Pēcpusdiena

Mobilo sakaru operatori vienojas neveikt telemarketinga zvanus citiem operatoriem

Pēcpusdiena

Vides tīrība pludmalēs sezonas noslēgumā

"Vienotība" aicina ZZS un NA Rīgas domes vēlēšanās startēt kopā

«Vienotība» aicina ZZS un Nacionālo apvienību vēlēšanās Rīgā startēt kopā

Partijas “Vienotība” aicina valdības koalīcijas partnerus – Zaļo un zemnieku savienību un Nacionālo apvienību sadarboties un veidot kopīgu sarakstu 2017.gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā, liecina partijas paziņojums medijiem.

«Vienotība»: Sadarbojoties trim koalīcijas partijām, iespējams, iegūt vairākumu RD

“Vienotība” uzskata, ka, trim koalīcijas partijām sadarbojoties, būtu iespējams saņemt rīdzinieku vairākuma atbalstu jaunai pārvaldībai Rīgā.

“Tā ir mūsu kopīga atbildība galvaspilsētā novērst sabiedrības šķelšanoā, no pašvaldības dāsni finansētu nevalstisku organizāciju iesaistē un pašreklāmā uz iedzīvotāju rēķina balstītu populistu uzvaru,” norāda “Vienotība”.  

“Vienotības” piedāvātā vienošanās paredz izveidojot koalīciju, kurā trīs partijas atbildību par pārvaldību galvaspilsētā uzņemtos solidāri un proporcionāli vēlēšanu rezultātiem, par citu politisko spēku iesaisti Rīgas domes koalīcijā vienojoties pēc vienprātības principa, vienlaikus paredzot neveidot koalīciju ar partijām “Saskaņa”  un “Gods kalpot Rīgai!”, kuras ir pie varas Rīgā šobrīd.

"Mēs uzskatam, ka Rīga ir neizmantotu iespēju pilsēta, kur daudz ko var izdarīt gan cilvēku labklājībai, gan infrastruktūrā, gan uzņēmējdarbībā," sacīja Piebalgs.

"Bet ir skaidrs, lai būtu efektīva vēlēšanu kampaņa, ir ļoti svarīgi vienoties ar partijām, ar kurām mēs sadarbojamies valdībā, lai izveidotu maksimāli spēcīgu un kompetentu sarakstu un vienotos par kopēju programmu. Tā kā mēs uzaicinām uz sadarbību. Protams, formas var būt dažādas, bet tiešām gribam atrast vislabāko formu, kas dotu vislabākos rezultātus pašvaldību vēlēšanās," norādīja "Vienotības" līderis.

“Vienotība” aicinājusi partnerus sadarboties, par prioritātēm Rīgā izvirzot stabilu un ilgtspējīgu starptautiski konkurētspējīgas galvaspilsētas attīstību, nodrošinot ekonomisko aktivitāti, veicinot nodarbinātību un straujāku produktivitātes izaugsmi, dzīvojamo un sabiedrisko ēku energoefektivitātes programmas īstenošanu un ēku efektīvu apsaimniekošanu.

Par nozīmīgu uzdevumu partija izvirzījusi arī sociālās nevienlīdzības mazināšanu un augstākas dzīves kvalitātes veidošanu, kā arī tiesiskuma un labas pārvaldības principu ievērošanu domes darbā, birokrātijas mazināšanu un korupcijas apkarošanu galvaspilsētā.

Sagaidot Latvijas simtgadi, svarīgs uzdevums nākamajai Rīgas domes koalīcijai būs galvaspilsētā veidot saliedētu un iekļaujošu sabiedrību ar spēcīgu laikmetīgu nacionālo identitāti, kopīgām nacionālām vērtībām un vienotu sociālo atmiņu, stiprināt izglītības kvalitāti, latvisku izglītību un kultūrvidi, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību un iniciatīvu.

Piebalgs: Partneru valdībā atsevišķs starts Rīgas vēlēšanās - resursu skaldīšana

Sarunā ar Latvijas Radio raidījumu "Pēcpusdiena" partijas "Vienotība" līderis Andris Piebalgs norādīja, ka valdības koalīcijas partneru atsevišķs starts Rīgas pašvaldības vēlēšanās ir "resursu skaldīšana". Lai gan vēlēšanas ir tālu, tomēr tām ir jāsāk gatavoties, piebilda Piebalgs.

Viņš arī uzsvēra, ka "Vienotības" reitings līdz pašvaldību vēlēšanām augs. ""Vienotība" neapšaubāmi uzlabos savu reitingu. Uz vēlēšanām "Vienotība" reitings būs pietiekami labs un pietiekami atraktīvs," norādīja Piebalgs.

Sarunās ar Nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību "Vienotība" ir gatava arī vienoties par kopīgu Rīgas mēra amatu kandidātu. "Viens alternatīvs Rīgas mēra kandidāts būtu ļoti liels spēks," bilda "Vienotības" līderis.

Partijas "Vienotība" līderis Andris Piebalgs par piedāvājumu startēt vēlēšanās RD

Nacionālā apvienība gatava sarunām

Nacionālā apvienība ir gatava sēsties pie sarunu galda un pārrunāt aicinājumu valdības koalīcijas partijām veidot kopīgu sarakstu pašvaldību vēlēšanās Rīgā, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Politiķis sacīja, ka šis būtu ļoti pozitīvs solis, ja partijas spētu par to vienoties. Viņš arī atgādināja, ka pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām VL-TB/LNNK nāca klajā ar līdzīgu aicinājumu, bet politiskie spēki nespēja vienoties.

Arī šoreiz Nacionālā apvienība ir gatava apspriest šo ideju, apliecināja Bērziņš.

Līdzīgi Latvijas Radio raidījumam ""Pēcpusdiena" atbildēja Nacionālās apvienības (NA) pārstāvis Dainis Locis. NA noteikti atsauksies šīm sarunām, un "galvenais mērķis, lai Rīgā vara mainītos". "Ir skaidrs, ka ir pienācis laiks [mainīt Rīgā varu]," teica Locis.

ZZS startēs atsevišķi 

Savukārt ZZS pašvaldību vēlēšanās Rīgā startēs ar atsevišķu sarakstu, aģentūrai LETA apliecināja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Komentējot partijas "Vienotība" aicinājumu koalīcijas partijām veidot kopīgu sarakstu vēlēšanām Rīgā, Krauze sacīja, ka politiskais spēks ir gatavs uzklausīt "Vienotības" pārstāvjus, taču politiķis domā, ka kopīga saraksta veidošana nebūs iespējama, jo ZZS jau ir pieņēmusi lēmumu veidot savu sarakstu. Oficiālas sarunas gan par šo jautājumu neesot notikušas.

Krauze vērsa uzmanību, ka ir jau notikusi ZZS iekšējā saliedēšanās, kad atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām šoreiz Latvijas Zaļā partija un Latvijas Zemnieku savienība Rīgā startēs no kopīga - ZZS - saraksta.

Vaicāts, vai šāda izvēle nevar novest pie divu partiju, "Vienotības" un Nacionālās apvienības, kopīga saraksta izveidošanas, politiķis pauda, ka ZZS nav iebildumi, ja citas partijas apvieno spēkus. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti