Pusdiena

Sausais un vējainais laiks rada zaudējumus augļkoku audzētājiem

Pusdiena

DI plānā individuālo vajadzību apmierināšanai naudas nepietiek

Kritizē VID vadītāja atlases komisijas darbu kandidātu izvērtēšanā

VID šefa meklējumos varētu nomainīt personāla atlases kompāniju

Pēc Māra Skujiņa lēmuma atsaukt kandidatūru uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) atzīst, ka reputācijas riskiem bija jābūt izvērtētiem konkursa komisijā. Pati atlases procedūra ministres ieskatā gan esot laba, taču nākamajā konkursā varētu izvēlēties citu personāla atlases kompāniju.

Pēc šaubu ēnas par atlases komisijas izvēlētā VID vadītāja kandidāta reputāciju Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta Latvijā vadītājs Andris Grafs norāda kritizēja komisijas darbu kandidātu izvērtēšanā.

Arī Nacionālās apvienības priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš pieļauj – komisija, iespējams, nebija pienācīgi izvērtējusi visu informāciju par Skujiņu, tostarp publiskos reģistrus.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola sola aicināt konkursa komisijas locekļus nākamreiz risku izvērtēšanai pievērst lielāku uzmanību. Tomēr atlases kārtība ministres ieskatā šobrīd esot laba.

Ministre gan pieļauj, ka varētu izvēlēties citu personāla atlases kompāniju. Šoreiz konkursam bija piesaistīta SIA „Eiro personāls”.

“Ir pieaicināti novērotāji gan no uzņēmēju organizācijām, gan no drošības iestādēm. Tā kā grūti pateikt, ko īsti vēl varētu uzlabot.

Viens no variantiem ir papildus padomāt Valsts kancelejai par personāla atlases kompānijas izvēli. Nākamajā konkursā varbūt ir vērts to pamainīt, lai paplašinātu iespējamo kandidātu klāstu,” saka Reizniece-Ozola.

“Vienotības” valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens atzīst – ņemot vērā rezultātu, nevar teikt, ka konkursa komisija strādājusi labi. Viņš nešaubās, ka Latvijā ir daudz cilvēku ar izcilu reputāciju, kas spētu vadīt Valsts ieņēmumu dienestu.

Ašeradena ieskatā iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule bijusi amatam piemērota. Savukārt saistībā ar Skujiņu “Vienotībai” bijušas šaubas ne tikai par reputāciju, bet arī kompetenci un spējām vadīt Valsts ieņēmumu dienestu.

Ašeradens arī norāda, ka Skujiņam bija jārēķinās ar pagātnes iztirzāšanu no mediju puses:

“Piesakoties šādā amatā, ir jārēķinās, ka notiks iztaujāšana, ka mediji darīs savu darbu un meklēs, vai nav šeit kādas šaubu ēnas par šo kandidātu.

Es gribu teikt, ka Cīrules kundze bija uzlikusi šo vadības latiņu ļoti augstu, tā kā šeit nav nekādu pārsteigumu nevienai pusei.”

Tikmēr iespēju, ka pret Skujiņu tiešām organizēta melu kampaņa, politiķi vērtē piesardzīgi, jo pagaidām trūkstot pierādījumu. Finanšu ministre Reizniece-Ozola šādu iespēju gan neizslēdz, jo Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amats ir ļoti nozīmīgs un par to ir liela interese.

KONTEKSTS:

Konkurss uz VID vadītāja amatu tika izsludināts pēc Ilzes Cīrules pēkšņās aiziešanas mūžībā. Atlases komisija nolēma uz otro kārtu virzīt 11 no 19 pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam. Savukārt uz trešo kārtu virzīti četri amata pretendenti.

VID vadītāja amatam komisija nolēma  virzīt bijušo LTV valdes locekli Skujiņu. Pēc sarunas ar kandidātu finanšu ministre paziņoja, ka virzīs viņa kandidatūru apstiprināšanai valdībā

Dažas dienas vēlāk portāli “Diena” un NRA.lv vēstīja par Skujiņa saistību ar skandalozo uzņēmēju Māri Martinsonu. Reaģējot uz to, Valsts kancelejas vadītājs solīja lūgt situāciju izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un Drošības policijai. Pēc šiem paziņojumiem arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) nolēma ieturēt pauzi un nelēma par Skujiņa tālāku apstiprināšanu amatā.

Pēc kritikas par profesionālo reputāciju Skujiņš atsauca savu kandidatūru uz šo amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti