Veterinārārsti aicina mazināt prasības suņu reģistrācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai mazinātu ar suņu reģistrāciju saistītās izmaksas, Latvijas Veterinārārstu biedrība ir vērsusies pie Ministru prezidenta ar lūgumu Ministru kabinetam noteikt Zemkopības ministrijas ierēdņiem konkrētus uzdevumus, informēja biedrība.

Veterinārārsti aicina atcelt vai samazināt konkrētām iedzīvotāju grupām - mazturīgajiem, invalīdiem u.tml. - valsts nodevu par dzīvnieku reģistrāciju valsts vienotajā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē, kas pašlaik ir 7,11 eiro un veido būtisku daļu no reģistrācijas izmaksām.

Tāpat veterinārārstu biedrība prasa nodrošināt suņu īpašniekiem iespēju ērti reģistrēt savu dzīvnieku elektroniskajā vidē, autorizējoties ar savu bankas paroli, kā arī pārtraukt absurdu, ka lauku suņa reģistrēšanai LDC saimniekam ir jāmaksā par pasi, kāda vajadzīga ceļošanai pa Eiropu.

Tāpat biedrība aicina palielināt informācijas pieejamību par to, kā pats suņa īpašnieks var reģistrēt suni bez maksas.

Latvijas veterinārārsti pēdējo mēnešu laikā vairākkārt saņēmuši apvainojumus par it kā milzīgajām suņu reģistrācijas cenām. Taču biedrība skaidro, ka  vienīgā maksa, kuru saņem veterinārārsts no reģistrācijas procesa, ir cena par suņa mikročipošanu. Šo cenu nosaka brīvās konkurences tirgus. Tāpēc īpašniekam pašam ir jānoskaidro, kur viņš saņems pakalpojumu par sev tīkamāko cenu. Latvijas teritorijā cena par mikročipošanu svārstās robežās no 10 līdz 22 eiro.

Pēc tam, kad suns ir mikročipots, ja suņu īpašniekam nav vēlmes maksāt nodevu pašam un doties uz LDC vai pašvaldību, var izmantot veterinārārsta piedāvāto papildpakalpojumu - nodevas samaksu un ievadi LDC bāzē turpat veterinārajā klīnikā.

Ierēdņiem ir jāskaidro cilvēkiem viņu tiesības saņemt valsts piedāvātos lētākos pakalpojumus, savukārt komersantiem ir jāsniedz kvalitatīvs un plašs pakalpojumu klāsts, nevis jādara ierēdņu nepadarītie darbi, uzskata biedrība.

Prasībai par obligātu suņu čipošanu jāstājas spēkā 1.jūlijā, taču Zemkopības ministrija piedāvāja to atlikt uz pusgadu. Valdība par to lems otrdien, 28.jūnijā. Ministrija piedāvā atlikt prasību un pēc pusgada noteikt, ka šo procedūru drīkstētu veikt ne tikai sertificēti veterinārārsti, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori.

Līdzšinējie noteikumi paredzēja, ka no 2016.gada 1.jūlija sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma jeb tas tiktu čipots, kā arī tas tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē.

Martā Zemkopības ministrija secināja, ka daudziem suņu īpašniekiem laukos nav iespējams izpildīt prasības, jo naudas trūkuma dēļ tie veterinārārstam nevar samaksāt par mikroshēmas ievadīšanu un segt reģistrācijas maksu.

Ministrija skaidroja, ka, suņu apzīmēšanā un reģistrācijā iesaistoties PVD inspektoriem, pakalpojuma izmaksas dzīvnieku īpašniekiem samazināsies apmēram par 50%. Savukārt čipošanu un reģistrāciju veicot apmācītām personām, kurām ir līgums ar dzīvnieku patversmi, pakalpojuma izmaksas īpašniekiem samazināsies pat par 75%.

Latvijas Veterinārārstu biedrība jau iepriekš iebilda pret minētajiem grozījumiem, norādot, ka termiņa pārcelšana būtu akceptējama tikai tad, ja ZM no 2017.gada 1.janvāra spēj nodrošināt suņu apzīmēšanu valstī bez maksas, neiekasējot arī valsts nodevu par suņa reģistrēšanu, citādi termiņa pārcelšana vērtējama kā kaitnieciska rīcība, kurai nav pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti