Vējonis aicina uzlabot prokuratūras darbu ekonomisko noziegumu un sarežģīto lietu izmeklēšanā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina prokuratūru uzlabot ekonomisko noziegumu un sevišķi sarežģīto lietu izmeklēšanas kvalitāti, jo prokuroru darbam ir milzīga ietekme uz tiesiskās vides drošību un visu Latvijas iedzīvotāju labklājību.

Ģenerālprokuratūrā trešdien, 22.februārī, notiek sanāksme par prokuratūras darba rezultātiem pagājušajā gadā un šā gada prioritātēm, un prezidents nosūtījis apsveikumu ikgadējai virsprokuroru sanāksmei, kurā pauž gandarījumu par prokuroru tradīciju ik gadu pulcēties kopīgā sanāksmē, lai atskatītos uz iepriekšējā gadā paveikto, kā arī domātu par jaunā darba gada mērķiem un uzdevumiem, informēja prezidenta preses dienests.

Valsts prezidents uzsver, ka prokuroru darbam ir liela nozīme tiesiskuma nostiprināšanā Latvijā, tādēļ nepieciešams turpināt meklēt veidus, kā to padarīt arvien efektīvāku un tādējādi vairotu sabiedrības ticību taisnīgumam.

“Prokuroru darba lauks ir plašs un daudzpusīgs, taču sistēmas efektivitāti vislabāk parāda sarežģītās un apjomīgās lietas, smago un sevišķi smago noziegumu izmeklēšana. Tieši šīs lietas visbiežāk apspriež sabiedrība un mediji. Tieši šo lietu izmeklēšana visbiežāk veido pamatu prokuratūras darba kopējam novērtējumam. Aicinu meklēt risinājumus, kā uzlabot šādu lietu virzību,” norādīja Vējonis.

Valsts prezidents arī aicināja kā vienu no šī gada darba uzdevumiem izvirzīt prokuroru aktīvāku dalību saprotamākas un caurskatāmākas sodu politikas veidošanā.

“Prokuroriem ir ne tikai nozīmīga loma likumības uzraudzībā un likumu piemērošanā, bet arī sodu politikas veidošanā. Piespriestie sodi nereti liek uzdot jautājumus par likuma bardzību un taisnīgumu,” uzsvēra Valsts prezidents.

Ne mazāk būtiski ir stiprināt prokuratūras kapacitāti ekonomisko noziegumu izmeklēšanā, norādīja prezidents.

“Svarīgi apzināties, ka prokuroru darbam ir milzīga ietekme uz tiesiskās vides drošību un visu Latvijas iedzīvotāju labklājību. Kvalitatīvi izmeklētas lietas, kas nodotas iztiesāšanai saprātīgos termiņos, vairo iedzīvotāju ticību taisnīgumam, atgādina par soda neizbēgamību un stiprina pārliecību par godīgas rīcības pareizumu,”  akcentēja Vējonis.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis ( Zaļo un Zemnieku savienība) Gadskārtējā virsprokuroru sanāksmē uzsvēra, ka tiesiskā aizsardzība ir viena no katras demokrātiskas valsts vērtībām, kā arī norādīja, ka no prokuroru darba lielā mērā ir atkarīga valdības spēja īstenot tās izvirzītās prioritātes, informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Kā vienu no šādām prioritātēm viņš minēja drošības stiprināšanu. “Visiem skaidrs, ka  vārds “drošība” nenozīmē vien žoga būvēšanu uz robežas, bruņumašīnu pirkšanu un armijas bāzu attīstību. Liela nozīme ir iekšējai drošībai – tam, lai katrs iedzīvotājs gan sadzīviskā līmenī, gan arī savā profesionālajā darbībā justos tiesiski aizsargāts. Viena lieta ir pareizi uzrakstīti likumi, bet tikpat svarīgs ir arī tas, lai tie tiktu ievēroti atbilstoši to burtam un garam,” sacīja Kučinskis.

Tāpat Ministru prezidents akcentēja prokuroru darba nozīmi tautsaimniecības attīstības veicināšanā, norādot, ka šīs prioritātes būtiska sadaļa ir ēnu ekonomikas un ekonomisko noziegumu apkarošana. “Es ceru un paļaujos uz Jūsu atbalstu ēnu ekonomikas un nodokļu izkrāpšanas shēmu atklāšanā un izskaušanā,” pauda Kučinskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti