Valdības veidošana: «Jaunā Vienotība» un «Attīstībai/Par!» paziņo par progresu sarunās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Par progresu valdības veidošanas sarunās trešdien, 17.oktobrī, pēc tikšanās ar „Jaunās Vienotības” pārstāvjiem paziņoja apvienības „Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts. Tikšanās laikā politiķi vienojās par kopīgi veicamajiem darbiem.

Kopīgie darbi ir reformas veselības un izglītības jomā, prognozējama un atbildīga budžeta politika, diskriminācijas novēršana attiecībā uz mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem.

„Es arī vērtēju šodienas sarunas kā labas un konstruktīvas. Tas iezīmē jaunu fāzi nākamās koalīcijas veidošanā, un mēs sākam darbu pie reāli veicamajiem darbiem,” tikšanās iznākumu komentēja partijas "Vienotība" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

“Mēs izgājām cauri vairāk nekā 20 punktiem. Veselības aprūpes virzība, izglītības reformas, dažas lietas nodokļu politikā, proti, ka nevajadzētu domāt par nodokļu palielinājumu. Mēs vienojāmies par šo darbu kopumu un vienojāmies, ka nākotnē būtu jāstrādā atsevišķās darba grupās pie šīm lietām,” sacīja Ašeradens.

Trešdien apspriestie uzdevumi vēl nav valdības deklarācijas veidošana, bet varētu kļūt par tās sastāvdaļu turpmākajās sarunās, pieļauj apvienības „Attīstībai/Par!” līderi.

Abas apvienības atkārtoti izcēla, ka, viņuprāt, vēlamais koalīcijas variants ietvertu sešas partijas, izņemot „Saskaņu”.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta.   “KPV LV” un JKP pēc otrās tikšanās pie rezultāta nenonāca, un sarunas turpināsies, bet “KPV LV” pēc būtības neatbildēja, vai pieņem JKP valdības modeli ar 5 partiju koalīciju, kurš vēl ir spēkā un par kuru JKP gaida atbildes līdz trešdienas vakaram.

"Attīstībai/Par!" paziņoja, ka nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, un sāka darbu pie sava valdības deklarācijas uzmetuma. Arī “KPV LV” paziņoja, ka gatavo valdības deklarācijas projektu.  

Visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību. Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. „KPV LV” gan viesojās pie „Saskaņas”, pārrunājot iespējamos saskarsmes punktus, bet par valdības veidošanu ar partiju neesot runāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti