Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Lieni Dambiņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Edgaru Līcīti

Intervija ar Aldi Gobzemu Premjera amata kandidāts (KPV LV)

«KPV LV» gatavo valdības deklarācijas projektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Pēc pirmā sarunu apļa ar iespējamiem koalīcijas partneriem 13.Saeimā partija “KPV LV” gatavo valdības deklarācijas projektu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Iezīmē pirmos darbus

Gobzems pauda pārliecību, ka partijai “KPV LV” ir jāveido valdība, jo centrisko partiju konkurencē tā vēlēšanās saņēma lielāko vēlētāju atbalstu, turklāt esot sevi parādījusi kā pragmatisku un konstruktīvu sarunu partneri.

Līdzīgi kā iepriekš viņš sacīja, ka valdības veidošanā sākotnēji būtiskākais esot iezīmēt darāmo darbu ceļa karti. Gobzema ieskatā bez darbu plāna amatu dalīšana varētu nonākt strupceļā. Savukārt abas lietas darīt vienlaicīgi neesot iespējams tik sadrumstalotā parlamentā.

Un tagad, kad jau pagājusi nedēļa kopš sarunu sākšanas par valdības veidošanu, varētu būt skaidrāks, ar kuriem darbiem ir jāsāk. “KPV LV” jau gatavo valdības deklarācijas projektu, lai ieskicētu, ar kuriem darbiem nākami valdībai jādarbojas, atklāja Gobzems.

Kā vienu no pirmajiem darbiem viņš pauda koalīcijas padomes likvidēšanu, ko esot iespējams izdarīt.

Tāpat nākamajai valdībai darbs esot jāsāk ar reģionālo reformu, kas nozīmējot valsts sektorā strādājošo darba efektivizāciju, arī reformas izglītībā un veselības aprūpē. Viņaprāt, to būs iespējas izdarīt jaunajai valdībai.

No sarunām ar Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem esot arī redzams, ka iespējams pārskatīt jautājumu par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Arī medikamentu cenu samazināšana iezīmējoties kā potenciālais jautājums, ar ko var iesākt nākamās valdības darbu.

LTV ziņoja, ka arī partija “Attīstībai/Par!” jau raksta valdības deklarācijas uzmetumu un iecerējusi jau trešdien sarunās ar partijām to piedāvāt. Ar deklarācijas projektu plānots iepazīstināt arī Valsts prezidentu.

Bordāns: Sarunas par amatiem notiek

Savukārt Jaunā konservatīvā partija esot secinājusi, ka, visticamāk, nāksies strādāt opozīcijā, ziņoja LTV. JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns intervijā “Rīta Panorāmā” atzina, ka šāda situācija varētu būt, ja to nolems pārējās partijas. Tad Latvija iepazīšot kvalitatīvu opozīciju. Vienlaikus viņš sacīja, ka neatsakās no vēlmes vadīt Ministru kabinetu.

Tāpat Bordāns pauda – būtiski, lai sarunu partneri runātu atklāti un uzticētos viens otram. Savukārt pašlaik valdības veidošanas sarunās viņu pārsteidz tas, ka partijas “ved veco politiku” – kabinetos tiekot apspriesta amatu sadale, bet publiski tiek stāstīts, ka sākotnēji runās par veicamajiem darbiem.

JKP aizkulišu sarunas par amatiem piedāvājot vest atklāti, tāpēc aicina iespējamos koalīcijas partnerus apspriest JKP piedāvāto valdības modeli.

KONTEKSTS:

Jau vairāk nekā nedēļu turpinās sarunas par nākamās valdības veidošanu, taču pagaidām vienošanās nav panākta.   “KPV LV” un JKP pēc otrās tikšanās pie rezultāta nenonāca, un sarunas turpināsies, bet “KPV LV” pēc būtības neatbildēja, vai pieņem JKP valdības modeli ar 5 partiju koalīciju, kurš vēl ir spēkā un par kuru JKP gaida atbildes līdz trešdienas vakaram.

"Attīstībai/Par!" gan paziņoja, ka nepieņems JKP piedāvāto valdības modeli, bet citas partijas nesteidzās atbalstīt Bordāna valdības modeli, kritizējot par nepietiekamu darbu apspriešanu.

Savukārt ne “KPV LV” līderis Aldis Gobzems, ne JKP līderis Jānis Bordāns neatbild, vai būtu gatavi strādāt „Attīstībai/Par!” valdībā.

Visvairāk mandātu – 23 – ieguva "Saskaņa", kura paziņoja, ka tai pienākas veidot valdību. Tiesa, neviens no pārējiem sešiem Saeimā iekļuvušajiem spēkiem nav gatavs ar to sadarboties. „KPV LV” gan viesojās pie „Saskaņas” biroj', pārrunājot iespējamos saskarsmes punktus, bet par valdības veidošanu ar partiju neesot runāts..

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti