Valsts prezidents: „Izglītība ir atslēga Latvijas nākotnei”

Izglītība mums ir konkurētspējīga, tomēr netiek izmantotas visas iespējas. To šodien darba vizītē Aucē atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš. Lietuvas pierobežas pilsētiņā valsts galva tikās ar vietējiem uzņēmējiem, paviesojās mācību pētījumu saimniecībā ''Vecauce'' un Auces vidusskolā.

Uzsākot sarunu ar vidusskolēniem, Valsts prezidents novēlēja katram, kurš gatavojas vidusskolas absolvēšanai, rast savu ceļu dzīvē, izvēlēties profesiju patstāvīgi, bet ņemt vērā gan pedagogu, gan iepriekš skolu pabeigušo jauniešu ieteikumus, kuri ir veiksmīgi atraduši iespējas studijām Latvijā vai aiz Latvijas robežām: „Ja būs pašam panākumi izglītībā un profesionālajā dzīvē, tad būs vienmēr vēlme atgriezties pie savām saknēm - te, kur ir jūsu mājas, kur ir jūsu skola. Lai kur jūs dotos pasaulē, es novēlu, lai šī vieta jūs vienmēr piesaista un, lai jūs vienmēr varētu atgriezties Aucē,” uzrunā uzsvēra Bērziņš.

Vairāk nekā stundu ilgajā sarunā ar skolēniem un pedagogiem, Valsts prezidentam tika uzdoti jautājumi, kas skar izglītības procesu kopumā, kā arī Latvijai nozīmīgu lēmumu pieņemšanu jau tuvākajā laikā, t.s., eiro pieņemšanas jautājumā. Prezidents pauda savu viedokli par izmaiņām vidusskolas absolvēšanas eksāmenu kārtībā, par izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa iecerētajām reformām izglītībā kopumā. Kā labu piemēru Valsts prezidents minēja Vācijas pieeju duālās izglītības modeļa pielietošanā, proti, saņemot teorētisko vidējo izglītību, liela uzmanība tiek pievērsta arī praktiskajai izglītībai un praktiskajām iemaņām, kas nepieciešamas, lai atrastu darbu un konkurētu darba tirgū. Šādu pieeju Valsts prezidents uzskata par absolūti nepieciešamu arī Latvijā. Tāpat arī atbildot uz jautājumu par mācību gada pagarināšanās iespējām, lai vidusskolēni saņemtu vidējo izglītību astoņpadsmit gados, Valsts prezidents norādīja, ka jautājums nav jāskata par mācību gada matemātisku pagarināšanu, bet gan par mācību programmu pārskatīšanu, tās koncentrējot nepieciešamajos virzienos un atsakoties no tādas mācību vielas, kas faktiski nav nepieciešama un lietderīga. A.Bērziņam piekrita arī pedagogu kolektīvs, kuri par šo tēmu uzdeva arī vairākus jautājumus.

Atbildot vidusskolēniem par Latvijas sociālās nevienlīdzības mazināšanas pasākumiem Latvijā, Valsts prezidents atkārtoti uzsvēra, ka galvenais ieguldījums, kas ļaus pārvarēt sociālo nevienlīdzību Latvijā, ir izglītības līmenis un izglītības kvalitāte: „Izglītība ir atslēga Latvijas nākotnei. Ja cilvēkam ir izglītība, tad viņam ir iespēja dzīvē sasniegt vairāk. Sociālo nevienlīdzību Latvijā vislabāk var risināt tieši pašvaldības jau šobrīd, bet izglītība ir nākotnes investīcija šajā jomā,” atbildēja Valsts prezidents.

Pēc Auces vidusskolas apmeklējuma, Valsts prezidents piedalījās darba pusdienās ar Auces novada uzņēmējiem un apmeklēja Auces mūzikas skolu.

Vizītes laikā prezidents arī apmeklēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācību un pētījumu saimniecību "Vecauce", kā arī smiltsērkšķu audzēšanas saimniecību "Dienvidi plus".

Prezidentam tā bija 20.reģionālā vizīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti