Ārpus Rīgas

Laukos trūkst veterinārārstu, visvairāk to izjūt Latgalē

Ārpus Rīgas

Tiesa par Zilupes mēra izvairīšanos no nodokļu nomaksas ilgst jau 8 gadus

''Ziemeļlatvijas'' galvenā redaktore Ingūna Johansone par jauniešu tiesāšanu Valkā

Valkā jauniešiem par ielaušanos dzīvokļos un agresīviem uzbrukumiem piespriež gan nosacītu, gan reālu cietumsodu

Pieciem jauniešiem, kuri, meklējot viņiem zināmu sievieti, huligāniski ielauzās vairākos dzīvokļos, nodarot tajos dzīvojošām personām miesas bojājumus, Valkas rajona tiesa piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu, bet vienam – reālu cietumsodu uz trīs gadiem, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Ziemeļlatvija” galvenā redaktore Ingūna Johansone.

Pirmdien, 27.martā, tiesas priekšā stājās seši jaunieši, kuri agresīvā veidā bija iebrukuši cilvēku dzīvokļos, agresīvi dauzīja iedzīvi un arī pašus cilvēkus. Vienam no jaunajiem cilvēkiem piespriests trīs gadu cietumsods, savukārt pārējiem piespriesti nosacīti cietumsodi, jo viņiem iepriekš nebija kriminālnodarījumu pagātnē.

Kā iepriekš informēja prokuratūra, pērnā gada oktobrī jaunieši, būdami alkohola ietekmē, meklējot kādu viņiem zināmu sievieti, iekļuva vairāku māju dzīvokļos pret tur dzīvojošo personu gribu, vairākiem dzīvokļiem sabojājot dzīvokļu ieejas durvis.

Jaunieši, saskaņoti darbojoties, pārmeklēja dzīvokļus. Aiz huligāniskām tieksmēm,

apgāžot skapjus, gultas, sitot ar līdzpaņemto dzelzs steku un lāpstu pa dzīvokļos esošajiem traukiem un citām mantām, tos izdemolēja un bez jebkāda iemesla uzbruka dzīvokļos esošajiem cilvēkiem.

Cietušajiem tika sists, pielietojot arī dzelzs steku, nodarot viņiem miesas bojājumus.

Huligānisko darbību rezultātā tika sabojātas un iznīcinātas cietušajiem piederošas mantas un nodarīti materiāli zaudējumi kopsummā 293 eiro apmērā. Turklāt trīs minētās personas apzaga dzīvokļus, nodarot cietušajiem zaudējumus par kopējo summu – 639 eiro. Viens jaunietis arī nozaga pasi.

Valsts policijas darbinieki jauniešus notvēra brīdī, kad apsūdzēto izmantotajam transportlīdzeklim bija izbeigusies degviela un jaunieši automašīnu ar nozagtajām mantām pašrocīgi stūma pa ceļa braucamo daļu.

Prokurors laikraksta žurnālistiem norādījis, ka, skatoties uz lietā iesaistītajiem trīs brāļiem, nevarot pateikt, ka jaunieši sapratuši, ka viņu nodarītais ir nepieņemama rīcība. Nožēlas viņu attieksmē neesot bijis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt