VARAM: Atskurbtuves jāsaglabā kā pašvaldību brīvprātīga iniciatīva

Valsts līdzfinansējums pēdējos divos gados ir veicinājis pašvaldību aktivitāti atskurbtuvju izveidē, un tā arī turpmāk būtu jāsaglabā kā brīvprātīga pašvaldību iniciatīva – tā secinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kuras sagatavoto ziņojumu par atskurbtuvēm pirmdien, 22.maijā, skatīs Ministru kabineta komitejā.

Valsts līdzfinansējums ir apmēram 200 000 eiro gadā jeb līdz 15 eiro par katru atskurbināmo personu. Vairums pašvaldību atskurbināšanu veic sadarbībā ar Latvijas Sarkano krustu, piecās pilsētās atskurbtuves ir pašvaldības policijas telpās, bet Daugavpilī un Rēzeknē ir sadarbība ar slimnīcu.

VARAM: Atskurbtuves jāsaglabā kā pašvaldību brīvprātīga iniciatīvaMāra Rozenberga

  "2016.gadā atskurbināšanas pakalpojumu kopumā ir sniegušas 33 pašvaldības. 13 no tām to ir organizējušas pašas, pārējās noslēgušas sadarbības līgumus par atskurbināšanas pakalpojumu izmantošanu. Respektīvi, šo pakalpojumu sniedz citas pašvaldības attiecīgā atskurbināšanas pakalpojumu sniegšanas vieta. (..) Ministrija ir saņēmusi informāciju, ka šogad vēl astoņas pašvaldības plāno iesaistīties šī pakalpojuma sniegšanā," stāsta VARAM Pašvaldību departamenta direktors Aivars Mičuls.

  Atskurbšanas telpu ģeogrāfiskais pārklājums:

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti