Valmierā par varu vēlēšanās cīnīsies arī aktieris Strads

Par iekļūšanu Valmieras pilsētas domē 3. jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās kandidēs kopumā 82 pretendenti no sešiem sarakstiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija. Komisijas informācija liecina arī, ka atkārtoti vēlēšanās kandidēs 12 no 13 pašreizējiem pilsētas domes deputātiem.

Visvairāk kandidātus pieteikusi pašreiz Valmieras pilsētā pie varas esošā reģionālā partija "Valmierai un Vidzemei", arī Zaļo un zemnieku savienība, kā arī "Saskaņa". Katra pieteikusi 16 deputātu kandidātus. Seko Nacionālā apvienība ar 15, partija "Vienotība" ar 12 un "KPV LV" ar septiņiem deputātu kandidātiem.

 • Pie varas esošās partijas "Valmierai un Vidzemei" saraksta augšgalā ir pašreizējais pilsētas mērs Jānis Baiks un viņa vietnieks Ričards Gailums, liecina CVK informācija. Kā trešais numurs sarakstā ir pašreizējā domes deputāte un Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena.

Sarakstā ir arī citi no pašreizējā domes sastāva – Vidzemes slimnīcas galvenā māsa Antra Kupriša, Valmieras 2.vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, Vidzemes Augstskolas docents Andris Klepers.

Partija "Valmierai un Vidzemei" savā priekšvēlēšanu programmā kā galveno pioritāti Valmierā un Vidzemē kopumā norādījusi iedzīvotāju labklājību.

 • Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā ir divi pašreizējie pilsētas domes deputāti – ģimenes ārsts Juris Jakovins un SIA "Roksalana " valdes priekšsēdētājs Vugars Ecmanis, kas abi ir arī ZZS saraksta augšgalā. Kā trešais sarakstā ir ZS "Dižoga" īpašnieks Viktors Strāders. No "zaļzemnieku" saraksta kandidē arī Valmieras Drāmas teātra aktieris Imants Strads.

ZZS kā pirmo prioritāti Valmieras pilsētā norāda to, ka "Valmieras attīstībai ilgtermiņā jābūt līdzsvarotai, lai ieguvēji būtu pilsētas iedzīvotāji".

 • Partijas "Saskaņa" saraksta augšgalā ir pensionārs Valerijs Vilčinskis. Otrais numurs ir SIA "Kopmans un Ko" valdes priekšsēdētajam Dmitrijam Lācim, bet trešais – Kocēnu novada sociālajai darbiniecei Annai Larionovai. "Saskaņas" norādītā pirmā prioritāte – veicināt dažādu atbalsta programmu īstenošanu Valmieras pilsētā. 
 • Nacionālās apvienības (NA) sarakstā ir 15 deputātu kandidāti. Saraksta augšgalā ir pašreizējais pilsētas domes deputāts un Valmieras Viestura vidusskolas direktors Uldis Jansons. Otrais sarakstā ir "Mūsa Auto Valmiera" direktors Uldis Ozoliņš, trešais – Vidzemes slimnīcas ārsts ginekologs Kristaps Šneiders. Vēl no šī saraksta vēlēšanās kandidē Valmieras Mākslas vidusskolas direktors Edgars Bogdāns.

NA priekšvēlēšanu programmā norādītā galvenā prioritāte – "Valmierai jābūt Vidzemes rūpniecības, izglītības, kultūras un sporta centram".

 • Partijas "Vienotība" sarakstā pašvaldību vēlēšanām Valmierā ir kopumā 12 deputātu kandidāti. Pirmais numurs sarakstā ir pašreizējais pilsētas domes deputāts, ārsts ķirurgs Ventis Beķeris. Otrā sarakstā ir SIA "Vidzemes mākslas telpa" vadītāja Karlīne Cercina, bet trešā – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktore Agita Zariņa. Savukārt ceturtais numurs sarakstā ir pašreizējais domes deputāts Ivo Lakučs, kurš ir Latvijas BMX izlases treneris.

Partija "Vienotība" kā pirmo prioritāti Valmierā norādījusi "tautsaimniecību, infrastruktūru, pilsētvidi".

Savukārt "KPV LV" sarakstā pieteikusi septiņus deputātu kandidātus. Sarakstā pirmais ir SIA "Fastways" direktors Janeks Ekurs, otrais SIA "VKI" valdes priekšsēdētājs Kalvis Irbe, bet trešais - EDSO novērotājs Gunārs Graumanis. "KPV LV" kā pirmo pilsētā risināmo uzdevumu norāda "regulāro maksājumu nekontrolēto pieaugumu".

CVK informācija liecina, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanās Valmierā iesniegti pieci saraksti. Pilsētas domē iekļuva astoņi cilvēki, kas kandidēja no partijas "Valmierai un Vidzemei" saraksta. Vēl domē iekļuva pa diviem pārstāvjiem no ZZS un partijas"Vienotība", kā arī viens NA pārstāvis.

Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)

+ -

Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)

+ -

Izdevumi izglītībai uz vienu skolēnu 2016.g (Avots: FM un IZM dati, LTV aprēķini)

+ -

No 2012. - 2016.gadam pret vidējo iedzīvotāju skaitu (Avots: RAIM)

+ -

Iemaksātāji (-) un saņēmēji (+) pašvaldību izlīdzināšanās fondā 2017.gadā (Avots: FM)

+ -

Lielākie ES fondu (ERAF, ESF, KF) projekti. (Avots: RAIM)

 • Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valmieras pilsētā II kārta

  • ES līdzfinansējums: 10 766 638€
  • Kopējais finansējums: 13 208 824€
 • Izglītības iestāžu informatizācija

  • ES līdzfinansējums: 66 884€
  • Kopējais finansējums: 66 884€
 • Speciālistu piesaiste Valmieras pilsētas pašvaldībai

  • ES līdzfinansējums: 39 300€
  • Kopējais finansējums: 39 300€
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti