Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Bauskā atklāts 3,2 miljonus vērts peldbaseins

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmieras bibliotēkā apmeklētāji netiks uzraudzīti

Valmieras bibliotēka apmeklētājus neuzraudzīs, bet būs modra

Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne uzskata, ka Drošības policijas aicinājumam sekot līdzi sabiedrībā notiekošajam vajadzētu klausīt ikvienam iedzīvotājam, nevis tikai bibliotekāriem.     

Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne uzskata, ka Drošības policijas aicinājumam sekot līdzi sabiedrībā notiekošajam vajadzētu klausīt ikvienam iedzīvotājam, nevis tikai bibliotekāriem.     

Valmieras integrētās bibliotēkas brīvpieejas plauktos atrodama dažāda veida literatūra par islāmu. Gan Korāns, gan arī grāmatas par islāma kultūru. Bibliotekāre Malva Šķēle stāsta, ka netrūkst lasītāju, kas interesējas par šādu literatūru, to skaits lielākoties pieaug tieši mediju ietekmē. Savukārt datorlasītavās cilvēki galvenokārt izmanto e-pastus vai internetbanku pakalpojumus.

“Ja ļoti uzkrītoši kāds jautās par vardarbīgiem materiāliem, tad mēs ņemam vērā, bet ikdienā cilvēki dara savas lietas, strādā internetbankās, mēs nevaram viņiem aiz muguras stāvēt, un tas nav mūsu pienākums,” spriež Šķēle.

Bibliotēkas apmeklētājs Sergejs Peršins stāsta, ka arī Valmieras bibliotēkā ir manījis cilvēkus, kas visdrīzāk pārstāv islāma ticību, taču viņam tas nav izraisījis negatīvas emocijas. Sergejs uzsver, būtu nepatīkami, ja bibliotēkā kāds uzraudzītu apmeklētāju gaitas.

“Man tas nepatiktu, ja kāds no muguras stāvētu un skatītos, ka es lasu to, kas man interesē. Kāpēc kādam būtu vajadzīgs zināt, kas interesē man? Tāpēc diezgan nepatīkama situācija varētu izveidoties,” norāda Sergejs.

Valmieras integrētās bibliotēkas vadītāja uzsver, ka iestādes apmeklētāji arī turpmāk netiks kontrolēti un pastiprināti pētīti. Bibliotēkā cilvēki brīvi var piekļūt sev nepieciešamajai informācijai.

“Mēs esam pirmie, kas stāvēs par vārda brīvību un tiesībām uz vienlīdzīgu piekļuvi informācijai jebkurai sabiedrības daļai,” uzsver Šķēle.

Pēc tikšanās ar Drošības policijas pārstāvi Valmieras integrētās bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne secinājusi, ka par sabiedrībai svarīgiem drošības jautājumiem būtu jāatbild ikvienam tās loceklim, nevis kādas konkrētas profesijas pārstāvim kā, piemēram, bibliotekāriem.

“Katrs sabiedrības pilsonis ir atbildīgs pamanīt acīmredzamo un reaģēt adekvāti, novērtēt situāciju sabiedrības kolektīvās drošības jautājumos, tas ir tikai normāli,” saka Rokpelne.

Valmieras integrēto bibliotēku veido pilsētas un Vidzemes augstskolas mācību bibliotēkas, līdz ar to tajā notiek pētniecība, viesojas apmaiņu studenti un viens no iestādes uzdevumiem ir iedziļināties citu tautu kultūrās.  

KONTEKSTS:

Drošības policija  (DP) aicina bibliotekārus ziņot par ikvienu aizdomīgu pazīmi, kas varētu liecināt par terorismu, jo labāk ir 100 e-pasti un telefona zvani, kas neapstiprinās, nekā viens gadījums, kad terorismu varēja novērst, bet to neizdevās izdarīt.

DP mudina uzmanību pievērst pazīmju kopumam, nevis tikai faktam, ka kāds lasīja Korānu. Par pazīmju kopumu var uzskatīt personas ārējo izskatu, to, kādus jautājumus cilvēks uzdod, kā arī to, vai iesaistās diskusijās par radikālo islāmu.

Bibliotēku darbinieki sākotnēji bija neizpratnē, kā izpildīt šo Drošības policijas aicinājumu. Bet pēc tikšanās ar DP Latvijas Bibliotēku padomes priekšsēdētāja Dzidra Šmita pauda pārliecību, ka tiešām ir jāziņo par acīmredzamām radikālisma izpausmēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt