Daugavpils jaunieši «Profesiju gadatirgū» izzina darba pasauli un izvērtē karjeras iespējas

Šīs nedēļas nogalē Daugavpilī Kultūras pilī pirmo reizi notika "Profesiju gadatirgus"- skolu jauniešu, potenciālo darba ņēmēju un iestāžu un uzņēmēju, kā darba devēju, neformāla tikšanās. Pasākumā piedalījās 17 uzņēmumi, kuru stendus apmeklēja ap pustūkstotis Daugavpils skolu jaunieši.

Viņiem tā bija iespēja noskaidrot, kādas šobrīd darba tirgū ir pieprasītākās vakances, kādus darbiniekus darba devēji gaida nākotnē, kādām zināšanām, iemaņām un prasmēm jāpiemīt, lai jaunais darbinieks tiktu novērtēts, kā arī kādas ir izaugsmes iespējas attiecīgajā nozarē vai uzņēmumā.

Daugavpils jaunieši «Profesiju gadatirgū» izzina darba pasauli
00:00 / 04:30
Lejuplādēt

Var iepazīt dažādu nozaru profesijas

IT speciālists, nekustamo īpašumu pārdošanas aģents, mežzinis, maizes cepējs vai jūrnieks, tās ir tikai dažas no profesijām, ko sev piemērīja Daugavpils jaunieši.

17 stendi, 17 dažādu nozaru uzņēmumi un iestādes sagaida skolu jauniešus Daugavpils Kultūras pilī, stāstot par savu nozari, iespējām un profesionālajām vajadzībām.

"Latvijas valstu mežu" pārstāvis Aldonis Utināns ar dronu rokās iepazīstina jauniešus ar meža nozares specialitātēm un to, kādi darbinieki nepieciešami šajā nozarē.

"Profesiju gadatirgus" Daugavpilī
"Profesiju gadatirgus" Daugavpilī

"Mēs apsaimniekojam ap 2,6 miljonus hektāru, kas ir ceturtā daļa no visas Latvijas teritorijas. Mums ir vajadzīgi izglītoti darbinieki, kas pazīst mežu, kas var audzēt kokmežu. Lai darbinieks varētu labi koptu, audzētu un plānotu mežu, viņam ir labi jāpazīst drons, viņam ir jāprot apsekot teritoriju un jāsaprot, ko viņš redz dronā."

Turpat blakus arī iespēja iepazīties ar militāro nozari.

"Mēs pārstāvam Zemessardzes 34. Daugavpils kājnieku bataljonu, jaunieši ļoti interesējas, viņiem ļoti patīk. Tie ir ieroči, spēka vingrinājumi, pārbaudījumi. Jebkuram jaunietim - puišiem un meitenēm tas ir interesanti un to te var just."

"Profesiju gadatirgus" Daugavpilī
"Profesiju gadatirgus" Daugavpilī

Andrejs Hrolovičs pārstāv nekustamo īpašumu tirdzniecības nozari un iepazīstina jauniešus ar šī darba specifiku.

"Esam nekustamo īpašumu aģentūra. Tas ir vairāk stāsts par dzīvesveidu, te nav jāsēž no pulksten 8 līdz 17 darbā, te ir brīvs grafiks un vari pats noteikt savu ienākumu līmeni, to cik vēlies strādāt un pelnīt.

Viss atkarīgs no tevis paša, un nav nekādu vecumu ierobežojumu, galvenais, lai ir vēlme un degsme."

Un šīs darba piedāvājums nevienam vien jaunietim uzreiz šķiet vilinošs.

""AVER Latgale" visvairāk patika, un šis darbs ir vispiemērotākais , jo man patīk daudz ceļot un lai ir daudz brīva laika."

"Šis pasākums ir ļoti noderīgs jauniešiem, it īpaši tiem, kuri vēl nezina, kur tālāk doties, un tas var palīdzēt noteikt to savu nākotnes profesiju, par ko viņi vēlētos kļūt."

Arī daugavpilieši var kļūt par jūrniekiem

Šāds pasākums "Profesiju gadatirgus" Daugavpilī notiek pirmo reizi un tā mērķis arī ir jauniešu iepazīstināt ar potenciālajām iespējām darba tirgū, stāsta Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe karjeras izglītības jautājumos Santa Čeirāne.

"Lai satiktos darba devējs, profesionālis ar skolēnu un izrunātu, ko tad viņi gaida nākotnē, kādu darbinieku. Lai mēs viens otru redzētu, iepazītu un saprastu uz ko tiekties. Jauniešus interesē profesijas pēc interesēm, ja mums te ir pārstāvēta jūrniecība, kas Daugavpilī nav izplatīta, tad tas varētu raisīt interesi."

"Pasaulē ir 26 000 vakances, un lielākā daļa ir vecākā virsnieka sastāvā," stāsta Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Jānis Džeriņš.

"Ja jūs pabeidziet koledžu, tad jūs skaitieties pie vecākā virsniekā sastāva, un jūs varat iet strādāt par 3. stūrmani. Tas ir ļoti ātrs karjeras ceļš, ko var sasniegt."

"Profesiju gadatirgus" Daugavpilī
"Profesiju gadatirgus" Daugavpilī

"Jūrnieks – tā nav Daugavpilij netipiska profesija, jo visa Latvija kā valsts ir pie jūras. Arī Daugavpils jaunieši var domāt, sapņot par to un izvēlēties mācīties šo profesiju," spriež Jūrniecības koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Un Daugavpils jauniešu vidū jau ir tie, kam tieši jūrnieka profesija ir iekritusi sirdī.

"Mani sauc Aleksejs Dubro, un pēc šīs nodarbības es vēlētos kļūt par jūrniecības kuģa kapteini, man liekas, ka tā ir ļoti interesanta profesija, un alga ir ļoti laba, augsta un profesija ir ļoti kvalitatīva."

Pietuvināt izglītību reālai dzīvei

Tieši 8.–9. un 11.–12. klašu Daugavpils audzēkņi mērķtiecīgi tika aicināti šo "Profesiju gadatirgu".

"Tas ir ļoti interesanti, ļoti patika, atnācām lai izbaudītu šo laiku, iepazītos ar vairākām profesijām, kur varētu strādāt savā nākotnē."

Profesiju gadatirgu apmeklēja ap pustūkstotis jauniešu, un tas nav nejauši, saka Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

"Tas liecina, ka jauniešiem ir interese, kādās profesijās var strādāt mūsu pilsētā, un beidzot mums izdodas dibināt kontaktus ar mūsu uzņēmējiem un pietuvināt izglītību reālai dzīvei, reālām firmām, reālajām profesijām.

To darot, mēs ceram, ka mēs paplašinām gan savu bērnu redzesloku, gan iespējams kādu vienu otru aizturēsim mūsu pilsētā un viņi paliks pēc skolas pilsētā, nevis dosies pasaulē."

Raugoties gan uz jauniešu, gan uz uzņēmēju interesi par "Profesiju gadatirgu" Daugavpilī, visticamāk, tam būs turpinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti