VIDEO. Uzņēmējs Krūmiņš pēc atbrīvošanas no apcietinājuma: KNAB nenodarbojas ar normālām lietām

Divas dienas pēc aizturēšanas uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš ceturtdien, 6.oktobrī, atbrīvots no apcietinājuma, novēroja Latvijas Televīzija. Ceturtdienas rītā atbrīvoti arī Jūrmalas mērs Gatis Truksnis un Jorens Raitums. Viņiem piemērots aizdomās turētā statuss partiju nelikumīgās finansēšanas lietā. Visiem trim aizliegts izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. 

Taujāts, par ko viņš ticis apcietinās, Krūmiņš atbildēja lakoniski: “Ne par ko.”

Krūmiņam ir aizdomās turētā statuss divos kriminālprocesos un piemēroti drošības līdzekļi: aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. Krūmiņš intervijā Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio stāstīja, ka viņam pārmet ziedojumus politiskajai partijai, kurus Krūmiņš pārskaitījis atklāti.

“Mūsu KNAB meklē augoņus. Viņi nenodarbojas ar normālām lietām,” sacīja Krūmiņš.

“Viņi man tagad paceļ augšā, noturēja mani, izģērba pliku, divas dienas man nedeva ēst, un es gulēju pliks tikai tāpēc, ka es biju ieskaitījis naudu kādai partijai. Atļautā nozīmē biju ieskaitījis. Un tagad viņi meklē man, kāpēc es skaitīju. Bet ir valstī atļauts ieskaitīt…” sašutumā pauda Krūmiņš.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Krūmiņš un viņa meita Maija Čerņavska pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām 2014. gadā Zaļo un zemnieku savienībai kopā noziedoja 30 000 eiro, savukārt Čerņavska Ingunas Sudrabas pārstāvētajai partijai “No sirds Latvijai” ziedojusi vēl 15 000 eiro. Krūmiņš noliedz, ka partijām būtu ziedojis vairāk, nekā likums atļauj.

 “Pasakiet, kā es varu ziedot vairāk kā likums atļauj, ja vairāk nevar ziedot kā 15 000 eiro? Man piezvana, es piezvanu saviem sekretāriem vai grāmatvedei un saku, pārskaiti. Vairāk jau es nevaru skaitīt!”

“Ir gadījumi tādi bijuši, ka man atnākt kāds no partijas fīreriem un pasaka, vai tu nevari piezvanīt kādam no saviem draugiem, ka mums pašlaik trūkst naudas. Tad es piezvanu, un ar kaut ko pārskaita. Bet tas taču viss nav nekas nelikumīgs,” klāstīja uzņēmējs.

Truksnim neliedz ieņemt mēra amatu

Ceturtdienas rītā atbrīvots arī otrdien aizturētais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, kurš pārstāv Zaļo un zemnieku savienību.

Pēc Trukšņa advokāta Jāņa Rozenberga medijiem teiktā KNAB izmeklētājs piemērojis viņam drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. Procesa virzītājs neaicināja tiesai lemt par drošības līdzekli, kas būtu saistīts ar brīvības atņemšanu.

Šādu lēmumu KNAB pagaidām neskaidro, bet sola, ka nāks klajā ar paziņojumu šodienas laikā. Šajā lietā Truksnim ir aizdomās turētā statuss.

“Nekādas izmeklēšanas darbības šobrīd ar viņu veiktas nav, respektīvi, viņš nav ticis pratināts šobrīd,” pauda Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs.

Tāpat arī Gatim Truksnim nav liegts ieņemt līdzšinējo amatu. Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite Latvijas Radio apgalvoja, ka Truksnis pagaidām darbā nav ieradies. Pats mērs uz telefona zvaniem neatbildēja.

Atbrīvots ir arī aizturētais savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” saistītais Jorens Raitums, apliecina Raituma advokāts Pāvels Rebenoks.

“Šobrīd tas informācijas apjoms, kas aizstāvībai ir pieejams, ir diezgan ierobežots, jo KNAB nav sniedzis arī detalizētu informāciju mums, aizdomas, kas izteiktas aprobežojas ar to, ka, iespējams, notikuši pārkāpumi politisko partiju finansēšanā, tas ir praktiski viss, kas mums nav zināms,” sacīja advokāts.

“Ir zināms kaut kāds periods, bet detaļas nav zināmas, līdz ar to komentēt pozīciju ir diezgan grūti,” norādīja Rebenoks.

Raitumam ir aizdomās turētā statuss, viņš izteiktajām aizdomām – pārkāpumiem partiju finansēšanā nepiekrītot un savu vainu neatzīstot. Arī Raitumam piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām.

Jau ziņots, ka uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš otrdien tika aizturēts saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto kriminālprocesu par partiju finansēšanas pārkāpumiem. Kopumā šajā lietā tika aizturētas četras personas, tostarp ​Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (Zaļo un zemnieku savienība), kura birojā un dzīvesvietā KNAB veica kratīšanu.

Tāpat saistībā ar šo KNAB sākto lietu no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Orniņa noliedza, ka viņas lieta būtu saistīta ar Trukšņa lietu, bet apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.

KNAB kratīšanu šonedēļ veica arī partijas "No sirds Latvijai" (NSL) birojā. Partijas līdere Inguna Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa. Viņš gan palīdzējis partijai ar padomu un uzrunājis vairākus uzņēmējus, kuri bijuši gatavi ziedot partijai.

Lietā par partiju nelikumīgu finansēšanu KNAB aizturējis arī bijušo “Parex bankas” viceprezidentu Jorenu Raitumu, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai".

Trešdien izskanējis, ka vēl viens no aizturētajiem varētu būt viens no SIA "FELIX Holding" dibinātājiem un vadītājiem Ēriks Igaunis.  Taču viņš aģentūrai LETA noliedza, ka viņam būtu saistība ar šo lietu.  Viņš informēja, ka patlaban atrodas komandējumā, viņš nav aizturēts un nekādi nav saistīts ar šo kriminālprocesu.

5 komentāri
:/
Ja ir tā kā viņš saka, tad tiesa garantēta. Ka tik valstij atkal nav jāsamaksā par patvaļu.
HA
Latvijas miljonāri ,,skaisti runā,,.
fzss
čoms uzprasās uz lapsenes kodumu :DDDDDDDDDDDD
opis
nu tak galīgi slims, kā lavents pēc bankas izzagšanas.
Māris
Nu kratiet,kratiet drošāk šos midzeņus - tādu vēl ir daudz!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti