Veselības ekspertīžu komisijai darbiniekus atrast kļuvis vienkāršāk

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā sarucis brīvo vakanču skaits, un interese par darbu iestādē esot augusi, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja komisijas vadītājs Juris Gaiķis.

Pirms vairākiem gadiem Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā bija būtisks darbinieku trūkums – nepietika darbinieku Kuldīgā, Daugavpilī, Gulbenē.

Pašlaik situācija esot uzlabojusies. Kopumā komisijā strādā 70 ārsti dažādos amatos visā Latvijā, bet brīvās vakances ir tikai astoņas. Pēdējā gada laikā esot redzama interese ārstiem strādāt komisijā.

Gaiķis norādīja, ka stabili uzlabojies atalgojums. No pērnā gada septembra atalgojums auga ar piemaksu palīdzību, bet no šī gada ārstiem ekspertiem atalgojums palielināts līdz konkurētspējīgam līmenim.

“Tāpēc cilvēki ir ieinteresēti nākt pie mums strādāt,” pastāstīja Gaiķis.

Kopumā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā pieņemto lēmumu – par invaliditātes grupas noteikšanu, atkārtotu izskatīšanu un negatīvie lēmumi – skaits ir aptuveni 118 tūkstoši.

KONTEKSTS:

Iepriekš cilvēkiem ar invaliditāti, kuri gaidīja rindā uz medicīnisko ekspertīzi, apturēja pensiju izmaksu, daudzus atstājot bez iztikas līdzekļiem. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā trūka ekspertu un vienlaikus bija liels cilvēku pieplūdums, kuriem beidzies piešķirtās invaliditātes termiņš.

Parlaments toreiz reaģēja, ļaujot noteikto invaliditātes grupu pagarināt uz sešiem mēnešiem cilvēkiem, kuri gaida rindā uz medicīnisko ekspertīzi. Toreiz nācās pieņemt aptuveni septiņus tūkstošus šādu lēmumu.

Savukārt 2018.gada sākumā sastrēgumi ar medicīniskajām ekspertīzēm bija būtiski mazinājušies

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti