VARAM noraida pārmetumus par iespējamu naudas izniekošanu novadu reformas apspriešanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), rīkojot administratīvi teritoriālās reformas apspriedes reģionos, visu darījusi atbilstoši likumam, portālam LSM.lv par Valsts kontroles (VK) pārmetumiem 40 000 eiro izniekošanā atbildēja ministrijā.

ĪSUMĀ:

  • VARAM noraida VK pārmetumus, sakot, ka novadu reformas pasākumu sarīkošana noritējusi atbilstoši likumam.
  • Vienādās pasākumu izmaksas saistītas ar noteiktu modeli komersanta motivēšanā.
  • Ministrija sola ieviest VK ieteikumus.
  • VK konstatēja, ka visos gadījumos, kad revīzijā par VARAM darbībām vērtēts saimnieciskums, bijuši pārkāpumi.

VARAM informēja, ka konsultācijas ar iedzīvotājiem 2019. gadā organizēja arī privāts uzņēmums. Tas jau 2018. gadā bija uzvarējis iepirkumā par pasākumu rīkošanu ministrijā. 

"Ministrija iepirkumu un nepieciešamo dokumentāciju – pieņemšanas-nodošanas aktus – ir veikusi atbilstoši likumam," norādīts atbildē.

Valsts kontrole bija norādījusi, ka uzņēmējs sarīkojis 10 pasākumus, bet visos gadījumos bijusi viena cena - 3460 eiro - neatkarīgi no tā, kur pasākums notika. Revidenti arī bija sazvanījuši pašvaldības, noskaidrojot, ka pasākumu reālās izmaksas būtu bijušas aptuveni deviņas reizes mazākas.

VARAM komentēja, ka šoreiz tika izvēlēts modelis, kur komersants tika motivēts iekļauties fiksētajās izmaksās.

Summa par katru pasākuma reizi bija noteikta vienādi, un komersanta atbildība primāri bija noorganizēt pasākumu, iekļaujoties kopējā summā un nodrošināt ministrijas izvirzītās prasības.

Valsts kontrole konstatēja, ka VARAM gada pārskats sniedz skaidru un patiesu priekšstatu un ir sagatavots atbilstoši prasībām. Vienlaikus tika konstatēti pārkāpumi visos revīzijā iekļautajos atbilstības jautājumos, kur tiek pētīts, vai līdzekļi izlietoti saimnieciski.

Atbildot uz jautājumu, vai VARAM redz sistemātisku problēmu līdzekļu atbilstīgā izlietošanā, ministrijā atbildēja noliedzoši, bet sīkāk nekomentēja.

VARAM uzsvēra, ka ņems vērā revīzijā norādīto un ieviesīs Valsts kontroles ieteikumus. Tajos cita starpā arī ieteikts nodrošināt ar administratīvi teritoriālās reformas pasākumu organizēšanu saistīto izdevumu kontroli, tādējādi novēršot neekonomisku budžeta līdzekļu izlietošanu.

KONTEKSTS:

Privātam uzņēmējam sarīkojot 10 seminārus pašvaldībās par novadu reformu, iztērēti 39 891 eiro, bet par to, vai nauda izmantota ekonomiski, nav iespējams pārliecināties, liecina Valsts kontroles revīzijas ziņojums par VARAM 2019. gada pārskata sagatavošanas pareizību. Valsts kontrole par atklāto arī vērsusies prokuratūrā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt