Panorāma

R.Paula jubilejas saldais rīts

Panorāma

Pēdējās stundas ar latiem

Pabriks: Es domāju, ka tas īsti nav politiski pareizi

«Vienotība» varētu atteikties no AM, pretī saņemot IZM

Pirmdien partija „Vienotība” valdes sēdē izskatījusi iespēju atteikties no aizsardzības ministra portfeļa jaunajā valdībā, tā vietā saņemot izglītības un zinātnes ministra krēslu no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), vēsta Latvijas Televīzijas raidījums „Panorāma”.

„Vienotība” šādu ieceri pamato ar to, ka pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Vienotība") kandidēs šogad gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Pabriks raidījumam "Panorāma" apstiprināja, ka neilgi pirms partijas valdes sēdes „Vienotības” vadība, tai skaitā Valdis Dombrovsis un Laimdota Straujuma viņu uzrunājuši saistībā ar atteikšanos no ministra portfeļa. Viņš to saistīja ar citu ministru portfeļu pārdali: „Es sapratu, ka nav pārāk liela interese atdot "zaļajiem un zemniekiem" VARAM, un, protams, „Vienotībai” ir interese paturēt Satiksmes ministriju,” norādīja Pabriks.

Pabriks noliedza, ka atteikšanās no Aizsardzības ministrijas (AM) būtu saistāma ar kandidēšanu EP vēlēšanās.

„Tas ir mēģinājums novērst uzmanību no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Satiksmes ministrijas problēmām, jo tas ir strīdus ābols, ko neizdodas divām-trim partijām sadalīt,” sacīja ministrs.

Pabrika ieskatā, atteikšanās no AM nav politiski pareizs solis, jo tas nepadarīs šo valdību spēcīgāku. „Ja "zaļajiem un zemniekiem" bija problēmas pieņemt Ārlietu ministriju, domāju – līdzīgas problēmas, iespējams, var rasties arī Aizsardzības ministrijā. Tajā pašā laikā man šeit izvēles iespējas jau nav dotas. Līdz ar to, ja partija tā uzskata – es gan būtu vēlējies valdes vai frakcijas balsojumu – un ja Straujumas kundze mani valdībā neaicina, tad tādi ir dzīves noteikumi,” sacīja Pabriks.

Arī NA gatava mainīties ar ZZS

Raidījums "Panorāma" arī vēsta, ka ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) mainīties ar amatiem būtu gatava Nacionālā apvienība (NA), saņemot ministra amatu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) un pretī dodot VARAM krēslu.

Tāpat Nacionālā apvienība, kura saņēmusi piedāvājumu nākamajā valdībā uzņemties Tieslietu ministrijas vadību, uzrunājusi šim amatam ministrijas valsts sekretāru Mārtiņu Lazdovski. Viņa kandidatūras plusi esot ne tikai attiecīgās jomas pārzināšana, bet arī tas, ka viņš nekad neesot bijis saistīts ar maksātnespējas administratoriem, kuru lobijs tiek pārmests Nacionālajai apvienībai.  

Kā ziņots, pirmdien pēc kārtējā valdības veidošanas sarunu raunda ZZS līderi paziņoja, ka nevēlas vadīt Izglītības un zinātnes ministriju, jo neesot piemērota kandidāta šim amatam. Tomēr Reformu partija pauž, ka tādējādi ZZS, visticamāk, mēģina panākt, lai viņiem tiktu uzticēta VARAM politiskā vadība.

Iepriekš arī vēstīts, ka janvāra sākumā premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma nāca klajā ar piedāvājumu topošās valdības partneriem par ministriju sadalījumu, paredzot katram politiskajam spēkam vienu saimniecisko ministriju, vienu „problēmministriju" un vienu spēka ministriju.

Taču partijas uzreiz paudušas vēlmi šo sadalījumu mainīt, tāpēc Straujuma vēlāk piedāvāja Reformu partijas (RP) rīcībā atstāt Iekšlietu ministriju, savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) rosina nodot Nacionālajai apvienībai (NA), nevis ZZS.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti