Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Biedrībai «Dižvanagi» uzdāvina Latvijā nebijušu iekārtu

Atzīmē Starptautisko medicīnas māsu dienu

Vidzemes slimnīcā popularizē medicīnas māsas un vecmātes profesiju

Medicīnas māsa ir viena no tām profesijām, kuru speciālisti ārstniecības iestādēs arvien vairāk sāk pietrūkt. Vidzemes slimnīcas medicīnas māsas ieinteresētas šo profesiju popularizēt un šodien, Starptautiskajā medicīnas māsu dienā, savu darbu prezentē Vidzemes slimnīcas apmeklētājiem un jauniešiem, kurus interesē darbs medicīnā.

Vairāku nozaru medicīnas māsas, kuras ikdienā strādā katra savā slimnīcas nodaļā, piektdien, 12. maijā, ar savu darbu iepazīstina slimnīcas apmeklētājus. Poliklīnikas vestibilā ir iespēja iepazīt arī vecmātes profesiju, tādā veidā atzīmējot arī Starptautisko vecmāšu dienu, kas bija 5.maijā.

Šāda šo profesiju prezentēšana Vidzemes slimnīcā notiek pirmoreiz.

Mērķis ir ne tikai izglītot pacientus, bet arī rosināt jauniešus izvēlēties medicīnas māsas vai vecmātes profesiju.

"Es ļoti gribēju kļūt par ārsti, un tieši šī profesija, man liekas, ir tāda vispriecīgākā – sagaidīt mazus bērniņus, tas man liekas ir diezgan jauki un pozitīvi," atzina Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas audzēkne Viktorija Smirnova.

Vidzemes slimnīcā, līdzīgi kā citās ārstniecības iestādēs valstī, arī sāk izjust medicīnas māsu trūkumu. Tāpēc nolemts ar 1.septembri Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžā uzsākt apmācīt nākamās medicīnas māsas, kas praktizēsies Vidzemes slimnīcā, tā sagatavojot medicīnas māsas darbam tieši šajā ārstniecības iestādē.

"Tāda pieredze mums ir. Kādus septiņus vai astoņus gadus atpakaļ mums arī bija šāds masu kurss, un arī no šī kursa mēs jaunās māsiņas ieguvām.

Pēc tam tā darbība izbeidzās, bet tagad atkal atjaunosim," sacīja Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa.

Šādu Starptautisko māsu dienas atzīmēšanu novērtē arī Vidzemes slimnīcas apmeklētāji, kuriem medmāsas pastāsta par savu darbu un, lai pārliecinātos par atnākušo veselības stāvokli, izmēra arī asinsspiedienu.

"Īsti uzsver tikai to atalgojumu, ka tas ir zems, bet varbūt vajadzētu paskatīties arī no otras puses tos ieguvumus citus, ko mēs iegūstam. Tās zināšanas arī ikdienā noder, kad mēs varam palīdzēt citiem, un tomēr arī iestādes rūpējas, lai būtu arī cita veida palīdzība, piemēram, apdrošināšanas polises vai cita veida palīdzība, kas nav atlīdzināta naudā," atzina Vidzemes slimnīcas Terapijas nodaļas virsmāsa Iveta Bērziņa.

Starptautiskās māsu dienas atzīmēšanā iesaistīti arī Valmieras sākumskolas audzēkņi, kas piedalās zīmējumu konkursā.

Pati ideja Vidzemes slimnīcā organizēt iepazīstināšanu ar medicīnas māsas un vecmātes profesiju aizgūta Portugālē, un plānots to attīstīt arī nākamgad.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti