Veselības ministrija cer uz valdības atbalstu psihiskās veselības aprūpei

Ministru kabinets otrdien, 18. jūnijā, lems par atbalstu psihiskās veselības pakalpojumu uzlabošanas plānam. Tas ir divu gadu plāns, ko izstrādājusi Veselības ministrija.

Šogad tam paredzēts atvēlēt papildus 6 miljonus eiro, bet nākamajā gadā – 23 miljonus eiro.

Veselības ministre Ilze ViņķeleKristaps Feldmanis

    Veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”) skaidroja, ko iekļauj šis plāns: “Tas attīstīs psihisko ambulatoro palīdzību, kas šobrīd ir pieejama tikai lielākoties Rīgā. Tas piedāvās cilvēkiem ar psihiskas dabas problēmām ne vien medikamentozo terapiju slimnīcās, bet

    dos iespēju arī dienas stacionāros saņemt veselas komandas atbalstu, kurā būs ne tikai ārsts psihiatrs, bet arī psihologs, mākslas terapeits, fizioterapeits.”

    Tāpat paredzēts apmācīt ģimenes ārstu, lai atpazītu psihiskās slimības. “Šī arī ir viena no problēmām, ka ģimenes ārsti vienkārši neatpazīst depresijas,” atzina ministre.

    Plānota arī jauna programma pusaudžiem depresijas un pašnāvības risku mazināšanai.

    “Vēl būtiski uzsvērt, ka šī nauda tiks atvēlēta arī lielākai medikamentu kompensācijai. Un mēs pārrēķinām tarifus, gan lai varētu multidisciprinārās komandas apmaksāt, gan arī psihiatrus, īpaši uzsverot atlīdzību bērnu psihiatriem,” sacīja Viņķele.

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti