«Valsts nekustamie īpašumi» šogad plāno ar būvniecību saistītus iepirkumus 22 miljonu eiro vērtībā

"Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) šogad plāno noslēgt ar būvniecību un projektēšanu saistītus iepirkumus 22 miljonu eiro vērtībā, informēja VNĪ.

Lielākie iepirkumi būs prototipēšanas darbnīca Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas vajadzībām, kā arī Nacionālās operas un baleta skatuves dekorāciju darbnīca. Abiem projektiem, kuri katrs plānoti 4,4 - 4,5 miljonu eiro apmērā, piesaistīts arī Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums. Projekti vienlaikus paredz līdz šim degradēto teritoriju revitalizāciju un uzlabot tur esošo organizāciju darba apstākļus, skaidro VNĪ.

VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre norāda, ka sešas darbnīcas Rīgā, Aristida Briāna ielā, kurās Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi varēs papildināt praktiskās iemaņas, labi sasauksies ar radošo industriju inkubatoru, kas taps “TabFab” kvartālā.

Savukārt Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) skatuves dekorāciju darbnīcas pārbūvei un mēģinājumu zāles izveidei Lubānas ielā 80 būšot vairāki ieguvumi, sola VNĪ. LNOB varēs operatīvāk sagatavot, pielāgot un izmēģināt izrāžu dekorācijas, jo līdz šim to skatuves izmēģinājumi notika Latvijas Nacionālās operas un baleta Jaunajā zālē. Jaunbūvējamā mēģinājumu zāle varētu ar laiku tikt atvērta arī pasākumiem plašākai publikai, tādējādi Šķirotavas rajonā radīsies vēl viena jauna kultūras telpa, kas mainīs šīs apkaimes norises.

Iesniegšanai būvvaldē tiek gatavots arī pilnais būvprojekts Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriālam, kas atradīsies līdzās rekonstruētajam Okupācijas muzejam un Nākotnes namam. Plānots, ka memoriāla būvniecības darbi tiks sadalīti vairākās kārtās un arī to pirmais iepirkums varētu notikt šogad. Tāpat ir uzsākts darbs pie tehniskās dokumentācijas ideju konkursam par ēkas Vecrīgā, Audēju ielā 7, pārbūvi. Jau tagad ir zināms, ka viens no konkursa aspektiem būs ieteikumi tās turpmākai izmantošanai, norāda VNĪ.

Janvāre uzsvēra, ka VNĪ ir ievērojams būvniecības tirgus spēlētājs, kas, atjaunojot un remontējot savā pārziņā esošās ēkas, gadā ar būvniecību saistītos iepirkumos iztērē vairākus desmitus miljonus eiro. VNĪ arī atsaucas uz "Mercell" iepirkumu sistēmā veikto piegādātāju aptauju, kas apliecinot - VNĪ iepirkumi tiekot labi novērtēti piegādātāju vidū.

VNĪ norāda, ka 2019. gada otrajā pusē VNĪ būvniecības iepirkumus papildinās vēl viens jaunums, proti, prasība izmantot būvju informācijas modelēšanu jeb BIM.

VNĪ šobrīd īsteno 32 attīstības projektus aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmums nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību ap 500 nekustamo īpašumu adresēm ar 1700 ēkām 1,2 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti