Dienas ziņas

Liepājā remontē pērn rekonstruētu tiltu

Dienas ziņas

Satversmes tiesa vēlreiz izbrāķē pabalstu sistēmu

Uzņemšanā DVĢ aiz svītras paliek 44 skolēni

Vecāki Dobelē cīnās par bērnu uzņemšanu ģimnāzijā

Gandrīz puse no visiem Dobeles novada sesto klašu beidzējiem šoruden vēlas mācības turpināt Dobeles Valsts ģimnāzijā. Uzņemšanā aiz svītras palikuši 44 pretendenti. Galvenokārt nevis tāpēc, ka sekmju līmenis neatbilstu Valsts ģimnāzijas kritērijiem, bet gan tāpēc, ka pašvaldība nevēlas atvērt trešo septīto klasi.

Interese par izglītības turpināšanu Dobeles Valsts ģimnāzijā šogad ir nepieredzēti liela. Pārbaudījumu rezultāti bijuši ļoti līdzīgi, bet no simt pretendentiem tajā iekļūt izdevies vien 56 skolēniem.

"Viena procenta robežās ir 4-5 bērni. Viena procenta robežās, un, ja mēs pavelkam svītru, tad mēs nedrīkstam vairāk uzņemt," sacīja Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didžus.

Valsts ģimnāzijas statusu, pamatojoties uz noteiktiem kritērijiem, piešķir Izglītības un zinātnes ministrija, bet klašu skaitu nosaka  pašvaldība. Valsts ģimnāzijā vēsturiski bijušas divas septītās, bet pārdesmit metrus tālāk esošajā 1. vidusskolā četras septītās klases. Izglītības kvalitāte 1. vidusskolā, pēc vecāku domām, gan esot krietni zemāka.

"Ļoti slikti bija rezultāti, liekot 9. klases eksāmenu. Ja skatāmies tuvākā laikā, tad pagājušajā vai aizpagājušajā gadā daudzi devītie tika atstāti uz otru gadu, jo nenolika eksāmenu, un šobrīd es zinu, ka tas pats skolotājs, kurš mācīja manu bērnu 2003. gadā, atkal mācīs manu bērnu. Es to vairs negribu piedzīvot," atklāja trīs bērnu mamma Daiga Strautmane.

Aiz svītras palikušo bērnu vecāki savākuši parakstus, lai ģimnāzijā tiktu atvērta vēl viena septītā klase.

To atbalsta arī direktore, jo mācību iestādes atbilstība ģimnāzijas statusam tiek vērtēta pēc 12. klašu rezultātiem.

"Manuprāt, būtu optimāli, ja būtu trīs septītās klases, lai būtu iespēja uzņemt arī labas trīs desmitās klases," pauda Dobeles Valsts ģimnāzijas direktore Inese Didžus.

Pašvaldības vadība gan nepiekrīt vēl vienas septītās klases atvēršanai ģimnāzijā.

"Izglītības pārvalde ir apkopojusi rezultātus par tiem bērniem, kuri ir uzņemti 7. klasē, un par tiem, kuri nav, un rezultāti ir krasi atšķirīgi. Taču es pilnīgi nepiekrītu tam, ka 1. vidusskolā mācību kvalitāte jeb pedagogu līmenis būtu sliktāks kā Valsts ģimnāzijā. Protams, ka ir jārēķinās ar to, ka 7., 8., 9. klasē 1. vidusskolā paliek mazāk motivēti bērni," sacīja Dobeles novada domes priekšsēdētāja Guntis Safranovičs (Zaļo un Zemnieku savienība). 

Saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem 11. maijā pašvaldība apstiprināja grozījumus un atcēla ierastos iestājpārbaudījumus, par uzņemšanas kritērijiem atstājot vien diagnostikas darbus un gada vidējo atzīmi. Izglītības kvalitātes valsts dienestā izmaiņas kritērijos sauc par nepamatotām.

"Ir jābūt iestājpārbaudījumam un papildu kritērijiem, ja skola vēlas.Tam nav sakara ar Covid-19. Neviens jau nav teicis, ka uzņemšanas process jāorganizē tieši jūnija sākumā, kad vēl nevarēja iestājpārbaudījumus organizēt klātienē," uzsvēra Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Maksims Platonovs.

Ietekmēt atveramo klašu skaitu ne Izglītības ministrija, ne Izglītības kvalitātes dienests nevarot. Par to savstarpēji jāvienojas skolas un pašvaldības vadībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt