Krustpunktā

Politiķis Mārtiņš Bondars: Partijām labāk savienoties, ne sadrumstaloties

Krustpunktā

Par un pret dienas centra celtniecību personām ar īpašām vajadzībām Ādažu centrā

Invaliditātes piešķiršana. Kur rodas problēmas?

Sastrēgums ar atkārtotu invaliditātes pensiju piešķiršanu būtiski mazināts

Pašlaik sastrēgums ar medicīniskajām ekspertīzēm, kas nepieciešamas invaliditātes grupu noteikšanai un līdz ar to ļauj saņemt pabalstu, ir būtiski mazināts. Iepriekš pagaidu risinājumu nācās piemērot aptuveni septiņiem tūkstošiem cilvēku, bet nu rindā ir 1300, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa.

Iepriekš cilvēkiem ar invaliditāti, kuri gaidīja rindā uz medicīnisko ekspertīzi, apturēja pensiju izmaksu, daudzus atstājot bez iztikas līdzekļiem. Ministrijas pārstāve skaidroja, ka situācija bija samilzusi, jo Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā trūka ekspertu un vienlaikus bija liels cilvēku pieplūdums, kuriem beidzies piešķirtās invaliditātes termiņš.

Parlaments gan toreiz reaģēja, ļaujot noteikto invaliditātes grupu pagarināt uz sešiem mēnešiem cilvēkiem, kuri gaida rindā uz medicīnisko ekspertīzi. Toreiz nācās pieņemt aptuveni septiņus tūkstošus šādu lēmumu.

“Šobrīd situācija normalizējusies tik tālu, ka ir atlikuši aptuveni 1300 [gadījumi], kuros būs nepieciešams pieņemt lēmumus, lai mēs būtu tikuši no šīs situācijas, ka ir pagarināti un nokavēti lēmumi,” pastāstīja Celmiņa.

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas vadītājs Juris Gaiķis papildināja, ka šogad ik mēnesi tiek pieņemti vien aptuveni desmit šādi pagaidu lēmumi.

Vakantās ārstu – ekspertu amata vietas komisijā ļāva aizpildīt palielinātais finansējums viņu atalgojumam. Līdz ar to ir vairāk ekspertu, kas izskata iesniegumus, skaidroja ministrijas pārstāve.

Šāda pagaidu kārtība ir spēkā līdz 2018.gada beigām.

“Līdz ar to nav nemaz citu iespēju, kā vien sakārtot situāciju tādējādi, lai šie sešu mēnešu lēmumi nebūtu nepieciešami,” piebilda Celmiņa.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti