētki ir visiem. Vajag apsveikt mūs un tuvos ģimenes locekļus, bet arī parējos cilvēkus, jo mēs visi esam cilvēki, un dažiem nav, kas viņus varētu apsveikt,” saka Ineta Gritāne – viena no skolniecēm, kas sveic sirmgalvjus.

Līdzīgi domā arī Madars Viņš saka, ka šai tradīcijai ir jābūt visās skolās. „Tas piepilda garīgo pasauli,” saka Madars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti