Vides dienests: «Balticovo» attīrīšanas iekārtas sabojāja piesārņojums no biogāzes ražotnes

AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu baktēriju pēkšņā bojāeja saistīta ar koncentrētu piesārņojumu, kas iekārtā nonācis no biogāzes ražotnes, informēja Valsts vides dienestā (VVD).

VVD Jelgavas reģionālajai vides noskaidrots, ka uzņēmuma kanalizācijas sistēmā nonākusi digestāta šķidrā frakcija ar augstu ķīmiskā skābekļa patēriņu, izraisot baktēriju slāpšanu. 

Šķidrā digestāta frakcija, ko izmanto lauku mēslošanai,  uzņēmuma kanalizācijas sistēmā nonākusi no uzņēmuma teritorijā esošās biogāzes ražotnes, kas ir “Balticovo” sadarbības partneris. Koncentrētais piesārņojums no kanalizācijas sistēmas plūdis caur “Balticovo”  attīrīšanas iekārtām, izraisot bojājumus.

VVD pašlaik vērtē situāciju un vajadzības gadījumā uzsāks administratīvo lietvedību pret biogāzes ražotni.

Arī trešajā dienā pēc avārijas kaitējums Verģupei un Iecavas upei nav novērots.

“Balticovo” neattīrītus notekūdeņus vidē vairs nenovada. Tiek organizēta piesārņoto notekūdeņu pagaidu izvešana uz Iecavas novada komunālajām attīrīšanas iekārtām. Uzņēmums veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas sakopšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu. 

Jau ziņots, ka pirmdien, 11.aprīlī, no ierindas izgājušas putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Valsts vides dienests situāciju uzņēmumā vērtēja kā ļoti nopietnu apdraudējumu. Ik dienu uzņēmums vidē novada aptuveni 500 kubikmetru notekūdeņu, informēja dienests.

Pirmās ūdens paraugu analīzes liecināja, ka olu ražotāja „Balticovo” neattīrīto notekūdeņu nonākšana Verģupītē nav nodarījusi būtisku kaitējumu videi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti