Valsts turpmāk apmaksās imūnterapiju visiem melanomas pacientiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No š.g. 20. janvāra visiem pacientiem ar metastātisku ādas melanomu - iepriekš neārstētiem pacientiem ar BRAF gēna pozitīvu un negatīvu mutāciju, kā arī pacientiem ar BRAF pozitīvu mutāciju, kuri progresējuši pēc iepriekš saņemtas mērķterapijas, tiks nodrošināta valsts apmaksāta ārstēšana ar imūnterapiju, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Līdz ar to metastātiskas melanomas ārstēšana Latvijā, tāpat kā pārējās Baltijas valstīs, tiks nodrošināta atbilstoši starptautiskajām melanomas ārstēšanas vadlīnijām, norādīja NVD.   

NVD pārstāve Tanita Tamme–Zvejniece par melanomas mērķterapiju
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

NVD norādīja, ka to, kāda terapija katram ļaundabīgas ādas melanomas pacientam ir visatbilstošākā, izvērtē un nozīmē ārsts.

Biedrības “Soli priekšā melanomai” vadītāja Olga Valciņa uzskata, ka tas ir panākts, pateicoties biedrības “Soli priekšā melanomai”, aktīvo pacientu un mediju lielam kopdarbam.

Uz vairākiem nepieciešamajiem uzlabojumiem vēža diagnosticēšanā un ārstēšanā norādīja arī LTV Ziņu dienests projektā „Diagnoze – vēzis”, tai skaitā arī stāstot par nevienlīdzīgu attieksmi pret melanomas pacientiem.

KONTEKSTS:

Latvijā metastātiskās melanomas pacientiem līdz šim apmaksāja viena veida zāles, bet, ja tās nelīdzēja un bija nepieciešamas nākamās pakāpes imūnterapija, valsts to neapmaksāja. Šīs zāles ir ļoti dārgas, viena deva maksā aptuveni 3000 – 4000 eiro, un kurss varēja sastāvēt no vairākām devām, izmaksām sasniedzot desmitiem tūkstošu eiro, tāpēc pacientiem bija nepieciešams vākt ziedojumus. Ir arī gadījums, kad cilvēks nomiris, nesagaidījis, kamēr savāks ziedojumus.

Biedrība lēš, ka šis valsts atbalsts varētu būt nepieciešams aptuveni 50 cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti