Valsts kontroliere norāda uz melīgu ziņu izplatīšanu no Rīgas brīvostas pārvaldes puses

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa saistībā ar policijas ierosināto otro kriminālprosesu par iespējamiem kriminālpārkāpumiem Rīgas brīvostā norāda uz melīgu ziņu izplatīšanu no brīvostas pārvaldes puses.

Pēc Valsts kontroles revīzijas ziņojuma secinājumiem Valsts policija šonedēļ uzsākusi otro kriminālprocesu par iespējamiem kriminālpārkāpumiem Rīgas brīvostā. Valsts kontrole iepriekš konstatējusi, ka Rīgas brīvostas pārvalde, slēdzot darījumus ar ārpakalpojumu veicējiem, tiem maksājusi par uzdevumiem, ko varējuši veikt pašu darbinieki. Tādējādi iztērēti vismaz 611 000 eiro. 

Brīvostas pārvalde otrdien, 2.augustā, izplatīja paziņojumu, ka Valsts kontroles secinājumus tā apstrīdējusi Augstākajā tiesā un guvusi atzinumu par to, ka kriminālprocesam nav pamata. Arī Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs VK ieteikumus un iebildumus nodēvēja par "izbļāvieniem". Viņš arī norādīja, ka policijas ierosinātie kriminālprocesi vēl rit, tāpēc nekādus secinājumus nevar izdarīt. Loginovs arī argumentēja, ka brīvosta parasti ņem vērā VK ieteikumus, tādējādi noliedzot VK pausto, ka brīvosta tos ignorējot. „Mēs faktiski mīļā miera labad to visu arī darām gan šoreiz, gan nākamajās reizēs," norādīja Loginovs, uzsverot, ka VK teiktais ir "ieteikums", nevis "rīkojums" vai "pavēle".

 

Tikmēr valsts kontroliere Elita Krūmiņa pauž satraukumu par melīgu ziņu izplatīšanu un skaidro, ka publiskotie paziņojumi neatbilst patiesībai. 

Valsts kontroliere norāda uz melīgu ziņu izplatīšanu no Rīgas brīvostas pārvaldes puses

  "Ņemot vērā to, ka mēs esam iepazinušies ar Rīgas brīvostas pārvaldes sniegtajiem komentāriem par to, ka netiek saskatīti pārkāpumi Krievu salas projekta īstenošanā un arī netiek redzēts pamats kriminālprocesam, kurš ir uzsākts, mēs gribētu komentēt to, ka Valsts kontroles atzinumu Rīgas brīvosta ir pārsūdzējusi tiesā un Augstākā tiesa to ir pieņēmusi izskatīšanai pēc būtības, kas Latvijā ir bezprecedenta gadījums. Šādu viedokli Rīgas brīvostas pārvalde savā mājaslapā ir paudusi 2.augustā.

  Bet es gribētu vērst uzmanību uz to, ka šī gada 1.augustā ir Augstākās tiesas Administratīvā departamenta lēmums, kas nosaka to, ka Rīgas brīvostas pārvaldes sūdzība ir noraidīta," norāda Krūmiņa.

  Arī sarunā ar Latvijas Radio Krūmiņa atkārtoti uzsvēra, ka attiecībā uz iespējamajiem pārkāpumiem Krievu salā "mums nekas neliekas - viss, ko esam konstatējuši, ir apliecināts ar dokumentiem".

  Savukārt laikraksta "Dienas Bizness" žurnālists Egons Mudulis norādīja, ka brīvostā ilustrē dažādu partiju politiķu un gan pozīcijas, gan opozīcijas apstiprinātu un pieļautu sistēmu, kurā "īsti neviens ne par ko neatbild", taču saņem atalgojumu Rīgas brīvostas valdē, kuru nespēj atpelnīt. Tādējādi nav būtiski, vai brīvostu vada un sistēmā darbojas Loginovs vai kāds cits. Kamēr nebūs mainīta visa sistēma, tikmēr par šādiem gadījumiem vēl varēs dzirdēt.

  Šis ir jau otrais kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas brīvostā.

  Jau ziņots, ka Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra pērn oktobra vidū pieņēmusi lēmumu par kriminālvajāšanas sākšanu pret divām Rīgas brīvostas pārvaldes amatpersonām, kas, iespējams, ir brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs un viņa vietnieks Aigars Pečaks. Policija vien apstiprināja, ka Rīgas brīvostas amatpersonām inkriminētais noziegums ir saistīts ar prēmiju izmaksu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti